Close
  • Ana
  • /
  • Vr Teknolojisi
  • /
  • PS5, Xbox Series X'te PSVR silahını şok ve dehşet saldırılarına hazırlıyor

PS5, Xbox Series X'te PSVR silahını şok ve dehşet saldırılarına hazırlıyor

PS5'ten daha iyi ne olabilir? Yeni bir sanal gerçeklik başlığı eklenmiş bir PS5! Henüz yapmadıysanız bir PS5'i elinize alma şansınız olmadığı için şimdi boş bir rüya gibi görünebilir, ancak bu yeni keşfedilen patent bir PSVR 2'nin yolda olabileceğini öne sürüyor ...


Son sürümüylePlayStation 5,hayranları sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-review'sPSVRSony'nin PSVR 2 için planladıklarıyla ilgili haberleri duymak için anlaşılır bir şekilde istekliydi; PS5'te sanal gerçeklik için bir sonraki geliştirme aşaması ve dokunsal geri bildirimin eklenmesiyle büyük bir yükseltme alıyor gibi görünüyor.

Bilgiler, bir VR kulaklık ve gözlük için yeni tasarımları ortaya çıkaran bir patentten geliyor. Tasarım önemli ölçüde daha hafif görünüyor ve bu da oyuncuların rahatsızlık vermeden daha uzun süre kullanmalarına yardımcı olabilir. Ancak bu, kullanıcı konforunu optimize etmek için tasarlanan birçok özelliğin yalnızca başlangıcıdır.

PSVR 2 Patent Görselleri

(Resim kredisi: PlayStation VR 2 Patent)

Sony henüz PSVR 2'yi duyurmadı, ancak PS5 sahiplerinin ücretsiz olarak talep edebilecekleri özel bir Kamera Adaptörü kullanarak PS5'te mevcut PSVR oyunlarını oynayabilirsiniz. Ancak yeni kulaklık çok daha gelişmiş olacak şekilde ayarlandı.


En önemlisi, patent tasarımı dokunsal geribildirim oluşturucuları içerir, ancak bunun nasıl kullanılacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermez.

DualSense denetleyicisinindokunsal geribildirim kullanımıtech, çevre birimini yeni konsolun oyun değiştiren bir yönüne dönüştürdü, geliştiriciler teknolojinin oyunlarında uygulanması konusunda fışkırtıyor ve kulaklıkta da aynısını göreceğimize şüphe yok.


Sanal gerçeklik ve dokunsal teknolojinin birleşimi, tıpkı denetleyicide olduğu gibi, oyuncuya dalmayı artırmak için kullanılabilir. İnce titreşimler kullanarak, dokunsal üreteçler çeşitli çevresel hisleri veya yüzey koşullarını kopyalayabilir. İle birleştirildiPSVR 2 denetleyici parmak izleme, PS5'teki VR oyunları çok daha ilgi çekici olabilir.

PSVR 2 ile Sony'nin birincil hedefi daldırma gibi görünüyor. Yaklaşan VR teknolojileri için daha önce yayınlanan patentler şunları içeriyordu:panoramik kulaklık ekranıdaha iyi daldırma için özel olarak tasarlanmıştır.


Her iki kulaklık modeli depatentayrıca mevcut PSVR kulaklığından önemli ölçüde daha hafif olacak ve bir dizi özel basınç sensörüne sahip olacak. Bunlar, kullanıcının kulaklığı doğru şekilde takıp takmadığını tespit etmek için tasarlanmıştır ve tüm cihaza dağıtılarak, rahatsızlığa neden olabilecek şekilde takılması durumunda kullanıcıyı uyarmasını sağlar.

VR / AR Gözlükler için patentin ikinci kısmının bağımsız bir cihaz olmayabileceğini belirtmek gerekir. Patent, bir tasarım patenti olmaktan ziyade bir teknoloji patenti olduğundan, gözlükler başka bir cihaza dahil edilmesi amaçlanan tek bir bileşen veya başka bir ekranla birlikte olabilir. PSVR hayranları beklemek ve görmek zorunda kalacak.

Bugünün en iyi Sony PlayStation VR fırsatları 736 Amazon müşteri yorumu Sony PlayStation VR Amazon Prime $ 339,99 PlayStation VR Marvel & rsquo; s Iron & rsquo; s Iron ... Walmart349,99 GörünümSony PlayStation VR Marvel's ... Lenovo USA349,99 GörünümPlayStation VR Kulaklık + ... Amazon 399 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Kaynak:LetsGoDigital