Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 Haberleri: PSVR 2 için Sony'nin PlayStation VR parmak izlemesine göz atın

PS5 Haberleri: PSVR 2 için Sony'nin PlayStation VR parmak izlemesine göz atın

Sony'nin yeni nesil VR denetleyicisindeki ilerlemesini gösteren bir video yayınlandı ve PlayStation Move'dan uzakta bir dünya. Sony, PS Move'un asalarının cihazla çalışması için gerekli olan PlayStation Eye kamerayı bıraktı.PSVR, tüm parmak takibi yerleşik sensörler aracılığıyla gerçekleşir. Bunlar PSVR 2 denetleyicileriyse, gelecek sürümle birlikte piyasaya sürülmesi oldukça etkileyici bir yükseltmedir.PS5.


Video yeni bir videonun parçasıAraştırma kağıdıSony'nin PlayStation bölümünde çalışan ve adı verilen Kazuyuki Arimatsu ve Hideki Mori tarafından kaleme alınmıştır.Yakınlık Sensörlü Elde Taşınabilir Cihazda El Pozu Tahmini için Makine Öğrenimi Tekniklerinin Değerlendirilmesi.İçinde gördüklerimizi yansıtan bir prototip içerir.Hareket kontrol cihazı için Sony patentiŞubat ayında geri döndü ve Valve'ın VR Endeksi ile benzerlikler taşıyor.

Eylem halindeyken bir göz atın:

Xbox patronu Phil Spencer şunları söylediğinde Sony, gelecek konsol nesli için VR'ye yatırım yaptığını açıkça ortaya koydu.VR, Microsoft'un odak noktası değildiriçinXbox Series XÇünkü'hiç kimse VR istemiyor.'SIE Worldwide Studios'un Başkanı Shuhei Yoshida, Spencer'ı küstahça ince bir şekilde tweetledi ve' Hiçbir müşterinin istemediği şeyleri yapmak için genellikle çok çalışıyoruz 'dedi. Ve bu şimdiye kadarki emeğinin meyvesi.

Video, izlemenin terli avuç içlerinde nasıl performans gösterdiğini - en iyilerimizin başına geliyor - halkalar ve saatlerle olduğu kadar ve hiç zorlanmadığını gösteriyor. Yazarların belirttiği gibi, yüzeyden uzaklaştırıldığında `` belirli pozların '' pozisyonlarını yakalamak için parmak izleme ile uğraşan iyileştirilmesi gereken birkaç alan var, bu nedenle şu anda kartlarda bir Vulkan selamı yok. Ayrıca parmak ucu hizalamasında da birkaç kıkırdak var, eğer sanal el 'uyumsuz bir şekil' ise, ancak genel olarak, gösterideki teknoloji harika görünüyor ve konsollarda VR oyun olasılıklarını açıyor - ne Microsoft ne de Nintendo şu anda peşinde olduğu bir şey.

Bunların, yeni nesil PS VR ile piyasaya sürüldüğünü göreceğimiz kontrolörler olduğu doğrulanmamış olsa da, büyük olasılıkla patent ve prototipin arkasındaki adamlara verilmiş.


Geçen yıl söylentilere göreVR donanımı PS5 ile birlikte piyasaya sürülecektiTatil 2020 lansman penceresinde, ancak şimdiye kadar durumun böyle olduğunu gösteren hiçbir şey yok.

PS5 tanıtım etkinliğinde Sony'nin konsolun VR çevre birimi planları hakkında daha fazla bilgi edinebiliriz. Hala bunun ne zaman olacağına dair resmi bir bilgimiz yok, ancak son fısıltılar bir2 Haziran 2020 açıklanıyor, yani artık gidecek fazla bir şey yok!