Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS4'ten PS5'e veri aktarımı: PS4'teki verileri ve profilleri PS5'inize aktarma

PS4'ten PS5'e veri aktarımı: PS4'teki verileri ve profilleri PS5'inize aktarma

Eğer bir kapmayı başaran şanslılardan biriysenizPlaystation 5veyaönümüzdeki haftalarda bunu yapmayı planlamako zaman inanılmaz bir oyun aksiyonu içindesiniz. Ancak, herhangi bir yeni teknoloji parçasında olduğu gibi, hepsini kurmak ve çalışmak oldukça süreç olabilir, özellikle de geriye dönük uyumlu bazılarını oynamayı planlıyorsanız sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-reviewsunulan ve kaydedilmiş tüm oyunlarınızı aktarması gereken oyunlar.


Neyse ki, önceki nesil anahtarlardan farklı olarak, Sony bunu düşündü ve tüm verilerinizi eski PS4'ünüzden yepyeni PS5'e aktarmanızı inanılmaz derecede kolaylaştıran bazı araçlar yarattı.

Verileri Doğrudan PS4'ten PS5'e Aktarın

Konsollar arasında veri aktarımının en kolay yolu, özellikle birden fazla profil üzerinden yeni makineye geçiyorsanız, bunu WiFi ağınız üzerinden kablosuz olarak yapmaktır. Tek yapmanız gereken, PS4 konsolunuzun ağınıza bağlı olduğundan ve en son aygıt yazılımı güncellemesine sahip olduğundan emin olmak ve ardından konsolu aynı kablosuz ağa eklediğinizden emin olarak PS5 kurulumunu başlatmaktır.

Aktarım hızlarını artırmak istiyorsanız, PS4 ve PS5 konsollarını tek bir ethernet kablosuyla bağlayabilir veya her iki konsolu da ethernet kabloları kullanarak ağınıza bağlayabilirsiniz. Bu, özellikle taşınacak çok fazla veriniz varsa, süreci daha hızlı hale getirecektir.

PS5 kurulumu sırasında, başka bir konsoldan veri aktarmak isteyip istemediğiniz sorulacaktır. Evet'i seçin ve ardından yeni PS5'inize tam olarak hangi verileri aktarmak istediğinizi seçeceğiniz ekrandaki talimatları izleyin ve çok geçmeden tüm verileriniz yeni PS5'inizde olacak ve önemli bir şekilde PS4'ünüzden kaybolmayacaktır.


Yeni PS5'inizi zaten kurduysanız, ancak şimdi indirilen oyunları taşımak veya dosyaları yeni makineye kaydetmek istiyorsanız, hala bazı seçenekleriniz var. Hem PS4 hem de PS5'iniz aynı ağa bağlıysa, işlemi başlatmak için PS5'inizde Ayarlar> Sistem> Sistem Yazılımı> Veri Aktarımı> Devam'a gidebilirsiniz.

Eşleştirme işlemi başladıktan sonra PS4 konsolunuzdaki güç düğmesini en az bir saniye basılı tutmanız gerekecek, ancak bunun dışında veriler taşınırken PS4'ünüzü yalnız bırakabilirsiniz. Konsollar arasında bu şekilde veri aktarırken, PS4'ünüz arka planda veri aktarır, bu nedenle ona göz kulak olmanıza gerek yoktur, ancak ilerlemeyi izlemek isterseniz, ya ikinci bir ekrana ihtiyacınız olacak ya da HDMI girişini PS5'inizden ana ekranınıza geri PS4'ünüze geçirin.


İşlem sırasında PS5 konsolunuz yeniden başlayacak ve bu da onu kullanmaya başlayabileceğiniz noktayı işaret edecektir.

İndirilemeyen çok sayıda büyük PS4 oyununuz varsa bu yöntemler gerçekten kullanışlıdıryeni nesil yükseltmelerve tekrar indirmelerini beklemekten hoşlanmayın, ancak herhangi bir ilerlemeyi kaybetmediğinizden emin olmak istiyorsanız, daha basit bir seçenek vardır.


Bulut Kayıtlarını Kullanarak Veri Aktarın

PS + aboneleri, kaydettiğiniz oyunların çevrimiçi olarak depolanacağı ve oturum açtığınız herhangi bir konsoldan erişilebileceği bulut kayıtlarına erişebilir. Tek yapmanız gereken, kaydettiğiniz oyunların PS4'ünüzdeyken buluta kaydedildiğinden emin olmak, ardından PS5'inizde Ayarlar> Kaydedilen Veriler ve Oyun / Uygulama Ayarları'na gidin ve konsollar arasında senkronizasyonun açık olduğundan emin olun.

Harici Depolama Transferleri

Tamamen çevrimdışı oynayan ve ağ bağlantısı olmayan herkes için, sizin için seçenekler bile var. Gereksinimlere uygun olması koşuluyla, PS4 oyunlarını doğrudan bir USB depolama cihazından taşıyabilir ve hatta oynayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken oyun dosyalarını PS4'ünüzdeki harici cihaza taşımak ve ardından onu PS5'e takmak ve cihaz takılı olduğu sürece oyunları oynamakta özgür olacaksınız.

Bu aynı zamanda PS5 oyunları için sabit disk alanını boşaltmanın harika bir yoludur. Elbette, cihazınızın gereksinimleri karşıladığından ve doğru biçimlendirildiğinden emin olmanız gerekir, ancak Sony'nintakip etmesi kolay rehberyol boyunca yardımcı olmak için.


Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz