Close

PS5 alıcıları: BU LG OLED TV'yi edinin

Ne zamanPlaystation 5veXbox Series XSadece birkaç hafta içinde (!), Ray Tracing gibi süslü yeni grafik teknolojilerinden ultra hızlı yükleme sürelerinin oyunlara yeni yapılar verebilmesine kadar oyunların neler yapabileceği konusunda büyük bir sıçrama vaat ediyorlar. t daha önce, konsoldaki saniyede 120 kare hızındaki ilk oyuna, daha akıcı bir şekilde oynayacak ve öncekilerden daha hızlı yanıt verecek.


  • PS5 nereden alınır

Ancak yeni konsolların sunduğu her şeyden yararlanmak için şunlardan birine ihtiyacınız var:en iyi oyun TV'leritüm bu özelliklerle eşleşecek… ve konu 2020'de piyasaya sürülen yeni TV'ler söz konusu olduğunda bile hepsi aynı değil.

Haliyle, PlayStation 5 veya Xbox Series X ile kullanmak için satın alınabilecek en iyi TV, LG CX'tir.

• Beş yıldızımızın tamamını okuyunLG CX incelemesi

LG’nin OLED TV’si üç nedenden ötürü onay alıyor: sadece genel olarak harika bir TV değil - listemizde üst sıralardaen iyi televizyonlargenel olarak yanı sıra sıralamamızen iyi OLED TV'ler- ama aynı zamanda yeni konsolların yapabileceklerinden tam anlamıyla yararlanmak için ihtiyaç duyduğunuz her teknik özellik ile donatılmıştır. Üçüncüsü, bunun aynı zamanda iyi bir fiyat olmasıdır - yine de birinci sınıf uçta daha fazla olmasına rağmen, neredeyse diğer tüm TV'lerden daha iyi bir değer sunar.


İncelememizde, 'LG CX’in daha düşük bir fiyata seçkin resimlerden oluşan kombinasyonu, LG’nin şimdiye kadarki en kapsamlı karşı konulamaz OLED TV’si olmasını sağlıyor.

Filmlerdeki hassas ve gerçekçi görüntüleriyle neredeyse eşsiz ve aynı zamanda PlayStation 5 veya Xbox Series X'e bakanlar için bir rüya olmayı başarıyor. '


48 inç, 55 inç, 65 inç ve 77 inç boyutlarında mevcuttur - 50 inç'in altındaki ilk 4K OLED TV'dir, yani odanız için mükemmel boyutu elde etmek bazı rakiplerinden daha kolaydır.

Dört HDMI soketinin hepsinde de HDMI 2.1 desteği ile, TV'ler oldukça bağlantı için esnektir. HDMI 2.1, en yeni ve en büyük standarttır ve TV'lerin yararlanabileceği tüm yeni özellikler için destek içerir.


LG CX'te her boyutta bugünün en iyi fiyatları Düşük Stok LG OLED48CXPUB 48 inç CX 4K ... LG CX OLED (48 inç) Amazon $ 1.599.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG OLED55CXPUA Alexa Built-In ... LG OLED55CXPUA Amazon $ 1.999.99 $ 1.499.99 GörüntüleTüm fiyatları görünDüşük Stok LG OLED65CXPUA 65 inç CX 4K ... LG CX OLED (65 inç) Amazon $ 2.299 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat LG OLED77CXPUA Alexa Built-In ... LG OLED77CX Amazon $ 3.696.99 $ 3.496.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Yeni nesil oyun özellikleri nelerdir?

PS5 ve Xbox Series X'in herhangi bir TV'de dikkat edilmesi gereken temel özellikleri (ancak tümü CX tarafından desteklenmektedir):

Otomatik Düşük Gecikme Modu (ALLM):ALLM, konsolun TV'ye bir oyun cihazı olduğunu söylemesini sağlar, böylece TV, Bağlantıdan bir video karesi aldığı zaman ve ne zaman TV'nin bir video karesi alması arasındaki gecikmeyi azaltmak için işlemde ince ayar yapan Oyun Moduna otomatik geçiş yapabilir. ekranda gösterilir. Birçok yeni TV, HDMI 2.1'i desteklemeseler bile buna sahiptir.

4K 120Hz:120 fps'de oyun çalıştırma yeteneği, yeni konsolların gösterişli bir özelliği. Önceki konsollar oyunları maksimum 60 fps'de çalıştırır. Her saniye gösterilen kare sayısını iki katına çıkarmanın iki büyük faydası vardır: Birincisi, konsolun size olan her şeyi (kendi eylemlerinizin veya bir başkasının sonuçlarını) iki kat daha hızlı gösterebilmesi ve size fazladan bir saniye kazandırmasıdır. yanıtlamak için. Bu, değişen aksiyon oyunlarında veya değişen koşullara hızla yanıt verdiğiniz yarış oyunlarında harikadır. İkincisi, her şeyin her zamankinden daha gerçekçi görünmesini sağlamasıdır, çünkü gözün saniyede çok sayıda görüntüyü gerçek hayattan ayırt etmesi temelde imkansızdır, bu nedenle animasyon esasen mükemmel görünür.

Değişken Yenileme Hızı (VRR):Oyunların TV'nizde olabildiğince temiz görünmesini sağlamak için genellikle tam olarak 30 fps veya 60 fps hızında çalışmak üzere kilitlenirler. TV'niz 60 fps'de görüntülemeye çalışırken bir konsol başka bir kare hızına düşerse, yarı yapılı çerçevelere bakabilirsiniz, çünkü konsol, TV bir tane görüntülemek istediğinde bir tane oluşturmanın bir yoludur, bu da her şeyin görünmesini sağlar. yırtık ve sarsıntılı. VRR, konsolun kare hızını değiştirmesi gerekse bile konsolun ve TV'nin senkronize kalması için bir yol ekler, örneğin gerçekten büyük karmaşık bir şey olduğunda, gördüğünüz şey kare hızı düştüğünde bile pürüzsüz ve net kalır.


Şimdi, LG CX tüm bu özellikleri destekleyen tek TV değil, ancak paramız için, görüntü kalitesinin en iyi dengesidir (çünkü TV'nin piyasadaki en iyi görünenlerden biri olmasını ve her şeyi desteklemesini istiyorsunuz. başka bir fantezi), yeni özellikler, iyi bir boyut yelpazesi ve paranızın tam karşılığını veren.

Diğer tüm TV'lerin desteklemeyeceği bu özellikleri destekleyen dört bağlantı noktasının hepsine sahip olması gibi küçük dokunuşlarla bile bizi memnun ediyor, her iki yeni nesil konsolu da sıraya alırsanız başınızı ağrıtıyor.

OLED'e bağlı kalırken tüm bu özellikleri almak için daha ucuza gidebilirsiniz. LG BX, CX'in küçük kardeşidir ve henüz piyasaya sürülmüştür. CX'ten daha ucuzdur, ancak yine de her PS5 / Xbox Series X özelliğini destekler. Görüntü kalitesi için biraz daha az güçlü, ancak yine de mükemmel - amiral gemisi kalitesi yerine mükemmel kaliteyi düşünün.

LG CX ve LG BX: LG'nin OLED TV'leri nasıl karşılaştırılır ve hangisi sizin için doğru

LG BX LG OLED55BXPUA 55 'BX Smart'ta bugünün en iyi fiyatları ... LG OLED55BX Koltuk Değneği 1.196,99 $ GörüntüleTüm fiyatları görünLG OLED65BXPUA 65 'BX Smart ... LG OLED65BX Koltuk Değneği 1,796,99 TL GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz