Close
  • Ana
  • /
  • Dronlar
  • /
  • Google Haritalar Mars için hazırlanın: NASA Ingenuity helikopteri bugün Mars'ta ilk uçuşunu yapıyor

Google Haritalar Mars için hazırlanın: NASA Ingenuity helikopteri bugün Mars'ta ilk uçuşunu yapıyor

NASA, bu hafta sonu Ingenuity Mars Helikopterinin ilk uçuşunu 19 Nisan Pazartesi günü yapacağını duyurdu. Bu, başka bir gezegende gerçekleştirilen ilk motorlu uçuş olacak. dan canlı yayınMartetkinlik, saat 11.15'ten itibaren (06.15 EDT / 3.15 am PDT) NASA web sitesinde, uygulamasında ve sosyal kanallarında görülebilir. Gerçek olay birkaç saat önce gerçekleşecek olsa da, verilerin Dünya'ya ulaşması zaman alacak.

Uçuş başlangıçta 11 Nisan'da gerçekleşecekti, ancak küçük bir yazılım sorunu nedeniyle ertelendi. Ingenuity olarak bilinen NASA Mars Helikopteri, uçtan uca 4ft (1,2 metre) ölçen büyük bir drone cihazıdır. İnce Mars atmosferiyle başa çıkmak için çift karbon fiber bıçaklara sahiptir ve 15 fit (15 metre) irtifada 980 fit (300 metre) menzil sağlayan güç için bir pile sahiptir. Ayrıca, bir Mars gününde 90 saniyelik bir uçuş için yeterli enerjiyi sağlayan pili şarjlı tutmak için bir güneş paneline sahiptir.

Gemide, Mars 2020 gezgini ve Mars yörüngeleri aracılığıyla Dünya'ya geri beslenecek verileri yakalamak için bir dizi sensör ve kamera bulunuyor. Yere bakan alt kamera saniyede 30 kare çekerken, ufka bakan ana kamera uçuş sırasında görüntü yakalayacak. Mars Perseverance ayrıca uçuş halindeki Yaratıcılığın görüntülerini de yakalayacaktır.

NASA Yaratıcılığı


NASA Mars Yaratıcılığı Mars Helikopteri

(İmaj kredisi: NASA)

Ingenuity, 30 Temmuz 2020'de Mars Perseverance gezgininin göbeğine bağlı olarak Dünya'dan ayrıldı ve 18 Şubat 2021'de Mars'a indi. 31 günlük bir süre boyunca (30 Mars günü) beş test uçuşu denemesi planlanıyor.


Ingenuity canlı yayınını herhangi bir NASA kanalında izleyebilirsiniz.Youtube,heyecan,FacebookveNASA Uygulaması. Ayrıca #MarsHelicopter hashtag'i aracılığıyla da soru sorabilirsiniz.

Bugünün en iyi DJI FPV'si ve fırsatlarıDJI FPV Uzaktan Kumanda ... BHPfotoğraf 282,16 $ GörünümDJI FPV Uzaktan Kumanda -... Amazon $ 299 GörüntüleDJI FPV Drone (Sadece Drone) Odak Kamera 739 dolar GörünümDJI FPV drone Best Buy $1,299 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz