Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 Pro: Xbox Series X'i yok etmenin 5 yolu

PS5 Pro: Xbox Series X'i yok etmenin 5 yolu

Daha dün, Pingtwitter, hakkında ilk bilgimizin ne olabileceğine dair rapor verdi.PS5Profesyonel ve hala çok erken günler olmasına rağmen, süper şarjlı, yükseltilmiş bir PlayStation 5 konsolu beklentisi konusunda daha heyecanlı olamazdık.


Şu anda PS5 konsolu ile çok mutluyuz ve muhteşem performansı, cesur stilleri ve kalitesiyle şaşkına döndükPS5 oyunlarıoynamak.

Örümcek Adam Miles Morales'i iş başında izlerkengerçekten dikkat edilmesi gereken bir şey ve her oyun oynadığımızda rüya görmediğimizi kontrol etmek için kendimizi sıkıştırmaya devam ediyoruz.saniyeler içinde yüklenir.

  • Razer, bu gülünç derecede güçlü oyun makinesiyle PS5 partisini mahvetti

Bununla birlikte, PS5 mükemmel değil ve şu anda kağıt üzerinde Microsoft'un amiral gemisi konsolu tarafından dövüldüğü çok zor bir gerçek.Xbox Series X.

Bu nedenle, orta konsol gen yenilemesini hedefleyen bir PS5 Pro konsolu, Japon konsol üreticisi için mükemmel bir anlam ifade ediyor - meraklılarına yatırım yapabilecekleri yeni bir amiral gemisi sunmanın yanı sıra, konsolların kralı tacını Xbox'tan geri döndürmek için güreşiyor.


Burada, PS5 Pro'nun Xbox Series X'i devirmek için ihtiyaç duyduğunu düşündüğümüz beş özelliği listeliyoruz. İlk ve en dikkat çeken şey,İKİ grafik kartlı PS5 Proama diğerleri de aynı derecede önemli olabilir.

1. İki grafik kartı

Pingtwitter'ün kısa süre önce bildirdiği gibi, Sony, bu yıl yayınlanan ve 'ikinci bir GPU'nun iletişimsel olarak ilk GPU'ya bağlandığı' ve sistemin 'ev konsolu ve bulut oyunları için olduğu' ölçeklenebilir bir oyun konsolu'nu detaylandıran resmi bir patenti yayınladı. kullanım.


Pingtwitter'te bize göre, Sony'nin birden fazla GPU'lu bir oyun konsolu olasılığını araştırdığını ve şu anda yalnızca bir GPU'ya sahip olduğunu düşündüğümüzde, ikinci bir hızlandırılmış işlem birimi (APU) içinde başka bir GPU ekleyerek kağıt üzerinde olurdu. çok daha güçlü grafik performans potansiyeli sunar.

Ve PS5'in şu anda kağıt üzerinde Xbox Series X'in biraz gerisinde kaldığını (PS5, Xbox Series X'in 12 teraflop'una kıyasla 10,28 teraflop veriyor) göz önüne alındığında, bu yükseltilmiş grafik gücü şüphesiz PS5 Pro'nun Microsoft'un amiral gemisini gölgede bıraktığını ve Dünyanın en güçlü oyun konsolunun tacını sahiplenin.


2. Gelişmiş bulut oyunları

PS5 Pro Örümcek Adam Miles Morales

(Resim kredisi: Sony)

Bu resmi Sony patenti ile ilgili diğer ilginç şey, çok ölçeklenebilir olan gelişmiş bulut oyun teknolojisini ayrıntılı bir şekilde ortaya koymasıydı, yükseltilmiş bir PS5 Slim konsolu veya daha iyi oyun akışı özelliklerine sahip yeni Dijital Sürüm olasılığını artırdı.hatta yepyeni bir PlayStation Portable 5G.

Doğal olarak, yeni Sony amiral gemisi olarak PS5 Pro, aynı teknolojik yükseltmeden yararlanacak ve bu da, Xbox Game Pass Ultimate olan kuşkusuz üstün oyunlar için Netflix yayın hizmetine karşı savaşmasına yardımcı olacak.

Şu anda Xbox oyuncuları, Xbox Series X ile hem dijital hem de bulut oyunlarında övünme haklarına sahipler | Sınıfının en iyisi dijital indirme ve oyun akışı deneyimi sunmak için Xbox Game Pass Ultimate ve Microsoft xCloud ile eşleştirilir.


Daha iyi bulut oyun donanımı ve yönetimi, PS5 Pro'yu bu alanda çok daha rekabetçi hale getirecek ve bir PSP 5G ile ortak olunması halinde oyuncular için sınıfının en iyisi yeni bir deneyim sunabilir.

3. Çok daha büyük bir SSD

Pingtwitter'ün belirttiği gibiPS5 incelemesiGerçekten anlaşamadığımız şeylerden biri, PlayStation 5'in SSD'sinde bulunan gözle görülür derecede sınırlı odaydı. 825 GB SSD ile geldiği duyurulduğunda, sistem kutudan çıktığı gibi yalnızca 667 GB sonrası işletim sistemi ve sistem dosyaları sunarken, gerçek çok daha düşüktür.

Bunu Xbox Series X ile karşılaştırın ve Microsoft makinesi, kutudan çıktığı 800 GB ile en üstte çıkıyor (yine de, sistem bir kez daha 1TB SSD ile geliyormuş gibi görünmüyor). Bu 133 GB, iki veya üç yeni AAA oyun kurulumuna veya 10 ila 20 daha küçük oyuna eşdeğer olduğu için bir fark yaratıyor.

Ve Xbox Series X'in depolama genişletme kolaylığı açısından da PS5'i geride bıraktığını düşünürsek (aslında şu anda, genişletme yuvası henüz etkinleştirilmediğinden PS5'in depolamasını bile genişletemezsiniz) ve nasıl olduğu açıktır. bir PS5 Pro sisteminin kutudan çok daha fazla depolama alanı ile gelmesi gerekirdi. 2 TB SSD, beklenen minimum değer olacaktır.

4. 4K'da 120 fps

PS5 pro

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şu anda PS5, Spider-Man Miles Morales gibi yeni AAA oyunlarını 4K çözünürlükte ve 60 fps'de sunmayı hedefliyor, bu sadece bunu yapmakla kalmıyor, aynı zamanda muhteşem görünüyor. Oyunların yüksek çözünürlüklerde 30 fps'de çok fazla kilitlendiği son nesilden çıkan herhangi bir oyuncu için, hem UHD doğruluğu hem de süper oynanabilir, daldırma geliştiren, pürüzsüz kare hızı elde edebilmeniz süper ferahlatıcı.

Gerçek şu ki, PS5 120 Hz yenileme hızı ve 120 fps kare hızı olarak ilan edilirken (ve teknik olarak yetenekli), şu anda yalnızca Borderlands 3 ve Dirt 5 gibi bir avuç oyun bunu destekliyor ve yapsalar bile Bunu 4K çözünürlükte yapmayın. Bu çok çok, 'elbette, 120 fps'de oynayabilirsiniz, ancak bunu yapmak için çözünürlükten ödün vermelisiniz'.

Doğal olarak, iki grafik kartıyla yüklü bir PS5 Pro, ideal olarak daha hızlı bir saat hızına sahip CPU ve daha fazla RAM bunun kilidini açabilir, oyuncular artık diğerini elde etmek için bir şeyi feda etmek zorunda kalmaz.

Tabii ki, PS5 Pro'nun ne kadar güçlü olacağına bağlı olarak, oyuncular başlıkları 8K çözünürlükte bile oynayabilirler (ancak o zaman hiç şüphesiz bunu başarmak için bir kez daha kare hızını feda etmeleri gerekecek), ki bu aslında üzerine basılmıştır. PS5 kutusu.

5. Gelişmiş bağlantı noktaları ve yeni bir tasarım

Sade ama sıkıcı Xbox Series X tasarımında eksik olan fütüristik bir serinlik ve güç duygusu yayan Pingtwitter'teki PS5 tasarımının büyük hayranlarıyız. Konsolun görülmeyi talep etmesi ve yerleştirildiği herhangi bir odada gerçek bir önsezinin olması aslında ne kadar büyük olduğunu da sevdik ve bunu duymak bizi şaşırttı.bir aşamada daha da büyük olacaktı.

Yine de, orta nesil bir PS5 Pro'nun sadece yeterince soğutmak için değil (tüm bu güçlü ekstra donanım daha fazla ısı üretir) aynı zamanda Sony'nin Microsoft'a kıyasla tasarım liderliğini ikiye katlamak için çarpıcı bir yeni tasarıma ihtiyaç duyacağından şüphe yok - oyunculara yeni amiral gemisinin gerçekten dünyadaki en güçlü konsol olduğunu görsel olarak göstermek.

Ek olarak, bir PS5 Pro, özel bir dijital optik ses çıkışı gibi gelişmiş bağlantı noktası seçeneklerinden de yararlanacaktır.

PS5 Pro

(İmaj kredisi: Gelecek)

PS5 Pro: Bu rüya gerçek olacak mı?

Şu anda şunu söylemenin adil olduğunu düşünüyoruz eğer Sonyyaparbir PS5 Pro orta nesil yeni konsol için herhangi bir planınız varsa, o zaman şu anda bunlar mutlak ilk aşamalarında. PS5 tam anlamıyla henüz piyasaya sürüldü ve milyonlarca oyuncu PS5 Pro'yu dört gözle beklemek şöyle dursun, bir PlayStation 5 bile satın alamıyor.

Bu nedenle, herhangi bir potansiyel PS5 Pro lansmanından en az üç yıl uzakta olduğumuzu söylemenin güvenli olduğunu düşünüyoruz. Nitekim, son nesle bakarsanız, PS4 Kasım 2013'te piyasaya sürüldü ve PS4 Pro Kasım 2016'ya kadar - tam olarak üç yıl sonra - piyasaya sürülmedi. Bu zamanlama aynı kalırsa, bu, PS5 Pro'yu Kasım 2023'te beklememiz gerektiği anlamına gelir.

Üç yıl sonra görebileceğimiz diğer konsol? Şimdiye kadar en iyi şekilde gördüğümüz bir PS5 Slim, aşağıdaki videonun izniyle.

Bugünün en iyi Secretlab Titan fırsatları Titan Kogan.com23,56 ABD doları GörünümTitan Dick Smith23,56 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Titan Prime PU Deri SecretLab700 $ 599 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Titan Yumuşak Dokuma Kumaş SecretLab780 ABD doları 649 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz