Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 başarısızlığı, oyunların ESKİ PS4 sürümlerini oynuyor olabileceğiniz anlamına gelir

PS5 başarısızlığı, oyunların ESKİ PS4 sürümlerini oynuyor olabileceğiniz anlamına gelir

BirazPS5kullanıcılar, kütüphanelerinin yeni nesil sürümlerini sistemle indirmek ve erişmek için mücadele ediyor. Nesiller arası birçok başlıktaücretsiz yükseltmeler, oyuncular konsollarının hala varsayılan olarak sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewsürümü ve bazı durumlarda PS5 sürümünü indiremezler.

Her yeni konsol neslinde gelenek olduğu gibi, hem eski hem de yeni sistemlerde birkaç lansman oyunu oynanabilir. Lansmana giden yolda Microsoft, defalarcaAkıllı Teslimatoyuncuların oynadıkları sisteme uygun bir oyunun doğru sürümüne anında erişmelerine olanak tanıyan özellik. Kapsamlı olduğu düşünüldüğünde Microsoft'un durumunda bu daha önemliykengeriye dönük uyumlulukdestekle, Sony'nin her iki nesilde de oynanabilen daha yeni oyunları desteklemek için mücadele ettiği görülüyor.

  • PS5 nereden alınır: PlayStation 5 hisse senedi kılavuzu
  • PS5 sahipleri: Yeni nesil konsolunuz her an ölebilir mi?
  • iPhone 13 hayallerimizin yükseltmesini alıyor
  • OnePlus 9'un ilk görünümü radikal yeni tasarımı ortaya koyuyor

Call of Duty: Black Ops Cold War durumunda örneğin, kullanıcılar rapor ettisorunlarhem oynarken hem de PS5 sürümünü yüklerken. Nesiller arası sürüm söz konusu olduğunda, sistemin hem PS4 hem de PS5 dosyalarını yüklediği görülmektedir. Oyuncular tarafından tavsiye edildiği gibi ana sayfadaki sürümü manuel olarak değiştirmedikçeActivision DesteğiCall of Duty, Oynat düğmesine basıldığında varsayılan olarak PS4 sürümüne geçer.

Bu kafa karışıklığı yalnızca mevcut PS5 ile birleştirildiğinde daha da şiddetlenir.indirme hatasışu anda belirli kullanıcıları etkiliyor. Bu hata oluştuğunda, PS5 bir oyunu indirirken başarısız olur ve aynı zamanda kitaplığınızdan siler ve fabrika ayarlarına sıfırlamaya zorlar - ve bu bile kusursuz bir çözüm değildir. Bu nedenle, TheGamer's tarafından gösterildiği gibi, PS5 yanlışlıkla bir oyunun doğru sürümünün indirilmesini engelleyebilir.Kirk McKeand.


Diğer bir sorun dadepolama alanıOS kurulumundan sonra tam olarak PS5 - 667.2GB'de mevcuttur. Call of Duty gibi AAA oyunları, sistemden bağımsız olarak 100 GB'ın üzerinde yer kaplar ve aynı oyunun iki sürümünün gizlice kurulmasının sonucu önemli bir sonuçtur.

Konumundaki muhabirlerGameSpotYakın zamanda oyunların PS5 sürümlerini oynadıktan sonra bile, PS4 meslektaşlarının ana ekranda görünmeye devam edeceğini ve bu da yanlışlıkla indirmelerle sonuçlanacağını fark etti. Xbox & rsquo; ın Akıllı Teslimat işlevi devam ettiği sürece, benzer sorunlar başlatıldıktan sonra bildirilmemiştir.


İle ilgili tartışmalardan sonratransferleri kaydetPS5'te bu, nesiller arası desteğine bir başka darbe. Umarım gelecekteki bir ürün yazılımı güncellemesi daha sorunsuz bir çözüm uygular ve bu departmandaki konsollar arasındaki eşitliği geri yükler.

  • Sadece PS5 değil! Xbox Series X konsolları da rastgele bozuluyor
Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları * YEPYENİ * Sony Playstation ... Ebay1.499,99 GörünümSONY Playstation 5 Disk ... Ebay1.795 ABD doları GörünümAmazon Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:RedditüzerindenOyuncu,GameSpot