Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • PS5 alıcılarının bu PlayStation 5'e hazır TCL'den ucuz QLED TV'yi görmesi gerekiyor - VFM gerçek

PS5 alıcılarının bu PlayStation 5'e hazır TCL'den ucuz QLED TV'yi görmesi gerekiyor - VFM gerçek

ABD'de henüz İngiltere'ye giren popüler bir TV markası olan TCL, işlerin sırasını gerçekten altüst edebilecek iki yeni TV dizisi ortaya çıkardı. Biri, son teknoloji mini-LED ve QLED teknolojisiylePlaystation 5veXbox Series Xarkadaşça özellikler listemizi patlatmaya hazır gibi görünecek şekildeen iyi oyun TV'leri, diğeri ise gerçekten zorlayan düşük bir fiyata QLED görüntüsü sunar.en iyi Samsung TV'ler.

TCL 6-Serisi gerçekten heyecanlandığımız türden, çünkü mini-LED LCD TV'lerin geleceği ve TCL gerçekten onu ileriye taşıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, mini-LED TV'ler LED TV'ler gibi çalışır, çünkü panelin arkasında parlayan bir LED aydınlatma bankası vardır ve gördüğünüz ışığı sağlar (renkleri sağlayan QLED filtresi ile)… ancak mini LED'ler daha küçüktür . Bunun avantajı, panelin aydınlatmasını daha küçük ve daha hassas yerel karartma bölgelerine bölebilmenizdir, böylece TV, fazla ışık sızmadan daha derin kontrast sağlamak için alanları karartabilir.

Herkesten önce en iyi PlayStation 5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi PlayStation 5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

Temel olarak, LED'in canlı HDR parlaklık avantajlarını OLED'in ince kontrast kontrolü ile daha iyi eşleştirmeye doğru bir adımdır… ancak 6 Serisi, 55 inç TV için 649 ABD Doları veya 65 inçlik model için 899 ABD Doları ve 1.399 ABD Doları'ndan başlar. hella ucuz olan 75 inçlik bir TV için.


Best Buy'da TCL'nin mini LED TV'lerine göz atın

Bu TV'lerin aynı zamanda yüksek kaliteli ses çıkışı için eARC, daha akıcı PS5 / Xbox oyunları için Değişken Yenileme Hızları ve hatta 120 fps dahil olmak üzere HDMI 2.1'i destekleyeceği düşünüldüğünde, burada fiyat için gülünç miktarda üst düzey teknoloji var.


Buna, HDR için Dolby Vision ve orada kullanımı en kolay olan akıllı TV platformu olarak Roku TV dahildir.

Görüntü kalitesi teknolojiye uygun olacak mı? Henüz test etme şansımız olmadı, bu yüzden soru, TCL'nin görüntü işlemenin rekabet kadar iyi olup olmadığı (büyük boyutlarda çok gerekli) ve mini-LED uygulamasının bu bütçede potansiyeline ulaşıp ulaşamayacağı. Ancak bunun yeni nesil oyunlar ve filmler için gişe rekorları kıran bir TV olma potansiyeli var.


TCL 5 Serisi QLED

(Resim kredisi: TCL)

Herkes için ucuz QLED

TCL, çoğu insan için muhtemelen daha da cazip olacak 5-Serisi serisini de piyasaya sürdü. Samsung'un en iyi TV'lerinde kullanılanın aynısı bir QLED paneli içerir - amiral gemisi 8K dahilSamsung Q950TSve üst düzey 4KSamsung Q95T- ancak Samsung'un fiyat için daha bütçeli QLED setlerinin bile altını çiziyor.

50 inçlik TCL 5-Serisi 399 dolar, 55 inç 449 dolar, 65 inç ise 629 dolar. Karşılaştırma için,Samsung Q60Ten ucuz QLED TV'si ve bu, 43 inçte 500 $ 'dan biraz fazla başlıyor ve 55 inçlik versiyon için 699 $ - TCL'ye göre 250 $ prim!

Best Buy'da TCL'nin 5 Serisi serisine göz atın


Yine, TCL'yi Samsung'a kıyasla henüz test edemedik, ancak her ikisinde de QLED teknolojisi sayesinde benzer geniş renk aralıkları görmeyi umuyoruz ve TCL'nin akıllı platformu için Roku TV kullanılıyor. Samsung'un kendi mükemmel akıllı sistemine güçlü bir rakiptir. Genel olarak görüntü kalitesinin eşleşip eşleşmeyeceğini görmemiz gerekecek. Ancak kesin olan bir şey var, iş paranın karşılığını almak için geldiğinde, TCL 2020 TV manzarasını gerçekten sarsıyor.

Şu anda, bu TV'ler yalnızca ABD'de ve bu belirli modeller için bunun değişmesini beklemiyoruz.

Ancak TCL, Birleşik Krallık'ta iki ucuz QLED TV'yi de piyasaya sürdü: C71 ve C81. C71 listemize girip giremeyeceğini görmek için yakında bir C71 incelemesini yapacağız. best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500ve1000 £ altındaki en iyi TV'ler.

Amazon İngiltere'de TCL C71 modellerine göz atın
Amazon İngiltere'de TCL C81 modellerine göz atın