Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 sorunları: PlayStation 5 çökmelerinden hatalara - bilinen tüm sorunları nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

PS5 sorunları: PlayStation 5 çökmelerinden hatalara - bilinen tüm sorunları nasıl çözeceğiniz aşağıda açıklanmıştır

PS5veXbox Series Xsonunda buradalar, ancak her iki konsol da başlatma sorunlarıyla karşılaşıyor. PS5'iniz yanlış çalışıyorsa, şimdiye kadar bilinen tüm PS5 sorunları için düzeltmeler bulduk.


Kullanıcıların kafasını karıştıran hatalar, çökmeler ve diğer arızalar hakkında raporlar duyduk ve bazılarınınXbox Series X sorunlarıKonsolunuza vape dumanı üflemeyerek çözülebilir, PS5 sorunlarının listesi ele almak o kadar basit değildir.

Bu, yine de düzeltilemeyecekleri anlamına gelmez! Sony, işleri düzeltmeye yardımcı olması gereken ilk kararlılık güncellemesini çoktan yayınladı ve diğer her şey için internetin her yerinden aşağıdaki çözümleri bulduk.

Sıra hatasını indir

BuPS5 indirme kuyruğu hatasıbazı kullanıcıların indirmeleri değiştirmesini ve hatta oyunları tamamen başlatmasını engelliyor. GibiIGNbaşlangıçta keşfedildi, bazen indirme hatası olan oyunlar indirme kuyruğundan kaybolurken, PlayStation Store kullanıcının yüklemeye çalıştığı başlığın sahibi olmadığında ısrar ederek oyuna erişimi engelliyor.

Nasıl düzeltilir?


Kötü haber: bilinen tek düzeltme, sistem verilerinizi tamamen fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Bu kesinlikle bir rahatsızlıktır, ancak buluttan kaydetme desteği, neyse ki, kayıp ilerleme konusunda endişelenmeyi ortadan kaldırır.

Hataya neyin sebep olduğu konusunda, bu hala bilinmeyen bir şey. BirRedditkullanıcı, yetersiz depolama alanına sahip bir oyun yüklerken hatayla karşılaştığını iddia ediyor. Ancak IGN, bir dizi potansiyel tetikleyiciyiGodfall, Demon's Souls ve hattaDisney +Tam SSD olmadan hataya neden olan uygulama.


Dinlenme Modu çöküyor

sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewkullanıcılar, askıya alınan yazılımı hızla sürdürürken önemli ölçüde daha az güç tüketen Dinlenme Modu işlevinin farkında olacaklar. Ancak PS5 eşdeğeri sinir bozucu görünüyorsert çökmelerve veritabanı yeniden oluşturulur. AçıkResetEra, kullanıcılar Spider-Man Remastered vePS4 oyunlarıHarici bir sabit sürücünün çalıştırılması, dinlenme modunda bırakılırsa, çökmelerin yaygın suçudur.

Bu arada, oyun basını mensupları, Twitter'da çökmelerin de meydana gelebileceğini bildirdi.Godfallveİblisin Ruhlarıveritabanı yeniden oluşturma sorunu çok nadir durumlarda kalıcı olaraktuğlalısistemleri.


Nasıl düzeltilir?

Bunun için en iyi düzeltme, dinlenme moduna geçmeden önce yazılımdan çıkmak veya özelliği tamamen kapatmaktır. Insomniac topluluk direktörü James Stevenson dabelirtilenSpider-Man durumunda yakında bir düzeltmenin geleceği.

  • iPhone SE 2'nin başı dertte! OnePlus Nord 2 önümüzdeki yıl bütçe savaşı için onaylandı

Nesiller arası oyunların PS4 sürümlerini oynayan PS5

Parlak yeni PS5'inizi elinize aldığınızda, ideal olaraken iyi PS5 oyunları, sağ? Oynadığını keşfetmek istemiyorsunoyunların eski PS4 sürümleri, fakatRedditkullanıcılar, bazı durumlarda tam olarak bunun olduğunu fark etmişlerdir.

Her ikisi de konsolda yüklü olan farklı PS4 ve PS5 sürümlerine sahip Call of Duty: Black Ops Cold War dahil olmak üzere çapraz nesil oyunlar. PS5, PS5 sürümü yerine Oynat düğmesine bastığınızda varsayılan olarak eski PS4 oyununa dönecektir.


Nasıl düzeltilir?

Activision Desteği olarakaçıklığa kavuşturulmuşOynat'ın yanındaki üç noktayı tıklayıp PS5 dosyasını seçerek bu sorunu hızla düzeltebilirsiniz. Bu, doğru sürümü yüklemeye çalışıyorsanız indirme kuyruğu hatasıyla da birleştirilebilir; bu durumda fabrika ayarlarına sıfırlama hala bilinen tek çözümdür.

Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bobin sesi

Konsolunuz garip bir ses çıkarıyorsa panik yapmayın! Bobin vızıltısı olduğu varsayılan şeyin, fan kasasının içinde gevşemiş olan yapışkan bir etiket olduğu keşfedildi. Bu nedenle, PS5'inizi iade etmek için paketlemeden önce,bu düzeltmeyi denemekilk.

Disk oyunları kaldırılıyor

Oyunları disklerden yükledikten sonra, kullanıcılar kendilerini kaldırıyor gibi göründüklerini bildiriyorlar. Disk takıldıktan hemen sonra çıkarılırsa, bunun gerçekleşmesi muhtemeldir.

Bunun gelecekteki bir yamada ele alınmasını beklerken, bir Reddit kullanıcısı fbir çözüm bulmakbu, konsolun internet ile bağlantısını kesmeyi, kurulum için diski yerleştirmeyi, oyunu çevrimdışı modda başlatmayı ve bir kayıt dosyası oluşturmayı içerir.

İnternete yeniden bağladığınızda sorunlarınız çözülmelidir.

Nihayetinde, her iki konsol da kendi payına düşeni yapıyor, ancak umarız Microsoft ve Sony, donanım kararlılığını ele almak için yamaları hızlı bir şekilde yayacaklar.

PS5 yarın kalan bölgelerde piyasaya sürülecek, ancak birini yakalayamazsanız panik yapmayın! Sony'den Jim Ryan diyordaha fazla PS5 yolda olacakNoel öncesi ve sonrası; Phil Spencer ile yeni Xbox için işler pek iyi görünmüyorkıtlık uyarısıbu 2021'e kadar sürebilir.

Bazı perakendecilerin, satışları için stok tutmasını bekliyoruz.Black Friday fırsatları- henüz indirimli bir donanım beklemeyin. Şu anda mağazalar için en önemli çekiliş, herhangi bir stoğa sahip olmaktır, bu nedenle,Amazon,Walmart,En iyi satın alımgelecek hafta.

Bugünün en iyi Sony Playstation 5 Digital Edition fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz