Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Proje Hazel şeffaf, ışıklı akıllı maske 'gerçek olacak' Razer'ı doğruladı

Proje Hazel şeffaf, ışıklı akıllı maske 'gerçek olacak' Razer'ı doğruladı

Geçen yıldan önce, en azından Birleşik Krallık ve ABD'de ameliyathaneler dışında yüz maskeleri nadiren görülüyordu. Artık herkesin birden fazla maskesi var ve bir insan yüzünün alt yarısının neye benzediğini bile unutmanın eşiğindeyiz.


Buna rağmen günümüzen iyi yüz maskelerihala tam olarak mükemmel değil ve henüz çözülmemiş birkaç kusur var. Çeşitli alanlardaki teknoloji şirketleri daha gelişmiş maskeler üzerinde deneyler yapıyor, ancak görünüşe göre en ileri gideni Razer – dünyanın bazı maskelerinin arkasındaki marka.en iyi oyun dizüstü bilgisayarları.

Oyun devinin sözdeHazel Projesi'dünyanın en akıllı maskesi' olarak tanıtılıyor ve şirket bunu onayladıYahoo! finansüst düzey prototipinin üretime geçeceğini söyledi.

Maskenin amacı, çok önemli tıbbi talepleri karşılamak, aynı zamanda standart bir kumaş maskeden daha az sosyal olarak kısıtlayıcı ve giymesi daha hoş bir şey sunmaktı.

Razer Projesi Hazel maskesi


(İmaj kredisi: Razer)

Project Hazel maskesi cerrahi N95 solunum cihazı olarak sınıflandırılır, bu da onu covid-19'a karşı etkili koruma sağlar ve bakterilerimizin %95'ini filtreler. Bir silikon koruyucu, kullanıcının yüzüne rahat ve tam oturması için oturur ve maskenin ön tarafını yüzden uzak tutarak doğal ağız hareketine olanak tanır.

Aynı zamanda bir dizi çok akıllı özellik içerir. İlk olarak, yerleşik bir mikrofon ve amplifikatör kombinasyonu, kullanıcının konuşurken net bir şekilde duyulabileceği anlamına gelirken, şeffaf tasarım yüz ifadelerinin görünür kalması ve dudak okumayı mümkün kılıyor. Hatta karanlık olduğunda otomatik olarak devreye giren iç ışıklara sahiptir. Aktif havalandırma, maskenin buharlaşmasını durdurmak ve kullanıcının yüzünü serin tutmak için ılık havayı serbest bırakır ve sürekli bir temiz hava akışı sağlar.


Razer, yeni maskenin de sürdürülebilir olmasını sağlamak için adımlar attı: geri dönüştürülmüş plastikten yapıldı. Son olarak, su geçirmez ve çizilmeye karşı dayanıklıdır, bu da onu düzenli kullanım için ideal kılar. Şirket, projeyi son bir yıldır geliştiriyor ve şimdi onları halka sunmaya hazır olduğunu doğruladı.

Razer CEO'su Min-Liang Tan, Yahoo Finance'e verdiği demeçte, 'Bunu gerçeğe dönüştürmeye ve akıllı maskeyi göndermeye devam edeceğiz' dedi. 'Aşılarla birlikte bile hala maskelenmeniz gerektiğini fark ettik çünkü hala risk faktörü var... aşıları önümüzdeki yıl, hatta iki yıl içinde olacak, bu yüzden seyahat eden herkes çok dikkatli olmalı.'


'Proje Hazel gerçek olacak. Bunu gerçekleştireceğiz ve sanırım hepimiz maalesef uzun bir süre daha maske takacağız” dedi.

[Yahoo! finans]