Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5, Xbox Series X'i YOK EDER! Gerçek dünya testi üstte yeni nesil PlayStation 5'i görün

PS5, Xbox Series X'i YOK EDER! Gerçek dünya testi üstte yeni nesil PlayStation 5'i görün

OlarakPS5veXbox Series Xdünya çapında piyasaya sürüldüğünde, savaş bu yeni nesil sistemlerden birini sonsuz konsol savaşının galibi olarak taçlandıracak. Microsoft unvanı erken talep etmeye istekliyken ve Xbox Series X'i gururla 'dünyanın en güçlü konsolu' olarak pazarlarken, analizler bunun tam tersinin doğru olabileceğini gösteriyor.


Kağıt üzerinde Xbox Series X zirveye çıkıyor. Konsolların spesifikasyonlara göre karşılaştırılması, Xbox'ın çoğu bakımdan PS5'ten daha iyi performans gösteren donanıma sahip olduğunu gösteriyor: saat hızı, PS5'in 3.5Ghz'ine kıyasla 3.8Ghz'de biraz daha yüksek ve rezil 12 teraflop GPU'ya kıyasla PS5'in 10,3 teraflop'una.

Ancak bu ham teknik rakamların oyun içinde kendilerine göstereceği çok az şey var. Digital Foundry'den harmanlama analizi,SınırPS5'in çeşitli çoklu platform lansman oyunlarında sürekli olarak Xbox Series X'ten daha iyi performans gösterdiğini bildirdi. Biraz daha zayıf teknik özelliklerine rağmen, PS5 daha akıcı bir oyun deneyimi sağlamak için donanımından daha iyi yararlanabiliyor.

Alşeytan ağlayabilir 5: Xbox Series X, ışın izleme modunda küçük bir kare hızı avantajına sahiptir ve ara sahneler sırasında birkaç kare daha sıyırır, ancak yüksek kare hızı modundaki tüm önemli oyun dizileri sırasında PS5 tarafından çok geride bırakılır. PS5, genel olarak tutarlı bir şekilde daha yüksek kare hızları sunar ve Xbox Series X’in ara sıra düşüşleri, oyuna hoş olmayan bir titreme getirebilir.

Xbox Series X, koşarken benzer şekilde acı çekiyorAssassin's Creed Valhalla. Ani kare hızı düşüşü ve ekran yırtılması yaygındır ve PS5 her zaman 60 fps hedefine ulaşmasa da Xbox Series X gönderiyi daha sık kaçırır.


KoşarkenKir 5PS5 daha yüksek görüntü çözünürlüğü elde eder ve 120 fps'yi zorlayan performans moduna geçerken görsel kalitesini daha iyi korur.

Bu tür sorunlar oyunun kurallarını bozmaz ve gelecek neslin diş çıkarma sorunlarından başka bir şey olmayabilir. Birkaç geliştiriciyle anonim olarak konuşan Verge, Xbox Series X geliştirme kitlerinin Sony'nin eşdeğer PS5 kitlerinden çok daha sonra Microsoft tarafından yayınlandığını keşfetti. Göndermeden önce Xbox donanımını kavramak için bu daha kısa süre, tutarlı ve göze çarpan performans sorunlarını açıklayabilir.


Microsoft, The Verge'e yaptığı açıklamada bu sorunları kabul etti ve şunları söyledi:

'Xbox Series X | S'deki bir dizi optimize edilmiş oyunla ilgili performans sorunlarının farkındayız ve en iyi deneyimi sağlamak için sorunları belirlemek ve çözmek için ortaklarımızla aktif olarak çalışıyoruz.


'Yeni bir konsol nesline başlarken, ortaklarımız şimdi yeni nesil konsolların yapabileceklerini yüzeysel olarak inceliyor ve yeni platformumuzdan tam olarak nasıl yararlanacaklarını öğrenirken küçük hata düzeltmeleri bekleniyor.

Bu performans sorunlarının yanı sıra, oyuncular ayrıca PS5 veXbox Series X hataları. PS5'iniz dinlenme modu çökmeleri, indirme kuyruğu hataları veya disk oyunları otomatik olarak kaldırılırsa, bilinen tümPS5 sorunları ve nasıl düzeltileceği, böylece bu sinir bozucu hataları sisteminizden hafifletebilirsiniz.

Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Sınır