Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • PS5 hayranları dünyanın en iyi OLED TV'sini atlamalı ve işte nedeni

PS5 hayranları dünyanın en iyi OLED TV'sini atlamalı ve işte nedeni

İlePlaystation 5lansman günü duyurusu çok yakında ve Xbox Series S veXbox Series Xzaten lansman günleri ve fiyatları var, birçok kişien iyi TVyeni nesil görsellerin çoğunu yapmak mümkün.

PS5 nereden alınır
Xbox ön siparişleri- erken gir!

Biz sadece taçlandırdıkPanasonic HZ2000olaraken iyi OLED TVbaşka bir OLED setinden daha iyi HDR performansı sağlayan benzersiz bir panele sahip olduğu için gezegende, ancak listemize girmedi.en iyi oyun TV'leri, çünkü birkaç temel özelliği eksiktir. Oh, ayrıca ABD'de de mevcut değil, bu yüzden bu makalenin tamamı iki katına çıkıyor - ancak aşağıdaki en iyi alternatifleri öneriyoruz.

Gerçekten aradığımız iki özellik, HDMI üzerinden 120 fps'de 4K video desteği ve Değişken Yenileme Hızı (VRR) desteği. 120 fps'de 4K en büyüğüdür ve oyunların saniyede iki kat daha fazla kare üretmesini sağlar, bu da animasyonun gerçek hayat kadar pürüzsüz ve net görünmesini sağlayabilir, ancak aynı zamanda ekranda gördüğünüz şeyin girişe daha hızlı yanıt verdiği anlamına gelir çünkü çerçeve saniyede daha fazla güncelleniyor.


VRR, aynı zamanda saniyedeki kare sayısı ile ilgili olan ve her şeyi net tutan bir sistemdir - temel olarak, konsol, yeni bir çerçevenin gösterilmeye hazır olduğunu söylediğinde TV'nin paneli yeni bir çerçeveyle yenilediği anlamına gelir. Bu teknoloji olmadan, TV yeni kareleri sabit bir hızda göstermeye çalışırsa, ancak konsol kare hızını biraz düşürmek zorunda kalırsa, özellikle bazı süslü grafik efektler meydana gelirse, bunlar senkronize olmaz ve yarı yarıya gösterilebilirsiniz. yeni bir çerçeve ve yarım eski bir çerçeve, yani işler tuhaf görünüyor.

Geçmişte bununla mücadele etmek için, konsol oyunları genellikle kare hızlarını ayarlamak için kesinlikle kilitlendi, ancak bu, ne tür grafik efektlerin dahil edilebileceğini sınırlar. Konsol ve TV'deki bu teknoloji sayesinde, kare hızının biraz değişip geliştiricilere daha fazla özgürlük vermesi sorun değil.


Herkesten önce en iyi PS5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi PS5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

Onun yerine ne almalıyım?

LG CX


(Resim kredisi: LG)

PS5 ve yeni Xbox alıcılarının yeni TV'lerini satın alırken bu özellikleri hesaba katmalarını istiyoruz, çünkü bunlara sahip olmak, yeni konsolların neler sunabileceğini kaçırmayacağınız anlamına geliyor.

Bununla birlikte, Panasonic HZ2000, düşük gecikme süresi ve düşük gecikme süresi sayesinde geniş anlamda oyun oynamak için fena değil.inanılmazgörüntü kalitesi, gerçekten pahalı bir TV ve görüntü kalitesinde çok da düşük olmayan ve her yeni nesil özelliklerle dolu TV'leri satın alabilirsiniz.

OLED'in zengin kontrastını ve her büyük oyun özelliği ile istiyorsanız, LG CX veya LG BX'e bakın.

Tam beş yıldızımızdaLG CX incelemesi, görüntü kalitesinin ne kadar harika olduğundan ve dört HDMI bağlantı noktasının tümünde her önemli oyun özelliğini nasıl desteklediğinden bahsediyoruz. Buna, Microsoft'un ortaya çıkardığı Dolby Vision ve Dolby Atmos dahil, oyunlar için bir sonraki Xboxes tarafından desteklenecek.


LG BXCX'in daha bütçeye uygun bir sürümüdür ve bu kadar gelişmiş olmayan ancak yine de mükemmel olan resim kalitesi karşılığında yüzlercesini tıraş eder. Ancak yine de tüm oyun özelliği desteğini alırsınız.

LG CX ve LG BX: farklılıklar açıklandı

Sony'nin XH9005 (İngiltere) / X900H (ABD) TV'leri, her yeni nesil özelliği destekleyeceği ve yine daha ucuz olduğu düşünüldüğünde, PS5 hayranları için belki de en popüler TV'ler olacak. OLED yerine bir LCD TV'dir ve parlak görüntüler ve yerel karartmanın sağladığı sağlam kontrastla en iyi şekilde yararlanır. Mevcut tek sorun şu anda bu yeni nesil oyun özelliklerini desteklemiyor - bir güncelleme ile geliyorlar. Bununla ilgili her şeyi tam olarak okuyunSony XH90 / X900H incelemesi.

Bu arada Samsung, tümü QLED serisinde olan yeni nesil özellik desteğine sahip bir dizi TV'ye sahiptir, böylece fiyat ve boyutta seçiminizi yapabilirsiniz. Samsung Q70T her şeyi daha ucuza başlatıyor, ardından Samsung Q80T bunu daha yüksek kaliteli bir panel ile artırıyor, ardından Samsung Q90T temelde piyasadaki en iyi 4K LCD TV. Tam okuyunSamsung Q80T incelemesiveyaSamsung Q90T incelemesitüm detaylar için.