Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Bu tüyler ürpertici gizli maliyetle PS5 fiyatı ÇİFTE

Bu tüyler ürpertici gizli maliyetle PS5 fiyatı ÇİFTE

Sony’nin dünya çapında piyasaya sürülmesinin ardındanPS5Hem sınırlı 667 GB kullanılabilir dahili depolama alanı hem de PS5 oyunları için genişletilebilir depolama eksikliği nedeniyle ateş altında kaldı ve yalnızca geriye dönük uyumlu USB depolama sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-reviewbaşlıklar.


Sony'nin resmi belgesinde gösterildiği gibi PS5, aslında ek bir NVMe SSD için özel bir yuvaya sahiptir.PS5 söküm videosu, fakatdevre dışıyazarken. Şimdi, üçüncü taraf üreticiler, PS5’in dahili depolamasının hızıyla eşleşen veya hatta bu hızı aşan kendi SSD'lerini piyasaya sürmeye başladıkça, endişeler yüksek fiyatlarının üzerinde artıyor.

  • Samsung Galaxy Fold 3 TRIPLE-FOLD saldırısı katlanmayan iPhone'u yok ediyor
  • Cyberpunk 2077 PS5 sürümü, Xbox ve PC sürümünün neredeyse iki katı boyuttadır
  • Razer, bu çılgınca güçlü oyun makinesiyle PS5 ve Xbox Series X'i vahşileştirdi

Sony, genişletilebilir depolama yuvası gelecekteki bir yazılım güncellemesi aracılığıyla etkinleştirildiğinde PS5'in hangi belirli NVMe SSD'leri destekleyeceğini henüz belirtmedi; PS5 lider sistem mimarı Mark Cerny, bu yılın başlarında sayısız uyumluluk faktörünün Sony tarafından dikkate alınması ve test edilmesi gerektiğini söyledi. herhangi bir sürücünün beyaz listeye alınmasından önce sürücünün hızı ve fiziksel boyutu gibi.

Son zamanlarda, Western Digital ve Samsung gibi üçüncü taraf üreticiler, PS5’in dahili depolamasının 5,5 GB / sn bant genişliğini aşan NVMe SSD'leri piyasaya sürmeye başladı ve her iki üreticinin ilgili sürücüleri yaklaşık 7,0 GB / sn hızla çalışıyor. Bu, umarız, onları PS5 ile uyumlu hale getirir, ancak bu hız ucuza gelmez, Samsung’un 980 Pro 2TB diski, İngiltere'deki donanım satıcısı Scan'de 444 £ (yaklaşık 600 $ / 800 AU $) karşılığında listelenir.

Samsung 980 Pro, daha ucuz fiyat noktalarında daha küçük boyutlarda mevcut, en küçük ve en ucuz varyantı 250GB ve fiyatı 84.99 £ / 89.99 $ / AU $ 149.00. Bununla birlikte, Call of Duty: Black Ops Cold War gibi oyunların yükleme boyutunun 180GB civarında olması ve depolama kapasitesinin yanı sıra sürücülerin hızının da biraz düşmesiyle, bu kadar küçük bir diskin düşük fiyatına rağmen pratikliği tartışmalı olmaya devam ediyor. Neyse ki, biraz daha az maliyetli 219.99 £ / 229.99 $ / 375.00 AU $ karşılığında 1 TB varyant da mevcuttur.


1 TB Samsung 980 Pro'nun fiyat noktası, Microsoft'un aşağıdakiler için tescilli depolama çözümü ile uyumludur:Xbox Series XveXbox Serisi Shalihazırda mevcut bir biçimdeSeagate Genişletme Kartı219,99 £ / 219,99 $ / 359,00 AU $ fiyatla satılmaktadır. Bununla birlikte, Xbox Series X ve Xbox Series S, kullanıcıların yeni nesil oyunları USB depolamada saklamalarına izin verir, böylece daha sonra dahili depolama veya Seagate Genişletme Kartından hızla yüklenip oynatılabilir.

Sony'nin uyumluluk testinde kaydettiği ilerlemeye dair bir gösterge yok, ancak Samsung 980 Pro gibi sürücüler artık pazara girerken, oyuncular umarım PS5 depolama alanlarını genişletmeye her zamankinden daha yakınlar.


Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Tarama