Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • Proscenic T21 Smart Air Fritöz incelemesi: Bir uygulama yardımıyla daha sağlıklı yiyecekler

Proscenic T21 Smart Air Fritöz incelemesi: Bir uygulama yardımıyla daha sağlıklı yiyecekler

Daha sağlıklı yiyecekler yemeye hevesliyseniz, o zamanen iyi hava fritözleripatates kızartması ve tavuk kanadı gibi popüler yiyeceklere bol miktarda gevrek uygularken yağ alımınızı azaltmanıza yardımcı olacaktır. İşlevselliği çok az olan bütçe modellerinden başlayarak, aralarından seçim yapabileceğiniz düzinelerce farklı fritöz modeli vardır. Hava fritözü yelpazesinin birinci sınıf ucuna gidin ve muhtemelen daha fazla işlev elde edersiniz, ancak bu makinelerin tümü aynı temel tema üzerinde çalışır.

Etkili bir şekilde, bir fan ve yemeğinizin üzerine sıcak hava üfleyen elektrikli bir elemanla çalışan, tavada veya derin kızartmaya benzer, tutarlı bir şekilde pişirilmiş ve gevrek bir sonuç elde etmek için bir sepet içinde dolaştıran bir tezgah üstü mini fırın elde edersiniz.

Bununla birlikte, herhangi bir yağ varsa çok az var. Bu nedenle, kızarmış yemeğinize kızgınsanız veya çıtır çıtır bir kenar gibiyseniz, o zaman bir fritöz düşünmeye değer. Önünüzde gördüğünüz Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü, çok fazla özellik ve işlevi az paraya değil, mükemmel bir orta yol seçeneğidir.

Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü


(İmaj kredisi: Proscenic)

Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü: fiyat, bulunabilirlik ve nedir?

Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü, piyasadaki diğer hava fritözlerinin çoğuyla aynı marka kimliğine sahip olmayabilir, ancak kesinlikle tüm doğru pişirme bilgilerine sahiptir. İngiltere'de sadece 119 £ ve ABD'de 129 $'a satıldığı için de büyük bir değer gibi görünüyor, ancak Avustralya'da mevcut görünmüyor.

Fiyatı göz önüne alındığında, tam olarak ilham verici olmayan ancak kesinlikle pratik olan bir tasarıma birçok özellik ve işlevsellik katıyor. Düşük bilet fiyatı, yapı kalitesi cephesinde biraz köşe kesmeyi ortaya koyuyor ve uzun vadeli dayanıklılık bir sorun olabilir. Bununla birlikte, ona iyi bakın ve bu, destekleyici bir uygulama ile daha fazla iltifat edilen birçok özelliğe sahip bir hava fritözüdür.


31,4 x 31,6 x 32,6 cm'deki boyutları, makul miktarda tezgah alanı gerektiren mutfak aletlerinden biri olduğu anlamına gelen bu boyutları da unutmayın. Aynı şey, şey soğuduğunda bir dolapta saklamak için de geçerlidir. Görevi kolaylaştıran kutu gibi bir tasarım, ancak bu kompakt bir model değil ve 5,9 kg ağırlığında.

Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü


(İmaj kredisi: Proscenic )

Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü: özellikler

Çoğu insanın bir hava fritözü için görev açısından düşündüğü ilk şey cips pişirmek olsa da, bu makineler çok daha fazlasını yapabilir. Proscenic T21, birçoğu cihazın ön kısmına hakim olan etkileyici dokunmatik ekran paneli kullanılarak çalıştırılabilen bir dizi özellik ve işlevle birlikte geldiğinden bir istisna değildir.

Bu panel boyunca, 8 ön ayar içeren seçeneklerin yanı sıra hemen hemen her türlü yemek hazırlama konfigürasyonuna izin veren özelleştirilebilir seçenekler bulacaksınız. Bunlar, Patates Kızartması, Karides, Pizza, Tavuk, Balık, Biftek, Kek, Pastırma gibi bariz kategorilere ayrılmıştır ve tarifleri özelleştir düğmesi. Pek çok yazım hatasıyla birlikte bir dizi yemek önerisi içeren bir tarif kitapçığı var.

Neyse ki, özellikler cephesindeki ayrıntılara gösterilen özen oldukça iyi. Düzgün bir dokunuş, bu makinenin Alexa ve Google Asistan ile birlikte çalışabilen uygulama ve sesle kontrol özelliğidir. Bundan ne kadar yararlanacağınız, dokunmatik ekran işlev düğmelerini kullanmaya kıyasla bir uygulamayı ne kadar kolay bulabileceğinize bağlıdır.

Uygulama rotası, ilerlemeyi kontrol etmek, zamanlamak ve hatta ayarları özelleştirmek için oldukça iyidir, ancak yemeğin bir fritözde pişirilmesi, biz dahil birçok kişi için görsel bir şeydir. İlerlemeyi kontrol etmek için zaman zaman fritözümüzün etrafında dolanıp sepete daldırmayı kesinlikle tercih ediyoruz.gözlersadece.


Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü

(İmaj kredisi: Proscenic)

Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü: performans

Proscenic T21, A+++ enerji sınıfı derecesi (en azından Birleşik Krallık'ta) ile birlikte 1700 watt gücü bir araya getiriyor ve ilk kez çalıştırıldığında, kulağa iş anlamına geliyor gibi geliyor. Aslında, bir sepet dolusu donmuş patates kızartmasıyla başlayarak, biraz gürültülü olduğunu gördük. Bununla birlikte, bir aspiratör gibi bir şeyi çalıştırmaktan farklı olmadığı için gürültü mutfakta o kadar büyük bir sorun değildir. Bahsedilen; En iyi hava fritözleri kılavuzumuzda bulunan daha sessiz modelleri duyduk.

Makineyi kullanmak basittir. Tek yapmanız gereken bir başlangıç ​​zamanı seçmek, bir menü seçeneği belirlemek ve ardından yiyecekleri ısıtıldıktan sonra sıcak tutmak için bir süre eklemek. İkinci özellik, ana malzemelerinizi optimum sıcaklıkta sunmanıza izin verdiği için son yemek hazırlığınızı hazırlarken bir nimettir.

Bu, bir sepet dolusu tavuk kanadı üzerinde gerçekten iyi bir etki yarattı ve aynı şey bahar ruloları ve karides gibi diğer popüler hava kızartması zımbaları için de geçerli. Sıcaklık aralığı 77°C'den 205°C'ye kadar oldukça çok yönlü görünüyor, bu nedenle çoğu tabanı gerçekten kapsıyor.

Bu ünitede de çok fazla kapasite var. 5,5 litre/5,8 litre kapasiteye sahiptir, bu da aile kullanımı için fazlasıyla uygun olduğu anlamına gelir. Bir torba dondurulmuş patates kızartmasını kolayca işleyebildiğini gördük, ancak cihaz diğer gıda maddelerinin seçimi için de mükemmeldi, ancak daha kolay erişim için büyük bir et parçasının veya örneğin bütün bir tavuğun muhtemelen parçalara ayrılması gerekmesine rağmen sepete ve daha etkili pişirme.

Bu arada, çıkarılabilir iç sepet alüminyumdan yapılmıştır, ancak aynı zamanda bir Teflon kaplamaya sahiptir, bu nedenle bulaşık makinesinde yıkanabilir. Makinenin geri kalanı nemli bir bezle kolayca silinir. Neyse ki Proscenic tasarımcıları, bir miktar yiyecek, kırıntı ve yağ kalıntısını tutabilecek çok fazla çatlak ve yarık yok gibi görünen bir makine ürettiler, bu da kullanımdan sonra temizleyen sizseniz bir bonus.

Proscenic T21 Akıllı Hava Fritözü

(İmaj kredisi: Proscenic)

Peki, Proscenic T21 Smart Air Fritöz iyi mi?

Bu, cömert kapasitesi ve geniş, ancak standart pişirme fonksiyonları yelpazesi sayesinde aile kullanımı için ideal olan etkileyici bir fritözdür. Muhtemelen patates kızartması pişirmek için bolca kullanım görecek olsa da, çıtır tavuk kanatları için satıldık.

Bununla birlikte, uygulama iyi bir fikir gibi görünse ve çok sayıda yeteneğe sahip olsa da, manuel kontrollerini daha fazla kullanma ve Proscenic ile bol miktarda görsel temas kurma eğiliminde olduk. Bu şekilde daha iyi.

Yukarıda bahsedildiği gibi, özellikle kanat gibi şeyler için gevreklik seviyeleri konusunda seçici iseniz, kızarmış yiyecekleri tam olarak almak kesin bir bilim değildir. Bu nedenle, koltuktan kalkmaya hazır değilseniz bir uygulama kullanışlı olsa da, bir fritözün yakınında kalmayı tercih ediyoruz. Bununla birlikte, Proscenic tarafından sunulan gerçek sonuçların hatalı olduğunu söylemek zor. Cömert bir kapasiteye ve çok uygun bir fiyat etiketine sahip olan bu cihaz kesinlikle birçok haneye uyacaktır.