Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • 2 GPU'lu PS5 Pro, Xbox Series X'in geleceğini görmediği en iyi yumruktur

2 GPU'lu PS5 Pro, Xbox Series X'in geleceğini görmediği en iyi yumruktur

Tıpkı tozun üzerine yerleşmeye başladığı gibiPS5veXbox Series XMicrosoft amiral gemisinin resmen dünyadaki en güçlü video oyun konsolunu taçlandırmasıyla birlikte konsol lansmanları, Sony'nin PS5 Pro karşı saldırısına ilişkin ilk ipucumuz olabilir.


Çünkü birresmi Sony Interactive Entertainment patentibu yıl yayınlanan konsol üreticisi, sadece bir değil, iki grafik kartı ile gelen yeni bir oyun konsolunu açıklıyor. İki GPU'lu yeni nesil oyun konsolu mu? Whoa! Geleceği görecek özelliklerden sadece biriPS5 Pro ve Xbox Series XMicrosoft konsolu için savaş oldukça kötü sonuçlandı.

Patent, 'ikinci bir GPU'nun iletişimsel olarak birinci GPU'ya bağlandığı' ve sistemin 'ev konsolu ve bulut oyun' kullanımı için olduğu 'ölçeklenebilir bir oyun konsolunu' açıklamaktadır.

Pingtwitter'te bize, yeni nesil bir PlayStation konsolu öneren, büyük olasılıkla yeni bir PS5 Pro amiral gemisi, sadece bir yerine iki grafik kartıyla güçlendirilmiş. Bunların her ikisi de, PlayStation 5'in yonga üzerinde sistem (SoC) tarafından yapılan APU (hızlandırılmış işlem birimi) biçiminde gelir ve iki özel yapım AMD APU, gelişmiş oyun performansı ve bulut akışı sağlamak için birlikte çalışır.

Resmi Sony patenti, 'çok sayıda SoC'nin bir & ldquo; üst düzey & rdquo; sağlamak için kullanılabileceğini belirtmektedir. konsolun daha fazla işleme ve depolama kapasitesine sahip sürümü ', 'üst düzey' sistem ayrıca rasgele erişim belleği (RAM) ve diğer özellikler gibi daha fazla bellek içerebilir ve aynı oyun konsolu yongasını daha fazla performansla kullanan bulut için optimize edilmiş bir sürüm için de kullanılabilir. '


Ve PlayStation 5 konsolu, kağıt üzerinde yalnızca Xbox Series X'e göre biraz daha zayıftır (PS5, Xbox Series X'in 12 teraflop'una kıyasla 10,28 teraflop sunar), bir yerine iki APU ile gelen yeni bir PS5 Pro konsolu, yerel oyun deneyimini geliştirir bulut oyunlarının yanı sıra performans, hiç şüphesiz yeni nesil konsolların ölüm darbesinin kralı olarak Xbox Series X olacaktır.

Patentin bulut oyun bölümü de özellikle ilginç, çünkü bu teknolojinin kendisini sadece yeni bir amiral gemisi PS5 Pro konsolunda değil, aynı zamanda daha akıcı bulut tabanlı donanımlarda da bulabileceğini öne sürüyor. Yükseltilmiş bir PS5 Digital Edition da akıllıca bir bahis gibi görünüyorçok söylenti PSP 5G.


Ve basitçe söylemek gerekirse, diğeribüyükbu patentin gündeme getirdiği soru, bu teknolojininyaparbir PS5 Pro konsoluna yönlendirin, Microsoft hazır mı? Şu anda Microsoft, Sony tarafından sıkıca dövüldüğü son nesil konsol savaşındaki yaralarını iyileştirmeye devam ediyor (Sony, Microsoft'un Xbox One konsollarını sattığının iki katından fazla PS4 konsolu sattı), bu yüzden Sony'nin herhangi bir yeni donanımını daha iyi olmasa da iyi bir şeyle karşı karşıya bırakmadan, kendisini ikinci bir konsol gen yenilgisine maruz bırakacaktı.

Yakında herhangi bir zamanda bir PS5 Pro görecek miyiz? Burada Pingtwitter'te kesinlikle hayır olduğunu düşünüyoruz - hiçbir şey görmeden en az iki yıl arka arkaya PS5 alacağımızı hayal ediyoruz. Bulut tabanlı yeni nesil PSP 5G'ye gelince ...


PlayStation 5'in bir sonraki sürümünün neye benzeyeceğine gelince, şu anda en iyi görselleştirme, her açıdan bir konsept tasarımı gösteren bu PS5 Slim videosu sayesinde geliyor - aşağıdan izleyin:

Videoda görülebileceği gibi, burada gösterilen PS5 Slim, PS5 standını terk ediyor ve bunun yerine, yatay bir yönelim için neredeyse daha uygun gibi görünen standsız, düz tabanlı bir tasarıma sahip. Karakteristik genişletilmiş PS5 kasa panelleri, çekirdek çerçeveyi daha fazla saran bir sarma estetiği lehine de çıkarıldı.

PS5'in havalandırması da azaldı ve kesik PlayStation logosu da sadece üst konsol paneline basıldığında tükenmiyor. Bu değişikliklere rağmen, etrafından geçen ayırt edici aydınlatma şeridi bu PS5 Slim'te kalıyor ve kasada da gerçekten güzel X Circle Square Triangle mikro deseninin bir kısmını görüyoruz.

Bağlantı noktaları ön tarafta aynı kalıyor, ancak arka diziyi göremiyoruz, bu nedenle Pingtwitter'ün favori dijital optik çıkışı gibi yeni eklemeler olup olmadığını göremiyoruz.


Elbette, iki grafik kartıyla piyasaya sürülen herhangi bir PS5 Pro'nun aslında daha fazla soğutmaya ihtiyacı olacaktır, bu nedenle yeni amiral gemisinin mevcut PS5'ten daha küçük olmasını öngörmüyoruz, bu boyut, oyuncuların almamasını sağlamak için gereken boyuttur. deneyimlendiği gibi korkunç fan gürültüsü sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewve sony-ps4-pro-review-Pingtwitters-official-playstation-4-pro-review.

PS5 PSP 5G

(Resim kredisi: Sony)

Bu patentin ortaya çıkardığı bir başka şey de, Pingtwitter'ün bugün bildirdiği gibi, yepyeni bir potansiyel,bulut odaklı PlayStation Portable taşınabilir oyun konsolu. Bu patentte gösterilen teknolojinin esnekliği ve ölçeklenebilirliği, Sony'nin halihazırda bankada bulunan 5G bağlantısındaki ustalığıyla (tüm yeni telefonları 5G'yi destekler) yeni bir PSP'yi etkinleştirmek için mükemmel bir yol arkadaşı gibi görünüyor.

Bir 5G PSP, gerçekleşirse, oyunların bulut akışına büyük ölçüde dayanabilir ve sonuç olarak, doğrudanMuazzamkütüphanesiPS5 oyunlarıve PS4 oyunlarının yanı sıra PS Store'da zaten optimize edilmiş retro konsol başlıkları.

AksinePS VitaOynanacak katil oyunların olmaması ve yerel donanım ve özellikler açısından neredeyse aşırı donanımlı olması nedeniyle büyük ölçüde aksayan bu modern yeni nesil avuçiçi bilgisayar, PlayStation kullanıcılarına yolda oyun maceralarına devam etmeleri için harika bir yol sunacaktı.

Hem bir PS5 Pro hem de PSP 5G görmeyi umuyoruz. 🤞

Bugünün en iyi Secretlab Titan fırsatları İndirimli Fiyat Titan Prime PU deri Secretlab459 ABD doları 419 ABD doları GörünümBlack Friday Anlaşması İndirimli Fiyat Secretlab TITAN SoftWeave ... Secretlab489 ABD doları 449 ABD doları Görünümİndirimli Fiyat Titan Softweave kumaş Secretlab489 ABD doları 449 ABD doları GörünümBlack Friday Deal İndirimli Fiyat Titan Napa deri Secretlab799 699 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz