Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 haberleri: Bu harika yeni teknolojiyle PlayStation 5 için BÜYÜK rol oynamak için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik

PS5 haberleri: Bu harika yeni teknolojiyle PlayStation 5 için BÜYÜK rol oynamak için kullanıcı tarafından oluşturulan içerik

Başkalarının oyun oynamasını neden bu kadar çok seviyoruz? İnternet akışı fenomeni Twitch'in yükselişinden,Spor DallarıOyuncuların oyun oynamak kadar sevdikleri tek şey, diğer insanların bunu yapmasını izlemek.


Bu amaçla sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewDualshock 4'te ilk kez piyasaya sürüldüğünde, oyuncuların 15 dakikaya kadar oynanışı kaydetmelerine ve PS4 konsolundan çıkmadan dünyanın her yerindeki diğer oyunculara göndermelerine olanak tanıyan özel Paylaş düğmesi devrim niteliğindeydi.Xbox Oneoyun kliplerini yayınlama ve kaydetme özelliği ile benzer bir işleve sahiptir, ancak PS5'in yaptığı gibi özel donanım işlevine sahip değildir. Şimdi, PS5 yeni bir teknolojinin ortaya çıkmasıyla bu trendi sürdürmeye hazırlanıyor.

Oyun kaçaklarıYeniden DoğmakSony tarafından 21 Kasım'da dosyalanmış bir patent bulmuş,ABD Patent Ofisi. Sony'nin 'sahne etiketleme' adı verilen bir teknoloji kullanarak oyuncuların birbirleriyle içerik paylaşmasını sağlama planının bir sonraki aşamasını ayrıntılarıyla anlatıyor.

Herkesten önce en iyi PS5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi PS5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.

Patent okur:


Sahne etiketleme, oyun bilgileri [ve] video oyunlarıyla ilişkili kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği karakterize etmek için kullanılır.

'Kullanıcı tarafından oluşturulan örnek içerik, meydana gelen olaylarla ilgili video oyunu içinden video kayıtları veya ekran görüntülerini içerir.'


Şimdiye kadar. çok tahmin edilebilir. Sahne etiketleme, PS4'ün mevcut Paylaş düğmesine benzer bir PS5 işleviyle çalışabilir, doğrudan konsoldan klipler ve ekran görüntüleri kaydedebilir. Bununla birlikte, patent açıklamaya devam ettikçe, sahne etiketleme bir ekran görüntüsünden daha karmaşık geliyor.

DualShock 4(Resim kredisi: Sony)


Karşılık gelen meta veriler daha sonra kaydın veya ekran görüntüsünün nereden alındığı, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğe kimin dahil olduğu ve kullanıcı tarafından oluşturulan içerikte hangi nesnelerin bulunduğu gibi kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle ilgili önemli hususları açıklamak için kullanılacaktır. ...

'Ayrıca, kullanıcı tarafından oluşturulan içerikle ilişkili meta veriler, izleyicilerin kaydedilen olayların aynısını deneyimlemesine izin verir.'

Jargonu gözden geçirdiğimizde, 'sahne etiketlemenin' bir ekran görüntüsü olmaktan çok bir 'deneyim' olacağını belirleyebiliriz. İzleyiciler potansiyel olarak sahneye bakma, diğer oyuncuları, temel öğeleri, hedefleri ve daha fazlasını belirleme fırsatı yakalayabilir. Belirli bir oyundan, hatta belirli bir seviyeden veya bölümden sahne etiketlerini arayabilir ve doğru olanı bulduğunuzda diğer insanların sahne etiketlerini görüntülemeyi isteyebilirsiniz.


(Resim kredisi: Bethesda)

Bu çok heyecan verici bir olasılık. Örneğin, bir sonraki aşamada belirli bir zindanı geçmek için yardıma ihtiyacınız olduğunu hayal edin.Elder Scrolls. O belirli zindanı tamamlayan oyuncuları içeren bir sahne etiketi arayabilir, kendinizi sahneye yerleştirebilir ve kendinizi oyuncunun perspektifine koyabilirsiniz. Kulağa hoş geliyor, değil mi?

Elbette, patent başvurusu, onu bitmiş konsolda veya hatta güncellemelerinden birinde göreceğimiz anlamına gelmez. Bununla birlikte, Sony'nin kullanıcı tarafından oluşturulan içerik konusunda onu bir sonraki seviyeye taşıyacak ve gerçekten işbirliğine dayalı bir PlayStation topluluğu oluşturacak kadar ciddiyetini bilmek ilginç.

Bunu beğendin mi?