Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 işletim sistemi bir rüya gibi geliyor - ve Xbox Series X için bir kabus

PS5 işletim sistemi bir rüya gibi geliyor - ve Xbox Series X için bir kabus

ŞimdiXbox Series Xresmen açıklandı vePS5'In özellikleri yayınlandı, yeni nesil konsollar hakkında çok şey biliyoruz. Her ikisinin de 8K'ya kadar oyun oynamayı destekleyeceğini biliyoruz (Xbox, Sony'nin grafik departmanındaki teklifinin önünde olabilir) ve her ikisinin de oyunları bir saniyeden kısa sürede yüklemek için katı hal sürücüleri kullanacağını biliyoruz.


Her iki konsol için de işletim sisteminin nasıl görüneceğini bilmediğimiz bir şey var, ancak yeni PS5 patentleriAmerika Birleşik Devletleri Patent Ofisikonsolun işletim sisteminin nasıl çalışacağına dair bize net bir gösterge verin.

'Etkileşimli içeriği başlatmak için bir yöntem' olarak tanımlanan patent, işletim sisteminin birden fazla etkinliği hemen başlatması için bir yoldur. Başka bir deyişle, bir oyunu başlatmak, oyundan çıkın ve bir başkasını yüklemek yerine, birden fazla oyun yüklenebilir ve neredeyse anında atlamaya hazır olursunuz.

Bu, Sony’nin lider sistem mimarı Mark Cerny’nin önceki yorumlarıyla aynı çizgide. PS5'in iç işleyişi üzerine 2019 Wired röportajında ​​Cerny şunları söyledi:

“Oyuncunun oyunu başlatmasını, ne olduğunu görmesini, oyunu başlatmasını, ne olduğunu görmesini istemiyoruz. Çok oyunculu oyun sunucuları, konsola gerçek zamanlı olarak katılabilir etkinlikler seti sağlayacaktır.


'Tek oyunculu oyunlar, hangi görevleri yapabileceğiniz ve bunları tamamladığınızda hangi ödülleri alabileceğiniz gibi bilgiler sağlayacak ve tüm bu seçenekler kullanıcı arayüzünde görünecektir.'

PS5 PlayStation 5 Xbox Serisi X


PS5 UI, Xbox rakibi ile karşılaştırıldığında nasıl olacak?

(Resim kredisi: Microsoft | ConceptCreator)

PushSquare tarafından bildirildiğine göre, her oyun için doğrudan ana menüden birden fazla seçenek seçebilirsiniz. Skyrim'e yalnızca bir arkadaşınızın gelmesi için saatler ayırıyorsanız, tek oyunculu oyundan çıkıp FIFA'da iki kişilik bir maça hemen, istifa etmek veya yüklenmek için zaman ayırmadan atlayabilirsiniz. oyun. Hepsi anlık.


Kulağa hoş geliyor, değil mi? Böyle bir işletim sistemi, PS5'i, özellikleri bu yılın başlarında ilk kez açıklandığında benzer bir 'Hızlı Devam Etme' sistemi gösteren Xbox Series X ile doğrudan rekabete sokacaktı. Yeni nesil konsollar piyasaya çıktığında hangi sistemi seçerseniz seçin, konsol açıldığı andan itibaren oyun tarzınız değişecektir.

Bunu beğendin mi?

  • Disney Plus'ı şimdi edinin
Günün en iyi Disney + fırsatları DisneyDisney + Aylık £ 5,99 / ay Görünüm-deDisney + Disney + Yıllık 59,99 Görünüm-deDisney +