Close
 • Ana
 • /
 • Bilgi Işlem
 • /
 • Özel İnternet Erişimi (PIA) VPN incelemesi: çok değerli, yolun ortasında VPN

Özel İnternet Erişimi (PIA) VPN incelemesi: çok değerli, yolun ortasında VPN

İster büyüyün ister evinize gidin, Özel İnternet Erişimi (PIA), dünyanın çeşitli yerlerindeki en büyük sunucu ağlarından birini tüm dünyaya getiriyor.en iyi VPNPazar. 'Bir dakikalık incelememizde' Özel İnternet Erişimini harika bir hizmet yapan özelliklerin yanı sıra dezavantajları hakkında bilgi edinin veya daha sonra tüm test ayrıntılarıyla daha derin bir dalış yapın.


BUGÜNÜN EN İYİ ÖZEL İNTERNET ERİŞİM FIRSATLARI +2 AY ÜCRETSİZÖzelİnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi VPN 3 Yıl 2,08$ /ay Görünüm Özel İnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi 1 Yıl 3,33 $ /ay Görünüm Özelİnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi VPN Aylık $11.95 /ay Görünüm

Bir dakikalık Özel İnternet Erişimi incelemesi

Özel İnternet Erişimi, 78 ülkede 30.000'den fazla sunucuyla övünen, tavsiye edilecek favori VPN hizmetleri listemizdeki en büyük sunucu ağlarından birini sunar. Bu etkileyici bir başarıdır ve cephaneliğine girerek başka yerlerdeki boşluğu doldurmaya da yardımcı olur.

Güçlü yönlerinin başında, istemciyi yalnızca masaüstünde değil, sizin ve çabalarınız için gerçekten çalışacak şekilde ayarlamanıza olanak tanıyan bir dizi ilginç, özelleştirilebilir özellik yer alır. PIA'nın uzun bir istemci listesi olmamasına rağmen, Windows, Mac, Linux, iOS, Android ve tarayıcı uzantılarına yönelik uygulamalar, tam, çok yönlü bir Windows istemcisinin beklentisi kadar güzel çalışacak şekilde hazırlanmıştır.

iOS ve Android'deki akıllı telefon ve tablet uygulamalarının hayranlarıyız, bu daha küçük plan cihazlarına tam deneyimi getirmenin yanı sıra, her işletim sistemi için benzersiz şekilde çalışacak arayüzleri özümsüyoruz.

Akış başka bir güçtür. Bu sefer BBC iPlayer'ı kaçırmanız gerekecek olsa da, PIA, Netflix, Prime Video ve Disney Plus için coğrafi engellemeyi kaldırma testimizde yükseldi.


Ayrıca, yedeklemek için birçok özellik ile gizlilik açısından daha şeffaf olmak için büyük çabalar gösterir. Parmaklarınızın ucunda bir dizi şifreleme ve protokol ayarının yanı sıra güzel verimli bir öldürme anahtarı ve kendi DNS kurulumu bulacaksınız.

İstatistikler:


 • Sunucular:30.000+
 • Konumlar:78 ülke
 • Cihazlar:10 bağlantı
 • Platformlar:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Chrome, Firefox, Opera
 • Protokoller:OpenVPN, IKEv2, WireGuard
 • En iyi özellikler:Kill switch, akıllı telefon uygulamaları, MACE, DNS, tarayıcı engelleyiciler
 • trk.aclktrkr.com/aff_c

Özel İnternet Erişimi incelemesi: PIA fiyatı ve ücretsiz deneme sürümü var mı?

PIA'nın kapsamlı VPN hizmetinden yararlanmak ister misiniz? Şansınıza, bazı çok uygun aylık fiyatlara çok şey alabilirsiniz; bu, aşağıdakilerden birinin peşindeyseniz, bunu harika bir seçenek haline getirir.en ucuz VPNsağlayıcılar mevcuttur. Düşünensörf köpekbalığıveHotspot Kalkanı2 yıl için 2,49 ABD Doları ve 3 yıl için 2,49 ABD Doları ile oradaki en uygun fiyatlı VPN hizmetleri için işareti belirledi, PIA 2 yıllık planını taahhüt ederken 2,69 ABD Doları ile çok geride değil. Daha da iyisi, birüstüne ek iki ay ücretsiz, bu sözleşmenin toplam 26 ay sürmesini sağlamak.

 • 1 ay:Ayda $11.95/£9.99
 • 1 yıl:Ayda 3,33 ABD Doları/2,71 Sterlin (her yıl 39,95 ABD Doları/32,49 Sterlin faturalandırılır)
 • 2 yıl:2,69 ABD Doları/2,19 ABD Doları (2 yılda bir 69,95 ABD Doları/56,99 ABD Doları faturalandırılır)

Rakiplerine çok benzeyen PIA, 30 günlük para iade garantisi süresi, satın almadan önce denemenize - veya en azından deneyiminizden memnun kalmazsanız ve bunun sizin için VPN olmadığına karar verirseniz ilk ayınız için tam bir geri ödeme almanıza olanak tanır. Bu, ücretsiz bir PIA denemesi olmasa da, standart 7 günden çok daha uzun bir süre için bir ve tüm alıcı güvenliğini elde ettiğinizi söylemek doğru olur.


Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var, müşteriler PIA'nın 2 yıllık planına kaydolduğunda,48 $ değerinde 1 yıllık BoxCryptor lisansından yararlanın. Bu ücretsiz, hassas dosyalarınızı güvende ve güvende tutarak, ek şifreleme ile Google Drive ve Dropbox gibi bulut depolamadan yararlanmanıza olanak tanır.

Özel İnternet Erişimi Netflix'te çalışır mı? Başka hangi akış hizmetlerinin engellemesini kaldırabilir?

İyiden sonra gelenler içinNetflix VPN'i, PIA tasarıya çok uygun olabilir. Testimize gelince, üç testte de hiçbir sorun yaşamadan ABD Netflix kitaplığına erişebildik - Netflix'in genellikle en büyük mücadeleyi veren test ettiğimiz akış platformlarından biri olduğunu düşünürsek harika bir işaret. Netflix için olsa da, büyük bir başarıydı.

ABD Amazon Prime Video ve Disney Plus ile aynı hikayeydi ve bu sefer içeriği sorunsuz bir şekilde görüntüleyebildik. Bu iki platforma erişmek için en son PIA'yı kullandığımızda büyük bir başarı, bazı sorunlarla karşılaşmıştık. Açıkça PIA, VPN pazarında ciddi bir rakip olmaya ve yanlışlarını veya ramak kala hatalarını düzeltmeye kendini adamıştır.

Ne yazık ki, dört kutunun hepsini işaretlemekten çok az kaldı. PIA, kuşkusuz sağlam VPN engelleme altyapısıyla tanınan BBC iPlayer ile eşleşmedi. Daha yetkin olanlar varkeniPlayer VPNDışarıdaki hizmetler, PIA'nın hala harika olduğunu söylemek doğru olurVPN akışıBBC'nin on-demand platformunda dizi ve film izlemek istemeyenler için seçenek.


Özel İnternet Erişimi incelemesi - özellikler ve akış

(İmaj kredisi: Özel İnternet Erişimi)

Özel İnternet Erişimi incelemesi: Hangi güvenlik özelliklerini bekleyebilirsiniz?

VPN hizmetleri genellikle aynı dilin çoğunu kullanır, birini diğerinden ayırt etmek ve hangisinin gerçekten en itibarlı aracı sunduğuna karar vermek zordur, özellikle de konu gizlilik söz konusu olduğunda, bu çok karmaşık hale gelebilir. Bununla birlikte, PIA, protokollerin, şifrelemenin ve özelliklerin birleştirilmesi söz konusu olduğunda biraz farklı bir şey sunmaya çalışır.

OpenVPN ve WireGuard'ı kullanarak, WireGuard seçimiyle de bilgilerinizin daha güvenli kodlanması için AES-128'den AES-256 CBC veya GCM'ye şifreleme ayarlayabilirsiniz. Bu, kendi DNS ve kill anahtarıyla birleştiğinde, ağ üzerinden düşme olasılığı olan her şeyi ve izleyicileri, kötü amaçlı yazılımları vb. kullanan web sitelerini tespit etmeye ve engellemeye yardımcı olan MACE özelliğini yakalamayı amaçlar.Windows VPN'imüşteri.

Karışık PIA'nın Chrome uzantısını ekleyin ve bir URL web sitesi beyaz listeye alma, WebRTC engelleme ve daha fazlası gibi ek özelliklerle oynayabilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi incelemesi - özellikler

(İmaj kredisi: Özel İnternet Erişimi)

PIA henüz tam bir güvenlik denetimi gerçekleştirmemiş olsa da, birçok müşterisini açık kaynak haline getirdi. Bu, geliştiricilerin ve benzerlerinin, koduna özgürce dalabilecekleri ve bir göz atabilecekleri ve gizlilikte herhangi bir tür uzlaşma olup olmadığını kendileri görebilecekleri anlamına gelir. Bu, kendi başına, kullanıcılarına tam açıklama sağlayan PIA'dır. Elbette ne aradığınızı bilmeniz gerekir, ancak kesinlikle ürününe olan güveni gösterir.

yanındaNordVPNveExpressVPN, PIA, Android uygulaması için ioXt Alliance tarafından onaylanmıştır. Tam bir denetim kapsamına girmese de bu, PIA'nın müşterilerinden birinin işlevselliğinde güvenilir olduğunu gösterir.

Bir duruma geldiğindeTorrent için VPN, PIA, limitleri çok az olan harika bir seçimdir. Uzman sunuculara gerek yok, PIA'nın herhangi bir konumundan torrent yükleyebilirsiniz. Ayrıca bant genişliği daraltma sorunlarıyla da karşılaşmazsınız. PIA ayrıca, herhangi bir P2P aktarımıyla hızları artırmaya yardımcı olabilecek bağlantı noktası iletme sunar.

Hız ve genel performansın Özel İnternet Erişimi incelemesi

Belki de güvenlik kadar önemli olmasa da, hız performansı, bağlantınızı tamamen tüketmemesini sağlamak için bir VPN'nin genel çalışmasının ayrılmaz bir parçasıdır. Hem İngiltere hem de ABD konumlarında hem PIA'nın protokollerinde, hem OpenVPN hem de WireGuard'da hızları test ettik.

İngiltere sunucuları

OpenVPN:240-320Mbps

Tel Koruması:280-350 Mb/sn

Birleşik Krallık sonuçlarının OpenVPN ve WireGuard genelinde daha hızlı ve daha tutarlı olduğu kanıtlandı ve WireGuard, ikinci protokolde Windscribe'dan farklı olmayan, işaretin ortasında harika sonuçlar verdi.

OpenVPN'de PIA'nın hızları, 250-325Mbps puan alan NordVPN ile yakın bir rekabet içindeydi. Öte yandan, PIA'nın ABD sonuçları, WireGuard'ın maksimum 35-40 Mbps hıza ulaşmasıyla biraz daha az umut vericiydi. Bunun o sırada geçici bir sorun olduğunu söylemek doğru olur - ancak bazı önde gelen sağlayıcılarla karşılaştırıldığında, bu sonuç bizim çok etkileyici diyebileceğimiz bir sonuç değil.

ABD sunucuları

OpenVPN:250-270 Mbps

Tel Koruması:35-40 Mb/sn

Yine de, OpenVPN'de bile, PIA'nın ABD performansı Birleşik Krallık'taki ile aynı yüksekliklere tam olarak ulaşmadı, ancak 270 Mbps'de zirveye ulaştı, çok kullanışlı ve en güçlü yerel Wi-Fi bağlantılarına ayak uyduracak kadar hızlı olmalı .

75 lokasyonda 30.000'den fazla sunucuyla, emrinizde çok büyük bir ağ var. Bu, daha umut verici bağlantılar için birçok seçenek anlamına gelir. Bu sonuçlardan, özellikle OpenVPN kullanırken sonuçların hala çok yetenekli olduğunu söylemek de doğru olur. Tutarlılık açısından, PIA arzulanan bir şey bırakabilir ve kesinlikle ExpressVPN'in 490-630Mbps beğenisini Lightway protokolü ile eşleştirmiyor, hattaCyberGhost'un350-450 Mb/sn.

Özel İnternet Erişiminden istemci kurulumu ve mevcut destek

PIA'nın kurulumu basittir. Hizmete abone olduğunuzda, sizi uyumlu olduğu cihazların bir sayfasına yönlendirecek ve ardından Windows, Mac, Linux, Android, iOS veya seçtiğiniz tarayıcı uzantısı için özel istemciyi indirmeye devam edecektir. Seçtiğiniz cihazı seçtiğinizde, yalnızca kurmanız gereken dosyayı yüklemekle kalmayacak, aynı zamanda sizi web sitesinde izlemeniz için bir kılavuza yönlendirecektir.

VPN'leriyle biraz daha derine inmek isteyenler için manuel yapılandırma için bir Android APK dosyası da mevcuttur.

Arayüzü söz konusu olduğunda, her müşteri göze hoş gelen ve tasarımı keskin olan şık bir gri/yeşil renk şeması sunar. Şehirler/ülkeler listesinde gezinme ve şifreleme türü, protokol vb. seçme dahil olmak üzere bir dizi ayara daha fazla dalma seçeneğiyle gezinmesi kolaydır.

Elbette, VPN bağlantısı kesildiğinde internet erişimini kapatmak için bir öldürme anahtarınız ve ayrıca yukarıda bahsedilen MACE sistemi ve DNS'ye özel sunucular da var.

Özel İnternet Erişimi incelemesi - cihaz

(İmaj kredisi: Özel İnternet Erişimi)

PIA'nın üstün olduğu bir şey varsa, o da akıllı telefon uygulamalarıdır. iOS ve Android'deki tam masaüstü istemcilerinde alacağınız özelliklerin çoğunu bekleyebilirsiniz;iPhone VPN'i, veyaAndroid VPN'i, ama aynı zamanda bir sonraki için harika bir seçimiPad VPN.

Dahası, yine temiz ve net bir tasarımda masaüstünden daha küçük bir plana kadar iyi özümsenen sezgisel bir arayüz sunar. Size standart Açma/Kapama düğmesi, daha önce bağlandığınız sunucu ve diğer Hızlı Bağlantı seçenekleri sunulur. Oradan, Siri kısayolları ve iPhone kullanıcıları için Safari içerik engelleyici gibi işletim sistemine uyarlanmış olanlar da dahil olmak üzere, masaüstünde bulunan bir dizi harika özelliğe dalabilirsiniz.

Özel İnternet Erişimi incelemesi: Nihai kararımız

Özel İnternet Erişimi piyasadaki en hızlı VPN olmasa da, mevcut en şık, özelliklerle dolu akıllı telefon uygulamalarından bazılarını sunar ve Netflix'in engellemesini kaldırmada harika bir şekilde çalışır. Hem uygun fiyatlı hem de para için iyi bir değer olan, yolun ortasında bir VPN'den sonra olanlar için PIA harika bir haykırış.

BUGÜNÜN EN İYİ ÖZEL İNTERNET ERİŞİM FIRSATLARI +2 AY ÜCRETSİZÖzelİnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi VPN 3 Yıl 2,08$ /ay Görünüm Özel İnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi 1 Yıl 3,33 $ /ay Görünüm Özelİnternet Erişimi Özel İnternet Erişimi VPN Aylık $11.95 /ay Görünüm

VPN hakkında daha fazlasını okuyun: