Close
 • Ana
 • /
 • Oyun
 • /
 • PS5 Digital vs Xbox Series S: Sony'nin tamamen dijital PlayStation 5 konsolunda ciddi bir rekabet var ...

PS5 Digital vs Xbox Series S: Sony'nin tamamen dijital PlayStation 5 konsolunda ciddi bir rekabet var ...

Sony'nin PlayStation 5 Digital Edition konsolu, Microsoft'unXbox Serisi Sbu tatil sezonu ve Microsoft'unLockhart Projesinihayet bu iki yalnızca dijital konsolun nasıl boyutlandırıldığı konusunda bize yeterince bilgi verdik. Her iki konsol da bu yılın ilerleyen günlerinde yeni nesil grafikler ve yenilikçi yeni özelliklerle oyuncuları uçurmak istiyor, ancak bu büyük soruyu herkesin aklına sormanın zamanı geldi:


PlayStation 5 Digital Edition, Xbox Series S'den daha mı iyi?

Bu, tartışma ve anlaşmazlıklarla dolu yüklü bir soru olsa da, Microsoft'un bir sonraki büyük konsolu veya Sony'nin yaklaşmakta olan ev eğlence sistemi arasında karar veremeyenler için kesin bir cevap bulmaya çalışıyoruz.

 • SICAK!Ghost of Tsushima yorumu
 • PS5 Kılavuzu: PlayStation 5 konsolu ve yakın oyunlar
 • PS5 Ön Sipariş Rehberi: çıkış tarihi, fiyatı ve nereden sipariş verileceği
 • PS5 Tanıtım Etkinliği: önce Sony'nin PlayStation 5 konsoluna ve donanımına bakın

Ancak bu soruyu cevaplamadan önce Sony'nin PS5 Digital Edition ile ilgili ortaya çıkardığı şeyleri ve PlayStation 5 ile PlayStation 5 Digital Edition arasındaki farkların tam olarak ne olduğunu özetleyelim ...

Herkesten önce en iyi Sony PlayStation 5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi Sony PlayStation 5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.


Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

PS5 Dijital Sürüm nedir?

Sony'nin PlayStation 5 Dijital Sürümü, bu yılın başlarında Sony'ninPS5 tanıtım etkinliğistandart PlayStation 5 konsoluna alternatif olarak. Sony'nin yaklaşmakta olan ev eğlence sisteminin her iki sürümü de eksiksiz bir yeni nesil konsol deneyimi sunmak için tasarlanırken, standart PS5 konsolu ile PS5 Dijital Sürüm arasında iki temel fark vardır.

İlk olarak, PS5 Dijital Sürümiçermeyecekyerleşik 4K Blu-Ray disk sürücüsü. PS5 Digital bunun yerine oyun indirmeleri ve akış yoluyla tüm oyun deneyimini tamamen dijital hale getirmeyi tercih ediyor. Bu, oyuncuların dijital oyun kopyalarını Sony'nin çevrimiçi mağazası aracılığıyla doğrudan konsolun yerleşik katı hal sürücüsüne indirebileceği veya oynayabileceği anlamına gelir.PS5 oyunlarıoyun akış hizmetleri aracılığıyla (hangiSony, PlayStation 5 ile birlikte satışa sunulacağını doğruladı!)


İkinci olarak, PS5 Digital Edition fiyatı 399 $ 'dan başlayacak ve satın aldığınız sürüme bağlı olarak oradan yükselecek - standart PlayStation 5 konsolunun mevcut 499 $ fiyat etiketinden 100 $ daha ucuz. Fiyat farkı çok fazla görünmese de, Microsoft'un aksineXbox Series S özelliklerihem PS5 hem de PS5 Dijital Sürüm,aynı özelliklere sahip tamamen aynı donanım.

PS5 Digital Edition, Xbox Series S'den daha mı iyi?

Yeni nesil oyun konsollarıyla uygulamalı zamana kavuşmak için hala daha birkaç ayımız var, ancak PS5 Digital Edition'ın Xbox Series S'den biraz daha güçlü olacağı kesin bir bahis.


PS5 donanımı ve Xbox Series X donanımı oldukça benzer olsa da, Microsoft'un konsolunun gerçek sayılar söz konusu olduğunda biraz avantajı var. Microsoft'un yalnızca dijital Xbox Series S'de durum böyle görünmüyor.

Microsoft, henüz tam özelliklerini ve ayarlarını resmi olarak onaylamadı.Xbox Series S konsolu, ancak son sızıntılar ve spekülasyonlar, büyük bir farkla Xbox Series X ile tam olarak aynı donanımın olmasını bekleyebiliriz: Xbox Series S GPU, daha düşük bir frekansa düşük hızda çalışacak ve daha az CU sayısına sahip olabilir.

Bu, Sony'nin yalnızca dijital PlayStation 5'e biraz avantaj sağlar, çünkü Sony,PS5 Digital Edition özellikleristandart versiyonla aynı olacaktır. PS5'in yalnızca dijital sürümü çalışırkentamamen aynı donanımda aynı özelliklerdestandart PlayStation 5 konsolu olarak, 100 ABD doları tasarruf etmek isteyen herkes, performanstan ödün vermeden doğrudan Sony'nin dijital sürüm konsoluna gidebilir.(Resim kredisi: Sony)

PS5 Digital Edition'ı mı yoksa Xbox Series S'yi mi satın almalısınız?

Her iki konsol da inanılmaz bir oyun deneyimi sunacağından emin olsa da, yeni konsol nesli, teknik özellikler ve performans açısından neredeyse mikroskobik farklılıklara iniyor. Her ikisi de özel AMD donanımı tarafından destekleniyor, her ikisi de gerçek bir 4K oyun deneyimi sunacak ve her ikisi de, henüz bir ev eğlence sisteminde görülmemiş yeni nesil grafikleri sergileyecek.

Hem Microsoft hem de Sony'nin bu nesle gerçekten odaklanması gereken şey, ilgili konsollarının yalnızca dijital performans yönüdür. Oyun akışı hizmetleri yıllardır ortalıkta olsa da, genellikle ortalamanın altında ve çoğu durumda paraya değmezler.

Neyse ki,Microsoft ve Sony aslında bu sefer birlikte çalışıyorlarbu zorluğun üstesinden gelmek ve bizi yalnızca dijital oyun ve akışın geleceğine taşımak için. Kitlelere oyun akışının disk tabanlı oyunlara uygun bir alternatif olduğunu göstermede başarılı olacaklar mı? Maalesef öğrenmek için tatil sezonuna kadar beklememiz gerekecek.

Herkesten önce en iyi Sony PlayStation 5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi Sony PlayStation 5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

Editörün Önerileri:

 • PS5 haberleri: Sony, Xbox'a ciddi bir darbeyle inanılmaz PS5 hızını ortaya koyuyor
 • PS5 ve Xbox Series X oyunları fiyat artışına girdi
 • PS5 videosu: Bu PlayStation 5 kullanıcı arayüzü kesinlikle harika görünüyor