Close

ProtonVPN incelemesi: Harika bir ücretsiz seçenek

ProtonVPN, verilerle uğraşmayan ücretsiz bir seçenek isteyen herkes için harika bir seçimdir. Bu, bunu yapmayı başarırken aynı zamanda bol miktarda güvenlik sunar - bunu tüm diğerlerinden ayıran nadir ve güçlü bir kombinasyon.en iyi VPNşu anda seçenekler var.


BUGÜNÜN EN İYİ PROTONVPN FIRSATLARIProtonVPN ProtonVPN Ücretsiz Görünüm ProtonVPN ProtonVPN - Temel 4 USD /ay Görünüm ProtonVPN Proton VPN - Artı 8 USD /ay Görünüm

Bir dakikalık ProtonVPN incelemesi

ProtonVPN, çok sayıda veri kapasitesiyle ücretsiz kullanım için tercih edilen seçimdir, aslında sınırsız veriye sahiptir. Üstelik bu, Netflix ve Disney Plus gibi akış hizmetlerinin engellemesini herhangi bir yerde görüntülemek için kaldırmanıza da izin verir - ancak bu yalnızca ücretli plan sürümü içindir.

Mobil uygulamalar iyi yapılmış ve yüksek kalitededir, denetim ise bu standardın korunmasına yardımcı olur. Ayrıca bu VPN hizmetiyle yüksek düzeyde güvenlik ve gizlilik elde edersiniz. Torrentler için bile P2P dostudur ve ücretli plan sürümlerinde aynı anda 10 adede kadar cihazı destekler.

Öyleyse neden bir VPN için para ödeyesiniz? Bu, WireGuard gibi daha hızlı protokollerden bazılarını sunmuyor. Bu, hız performansı açısından rekabet etmek için mücadele ettiği anlamına gelir. Bunun, bazı rakipler kadar çok cihazda çalışmadığını da görebilirsiniz.

İstatistikler:


  • Sunucular:1200+
  • Konumlar:55 ülke
  • Cihazlar:10 eşzamanlı bağlantı
  • Platformlar:Windows, Mac, Android, iOS, Linux, Android TV ve Chromebook
  • Protokoller:OpenVPN, IKEv2
  • En iyi özellikler:Ücretsiz, sınırsız veri, harika engelleme kaldırma

ProtonVPN incelemesi: ProtonVPN'in maliyeti nedir? Ücretsiz deneme var mı?

ProtonVPN'i indirmek ve sınırsız veri ile kullanmak tamamen ücretsizdir. Bazı akış hizmetlerinin engelini kaldırabilir ve sıkı güvenliğin keyfini çıkarabilirsiniz, ancak tam hizmet için ödeme yapmanız gerekir.

Temel ücretli plan, aynı anda iki cihazın desteklenmesini sağlar, ancak Netflix'in engellemesini kaldırmaz veya en hızlı premium sunuculara erişmenizi sağlamaz.


ProtonVPN Plus katmanına gidin ve bu daha hızlı sunucuları, tüm akış hizmetlerinin engellemesini kaldırmayı ve aynı anda kullanılan 10 cihaza erişimi elde edin.

Rekabetten, alt uçtasörf köpekbalığıiki yıllık planı için ayda 2,49 ABD Doları / 3,19 ABD Doları veSiberGhostüç yıl taahhüt ettiğinizde ayda 2,25 ABD Doları / 3,11 ABD Doları karşılığında.


Ücretsiz deneme, verilerle sınırlı değildir, ancak hızda bir fark görmeyi bekler. Ve elbette, aynı anda birden fazla cihazın bağlanmasını istiyorsanız, bu sorunu aşmak için başka bir ücretsiz hesap açabilirsiniz. Ancak, en üst seviye için ödeme yapmadığınız sürece Netflix'in engellemesini kaldırmanın bir yolu yoktur.

Bu seçeneklerden biri olarak iyi bir seçenektir.en ucuz VPNseçenekler ve ücretli katman durumunda ve hatta bunlardan biri olabiliren iyi ücretsiz VPNsizin için seçimler.

ProtonVPN Netflix'te çalışır mı? Başka hangi akış hizmetlerinin engellemesini kaldırabilir?

bu en iyisi değilVPN akışı. Ancak bu yalnızca ücretsiz ve Temel planlar için geçerlidir. Bahsedildiği gibi, bunlar Netflix'in engellemesini kaldırmaz, ancak bu tamamen erişilemeyeceği anlamına gelmez.

En iyi plan için yola çıkın ve yalnızca Netflix'in engellemesini kaldırmakla kalmayacak, aynı zamanda Disney Plus, Amazon Prime Video, BBC iPlayer ve daha fazlasının beğenisini de kaldırabileceksiniz. Coğrafi kısıtlamadan kaçınma konusunda gerçekten iyi bir iş çıkarıyor. Bununla birlikte, OpenVPN dışında çok az protokol seçeneği ile (manuel IKEv2'yi ayarlayabilirsiniz), burada bir sorunla karşılaşırsanız takılıp kalabilirsiniz.


Üst düzey plandaki premium sunuculara erişim, daha yüksek hızlar ve daha fazla konum elde edebileceğiniz anlamına gelir. Ancak yine de protokollerle veya protokollerin eksikliğiyle sınırlısınız, bu da şu anda oradaki bazı hizmetlerin en yüksek hızlarını asla bekleyemeyeceğiniz anlamına geliyor. Bu nedenle, istediğiniz 4K ve HDR Netflix ise, bulunduğunuz yere ve kullanılan sunuculara bağlı olarak kendinizi istediğinizi bulabilirsiniz.

ProtonVPN incelemesi: Hangi özellikleri bekleyebilirsiniz ve bunlar güvenliği nasıl artırır?

ProtonVPN, ünlü güvenli ProtonMail'in arkasındaki şirketten geliyor. Bu nedenle, kendi uçtan uca şifreli sunucularının tümünü çalıştırır. Çoğu sunucu Avrupa ve Kuzey Amerika'da, diğerleri ise Avustralya, Hong Kong, Japonya, Yeni Zelanda, Güney Afrika, Güney Kore ve ötesindedir. Tüm bunlar, dünyanın neresinde olursanız olun, fiziksel veya dijital olarak çok sayıda erişim anlamına gelir.

ProtonVPN arayüzü

(Resim kredisi: ProtonVPN)

ProtonVPN, DNS sızıntı korumasıyla daha da desteklenen güvenli bir kapatma anahtarına sahiptir ve tümü sizi süper güvende tutar. Bu güvenlik, P2P torrentine de uzanır ve Onion web sitelerine güvenli bir şekilde erişmek için yerleşik Tor desteği bile vardır.

Bölünmüş tünelleme, farklı web sitelerini farklı sunucu konumları üzerinden yönlendirmenize izin veren başka bir eklentidir. Windows, Android, Mac ve iOS için yerel uygulamaların tümü, denetlenen ve sürekli olarak güncellenen birçok özellikle iyi çalışır.

NetShield, sizi ve cihazınızı kötü amaçlı yazılımlardan korumaya yardımcı olacak DNS tabanlı bir web filtresi olan daha yeni bir eklentidir. Çevrimiçi olarak anonim kalmanıza yardımcı olmak için reklam izlemeyi bile durdurur.

Hız ve genel performansın ProtonVPN incelemesi

ProtonVPN'in hızını ve performansını test etmek için Birleşik Krallık'ta 1Gbps ve ABD'de 600Mbps bağlantıda hem ABD hem de Birleşik Krallık konumlarını kullandık. Test, SpeedTest, Netflix'in Fast.com, TestMy.net ve daha fazlasını kullanarak indirme hızlarını ölçerek yapıldı. Her biri sabah ve akşam saatlerinde en az beş kez yapılır.

İngiltere merkezli

OpenVPN:300-310Mbps

Ortalama 300Mbps'de sonuçlar fena değil. Hızlı bir şekilde öne çıkmıyorlar ama sürekli olarak iyilerdi ve bunun OpenVPN ile olduğu düşünülürse etkileyici.

Bu 1Gbps hattındaydı, bu nedenle diğer VPN hizmetlerinden çok daha hızlı bekleyebilirdik. Tüm bu ekstra hıza gerçekten ihtiyacınız varsa, başka bir konudur. Çok uygun fiyatlı olan Surfshark, 600Mbps'ye ulaşmayı başardı, bu yüzden peşinde olduğunuz şey hız ise, bankayı bozmadan iyi bir alternatif.

ABD merkezli

OpenVPN:280-290 Mb/sn

ABD hızları, daha yavaş bir 600Mbps'de olduğu düşünüldüğünde tek başına etkileyici olan İngiltere'ye benzer görünse de, bu daha da ileri gidiyor.

Testler, 60 ayrı testte hiçbir zaman 200 Mbps'nin altına düşmedi. Evet, bu en hızlısı değil ve hiçbir zaman 400 Mbps'nin üzerinde bir zirve görmedik, ancak tutarlı. Ve 200Mbps'de bu, hizmeti kullanan birçok kişi için yeterli olabilir. Daha fazlasını isteyenler için, ABD hız testlerimizde ExpressVPN 630Mbps'ye ulaştı.

ProtonVPN'den istemci kurulumu ve mevcut destek

iOS

(Resim kredisi: ProtonVPN)

İstemci seçimi iyi ve her biri için kurulum basittir, çünkü herhangi bir uygulamayı bir mobil cihaza veya bir bilgisayara bir yazılım yüklemeyi umarsınız. Kaydolun, indirin ve ücretli katmanlara gidiyorsanız kartla veya Bitcoin, PayPal ve hatta nakit kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Web tabanlı bir portal olan hesap kontrol panelinize girdikten sonra, OpenVPN'i kurabilir veya diğer çeşitli istemcileri indirmek için bağlantılar alabilirsiniz. Yüklemenin indirilmesi ve çalıştırılması bir dakikadan kısa sürer, bundan daha kolay olamazdı.

Masaüstü istemcileri, isterseniz VPN menü ekranı olarak büyük haritalar kullanır. Bu, kolayca uyacak şekilde yeniden boyutlandırılabilir ve yakınlaştırma ve uzaklaştırmanın yanı sıra kolayca tarama yaparak süper nettir. Veya konuma göre seçim yapmanızı sağlayan bir liste içeren bir sunucu menü stili ekranı seçin. Bu, hangisinin bunu destekleyeceğini ve desteklemeyeceğini gösterdiği için P2P için kullanışlıdır.

Ayrıca, her sunucu için, yeşil düşük ve kırmızı yüksek olmak üzere renkli olarak gösterilen yararlı bir gösterge yükü vardır. Tüm bunlar ideal sunucuya göz atmayı çok kolay ve hızlı bir işlem haline getirir. Bununla birlikte, isterseniz bir tıklamayla hızlı otomatik bağlantı kurabilirsiniz.

ProtonVPN cihazları

(Resim kredisi: ProtonVPN)

ProtonVPN'in canlı sohbet desteği yoktur, bu da onu 7/24 sunan birçok rakipten çok daha az yararlı kılar, böylece anında yanıt alabilirsiniz. İhtiyaçlarınız için en iyi sunucu olan bir profesyonele sormak isterseniz, şu anda bazı hizmetlerden hoşlanmayacaksınız.

Herhangi bir sorun için e-posta gönderebilirsiniz, ancak bu bile harika değil çünkü yanıt almak için bir veya iki gün beklemeniz gerekecek. Bununla birlikte, bir test yaptık ve dört saat içinde bir yanıt aldık, bu nedenle belki de o gün yanıt süresi talepleri yalnızca beklentileri düşürmek için ayarlanmıştır.

Test sorumuzun cevabı açık ve yardımcı oldu, bu yüzden aceleniz yoksa destek sizin için orada.

ProtonVPN incelemesi: Son kararımız

ProtonVPN, sizi verilerle sınırlamayan ücretsiz bir VPN isteyen herkes için süper bir seçenektir. Ücretli seçenekler, Netflix engellemesini kaldırma ve daha hızlı premium sunucu erişimi gibi daha fazla hizmet sunar. Bunlara ihtiyacınız yoksa ve kullandığınız her cihaz için yeni bir hesap açmaktan çekinmiyorsanız, ücretsiz sürüm tüm gadget'larınız için yeterince iyi hizmet edebilir. Bu, potansiyel olarak satın almadan önce kesinlikle taahhütsüz bir denemeye değer.


VPN hakkında daha fazlasını okuyun:

  • Kafası karışmış? AnlamakVPN nedir
  • için satın alma kılavuzumuza göz atın.en iyi VPN
  • ile tıkınırcasına izleyinen iyi Netflix VPN'ipiyasada