Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 incelemesi: Sony PlayStation 5 derecelendirildi

PS5 incelemesi: Sony PlayStation 5 derecelendirildi

PS5 incelemesi - Özellikler


(Resim kredisi: Sony)

İŞLEMCİ:3,5 GHz AMD Zen 2 (8 Çekirdek)
GPU:2.23 GHz Özel RDNA 2 (10.28 TFLOPS)
VERİ DEPOSU:16 GB GDDR6 (256 bit)
Depolama:825 GB Özel NVME SSD
Optik sürücü:Evet

Son birkaç haftadır test ettiğim Sony'nin PlayStation 5 konsolunda küçük bir ayrıntı paylaşabileceğimi umduğum bir yer olan Pingtwitter'ün resmi PS5 incelemesine hoş geldiniz.

Bu inceleme, kurulum ve donanımdan tasarım, performans ve özelliklere kadar bir dizi temel puanlama alanına ayrıştırılmıştır. Ayrıca, fiyatlandırma ve kullanılabilirlik hakkında bazı bilgiler ve Pingtwitter'ün bu PS5 incelemesi için konsolu nasıl test ettiğini de ekledim.

Oyun konsollarında her zaman olduğu gibi, bu sadece Pingtwitter'ün lansman PS5 incelemesidir ve önümüzdeki haftalarda ve aylarda yeni bilgiler, keşifler veya denemelerle onu güncellemeye devam edeceğim. Yine de başlayalım ve bu, test ederken kullandığım TV hakkında konuşmak anlamına geliyor.


  • İzlemek: Walmart çalışanları kendi hisselerini satın alırken filme alınırken TikTok'ta PS5 kaosu yakalandı
  • PS5 ipuçları: PlayStation 5'inizde olduğunu bilmediğiniz en iyi 20 gizli özellik
  • PS5 oyun listesi: En iyi PlayStation 5 oyunları

PS5 incelemesi: Pingtwitter'ün test kurulumu

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5 incelememiz için Pingtwitter, inanılmaz LG CX TV'yi kullandı.


(Resim kredisi: Sony | LG)

PlayStation 5, Sony'nin amiral gemisi yeni nesil oyun konsoludur ve 120 Hz yenileme hızları, AMD Freesync, HDR, 4K çözünürlükler, 60 fps + kare hızları ve çok daha fazlası gibi en iyi teknoloji ve gelişmiş özelliklerle yüklüdür. Bu nedenle, iş için mümkün olan en iyi TV ile incelemek istedik.

Sonuçta, eğer TV'niz her şeyi güncel olmayan bir teknoloji ile yavaşlatıyorsa akıllara durgunluk veren grafikler sunabilen yeni nesil bir konsola yatırım yapmanın ne anlamı var? Kesinlikle. Bu nedenle Pingtwitter, 2020 model LG CX televizyonda PS5 konsolunu inceledi.


BizimLG CX incelemesiTV'ye maksimum 5 yıldız verdik ve o kadar yüksek puan aldı ki, aslında En İyi Oyun TV'sini kazandıPingtwitter Ödülleri 2020'de. Doğal olarak, çeşitli boyutlarda mevcut olan LG CX, şimdi de bizim en üst sıralarda yer alıyor.en iyi oyun TV rehberiayrıca.

Basitçe söylemek gerekirse, LG CX, PS5'e ayak uyduracak teknoloji ve özelliklere sahiptir. Hem standart PS5 hem de PlayStation 5 Digital Edition'dan en iyi şekilde yararlanmak için bir TV yükseltmesi arıyorsanız, o zaman LG CX Pingtwitter'ün en iyi seçimidir.

•Şu anda mevcut olan en iyi LG CX fırsatlarını görüntüleyin

PS5 incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

PS5 ön siparişi Sony PlayStation 5 ön siparişi


PS5 çıkış tarihi 12 Kasım 2020.

(Resim kredisi: Sony)

Sadece hikayesini takip etmelisinPS5 ön siparişleriPlayStation 5 konsolunun nasıl talep edildiğini öğrenmek için. Bu kış tatili sezonunun bir numaralı ürünü ve bu nedenle, dünyanın her yerindeki oyuncular şu anda gerçekten bir sistem kurmak için mücadele ediyor.

PS5'in lansman haftasında Sony tarafından daha fazla konsol sözü verilmiş olsa dayalnızca çevrimiçi siparişler. PlayStation 5 çıkış tarihi ABD ve Avustralya'da 12 Kasım ve İngiltere ve Avrupa'da 19 Kasım'dır. PS5 fiyatına gelince, konsol ABD'de 499 $, İngiltere'de 449 £, Avrupa'da 499 € ve Avustralya'da 749.95 AU $.

Bugünün en son PS5 anlaşmaları için aşağıdaki fiyatlandırma tablosunu mutlaka inceleyin:

Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları YEPYENİ SONY PS5 ...1.899 $ GörünümAmazon Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

PS5 incelemesi: kutudan çıkarma ve tasarım

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5'in fütüristik, gösterişli tasarımının hayranıyım.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Pingtwitter'lerde görülebileceği gibiPS5 kutudan çıkarma videosuPlayStation 5 mutlak bircanavarorantılar açısından bir konsol. Bu, yüksekliği 40 cm'nin hemen altında, 26 cm derinliğinde ve 10 cm genişliğinde bir sistemdir. Eğlence kurulumunuzda kompakt ve gizlemesi kolay bir şey istiyorsanız, PS5 o değil.

Konsol, donanımı güvenli bir şekilde tutmanın yanı sıra tabanını, DualSense denetleyicisini, kablolarını ve evrak işlerini de sağlayan, bölmelere ayrılmış beyaz bir karton kutu içinde gelir.

PS5 tabanı, Microsoft'un sahip olduğu yeni nesil Sony'ye özgü bir şey.Xbox Series XveXbox Serisi SDikdörtgen prizmalar olan daha şişman, daha geleneksel ve kararlı tasarımları nedeniyle bunlardan kaçınıyor.

Taban, konsola dikey veya yatay yönde takılabilir, ancak birincil kullanımın dikey olarak konumlandırmada olduğu açıktır. Taban, dikey konumda PlayStation 5'in tabanına vidalanır ve yatay olarak görüntülendiğinde genişletilmiş kasa kanatlarından birine kenetlenir.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5, tabanına dikey yönde tutturulmuştur.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Konsolun tasarımına gelince, özellikle yukarıdaki kararda da bahsettiğim gibi, büyük bir hayranım. PS5 tasarımı, oyuncular arasında fikir ayrılığına sahip bir şey, ancak benim için boyutunun ve fütürist, gösterişli tasarımının bir hayranlık ve güç duygusu yarattığını düşünüyorum.

PS5'e baktığımda, yeni bir konsol lansmanıyla genç günlerimde yaşadığım hissi uyandırıyor - bu, akıllara durgunluk veren deneyimlerle dolu başka bir dünyaya açılan özel bir portaldı ve ona saygı ile davranılması gerektiğini. fütüristik, neredeyse uzaylı bir teknoloji parçası.

Bakın, birçokları için, bir konsolun tasarımının güç ve performansa kıyasla önemli olduğunu fark ediyorum ve aynı fikirdeyim - sistemimin bir tasarım ödülü kazanmak yerine piksel iten bir canavar olmasını tercih ederim. Ama asıl mesele bu, en azından benim için, PS5 ile - yakında göreceğimiz gibi, ikisini de yapıyor.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

Bence konsolun en iyi görünüm sınıfındaki havalandırma delikleri.

(İmaj kredisi: Gelecek)

PS5'in tasarımıyla ilgili sevdiğim birçok küçük ayrıntı da var. Örneğin, tepeye monte edilmiş havalandırma delikleri, Pagani Zonda gibi hiper bir otomobilde olması gerektiği gibi görünürken, konsolun genişletilmiş panelinin iç kısmındaki küçük çapraz, üçgen, daire, kare, desen de gerçekten hoş bir dokunuş. . Bana PS5'in yapımına ve tasarımına gerçek bir özen gösterildiğini söylüyor.

Ayrıca beyaz konsol panelleri ve merkezi, parlak gövde çalışması sayesinde verilen iki tonlu genel estetiğin hayranıyım. Mat beyaz paneller parlak çekirdekle gerçekten iyi bir kontrast oluşturuyor ve sistemin çizgilerini gerçekten vurguluyor.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5, PS5 oyunlarının yanı sıra 4K Ultra HD Blu-ray oynayabilen optik disk sürücüsüyle birlikte gelir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Genel olarak, Sony'nin PS5 tasarımına kendini adamış olmasını ve vizyonunda gerçekten tüm mesafeyi aşmış olmasını seviyorum. Sony güvenli seçeneği kabul etmedi ve sonuçlar görüşleri ikiye bölebilirken, bende sağlam bir savunucusu var.

Kesinlikle pratik bir bakış açısıyla, söyleyeceğim şey, sizniyetBu sistemi kurulumunuzda nereye koyabileceğinizi düşünmeniz gerekir. Büyük olasılıkla onu bir TV dolabına koymayı imkansız hale getirecek ve dürüst olmak gerekirse, bunun soğutma için de ideal olacağını düşünmüyorum.

Sonunda yaptığım şey, sistemi dikey olarak, tabanı takılı olarak, televizyonumun arkasına TV dolabımın üst plakasına yerleştirmek. Ayrıca konsolu yoldan uzak tutan ve ısıyı dışarı atması için bolca alan sağlayan güvenli, sağlam bir taban.

PS5 incelemesi: donanım ve kurulum

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5'in arka soğutma havalandırma deliğinin yanı sıra HDMI ve güç bağlantı noktaları.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Donanım açısından, PS5 gerçek anlamda yeni nesil bir konsoldur ve Sony'nin son nesil sistemlerinin performans kralı:PS4 Pro.

Sistem, teknik olarak genel güçte Xbox Series X'in gerisinde kalırken (Microsoft'un amiral gemisi sistemi, kağıt üzerinde genel olarak biraz daha üstündür) 3.5GHz saat hızına sahip AMD Zen 2 tabanlı bir dizi gerçekten güçlü bileşenlerle birlikte gelir. 8 çekirdekli CPU, 10,28 teraflop Özel RDNA 2 GPU, 448 GB / sn bellek bant genişliğine sahip 16 GB RAM ve 5,5 GB / sn ham IO çıkış kapasitesine sahip özel tasarlanmış 825 GB SSD.

PS5 veri işleme hızları, PS4'ten yaklaşık 100 kat daha hızlıdır

Tüm bu bileşenler ve sayılar sizin için pek bir şey ifade etmiyorsa, Sony başkanı ve CEO'su Kenichiro Yoshida'nın açıkladığı gibi, yeni konsolun veri işleme hızlarının 'PS4'ten yaklaşık 100 kat daha hızlı' olduğu resmi istatistiği almalısınız. . Ve güven bana, bu incelemede biraz daha aşağıdan bahsederken bu abartı değil.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5 konsolunuzu açtığınızda yapılacak ilk şey? DualSense denetleyicisini (dahil) kabloyla ona bağlayın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Şimdilik, yine de kurulum hakkında konuşalım. Büyük ölçüde bir telefon veya tabletteki Xbox uygulaması aracılığıyla kurulan Xbox Series X ve S'nin aksine, PS5'in kurulumu basittir ve doğrudan konsolun üzerindeki denetleyici aracılığıyla yapılır.

Sistemi açın ve internet bağlantısı kurmak, bir hesap oluşturmak (veya zaten varsa bir hesapta oturum açmak), bir enerji profili oluşturmak ve otomatik olmak gibi tüm standart şeylerden geçen hem görsel hem de sesli komutlar alırsınız. oturum açma seçenekleri.

Dijital asistan, kurulum sihirbazında ilerlerken çeşitli dillerde talimatlar sağlar, ancak isterseniz kapatabilir ve ekrandaki komut istemlerini takip edebilirsiniz.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

İlk kurulumu tamamladığınızda bir oyun yüklemesi yapma yeteneği düzgün bir dokunuş.

(İmaj kredisi: Gelecek)

PS5'te özellikle sevdiğim şeylerden biri, kurulumun başlarında, işlemi tamamlarken kurulum için bir oyun diski yerleştirme şansına sahip olmanızdır. Bence bu, oyun oynamanızı hızlandıran küçük ama zarif bir detay.

Bu kurulum sırasında PlayStation oyuncuları, Sony'nin tipik XrossMediaBar arka plan ortam gürültüsüne ve hareketli hareketli ekran efektlerine tabi tutulur. Bence bu, başından beri, bu yepyeni bir konsol olsa da, son birkaç Sony sisteminin aynı ekosistemini çok fazla paylaştığını iletmeye yardımcı oluyor.

Kurulumun yaklaşık 10 dakika sürdüğünü söyleyebilirim ve bitirdikten sonra PS5'in ana ekranına yatırılırsınız.

PS5 incelemesi: performans ve oyunlar

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5'in kanatçıklarının içindeki haç, daire, kare ve üçgen desen çok hoş.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Doğru, hemen hemen, bu PS5 incelemesinde performans hakkında konuşurken tartışmam gereken bir şey var - ve bu, Pingtwitter okuyucularının Xbox Series X ve S incelemelerimi okumuşlarsa şimdiye kadar alışacakları bir şey. . Ve o şey depolama alanı.

PS5, Xbox Series X'in birlikte geldiği 1 TB sürücüden daha az olsa bile kağıt üzerinde oldukça büyük ses veren 825 GB SSD ile gönderildiği ilan edildi.

Xbox Series X'in, yalnızca 800 GB mevcut olmasıyla birlikte, kutudan çıkar çıkmaz 1 TB kullanılabilir alana sahip olmaması gibi, PS5 de buna uyuyor ve teknik olarak ilk açıldığında yalnızca 667 GB kullanılabilir alana sahip.

PS5'in yükleme süreleri o kadar hızlı ki oyuncular rüya görüp görmediklerini kontrol etmek için kendilerini sıkıştıracaklar

Şimdi, bakın, bu kadar alanla birçok AAA oyunu yükleyebileceğinizi anlıyorum, ancak şu anda bunu düşündüğünüzdebaşlatma sırasında aslında konsolun donanım genişletme bağlantı noktasını kullanamazsınız(bağlantı noktasının kullanılabilirliği sonraki bir yamada açılacaktır) ve bu amiral gemisi son nesil PlayStation sistemleri ile birlikte geldiDahadepolama alanı, yardım edemezsiniz ama biraz hayal kırıklığına uğrarsınız.

Hardcore oyuncular olacakkesinliklePS5'lerinde daha fazla depolama alanı istiyor ve aklımda Sony, M.2 SSD sürücü genişletme bağlantı noktasını ne kadar erken açarsa o kadar iyi. Özellikle deher ikisi deMicrosoft'un sistemleri şu anda depolama alanında yükseltilebilir ve bu da daha kolay yapılabilir.

PS5'in SSD'sinin boyutu ideal olmasa da, hızı ve yükleme süreleri ideal. Aslında, PS5'in yükleme süreleri o kadar hızlı ki oyuncular rüya görüp görmediklerini kontrol etmek için kendilerini sıkıştıracaklar.

PS5'te Marvel's Spider-Man: Miles Morales oynarkenher oyuncunun oynaması gereken özel bir oyun başlattı, oyunun menüden veya oyun içinden yüklenmesi korkunç derecede hızlıydı.

Oyun kesinlikle yeni bir eğlence boyutuna yükseltildi

Hızın tadına bakmak için yukarıdaki videoyu izlemeniz yeterli. Pingtwitter oyun haritasını açar, bir hedef seçer ve ardından iki saniye içinde oyun yeniden yüklenir. Göz kırpın ve onu özleyeceksiniz!

Bu, bu konsolun dokunulduğunda sahip olduğu ham hızı gerçekten canlandırıyor ve oyun içi görseller ve özel efektlerle desteklenmekten daha fazlası.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yine Marvel's Spider-Man: PlayStation 5'te 4K HDR ve 60 fps'de çalışan Miles Morales'in oynanışıkesinliklesistemin teknik becerisiyle yeni bir keyif boyutuna yükseltildi.

120 Hz yenileme hızı, ışın izleme aydınlatma efektleri ve kare hızının çözünürlük ve akıcılığındaki yukarıda belirtilen doğruluk ile New York'ta sallanmak, sadece keyifli bir deneyim.

Oyun dünyasındaki her şey daha şekillendirilmiş, daha iyi aydınlatılmış ve çizim mesafeleri ve model detayları PS4 donanımında mümkün olan her şeyden çok daha üstün.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

Marvel's Spider-Man: Miles Morales, PS5 için harika bir lansman oyunudur ve 4K HDR ve 60 fps'de harika görünüyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Pingtwitter'ün test süresi boyunca, Marvel's Spider-Man: Miles Morales gibi diğer büyük yeni AAA oyunlarına erişimimiz olmadı, ancak bunun gibi diğer çapraz gen oyunlarının da benzer şekilde fayda sağlayacağından eminiz; görsellerden oynanışa ve sese kadar her açıdan iyileştirmelerden bahsediyoruz.

PS5'te Marvel's Spider-Man: Miles Morales'in tadına bakmak isteyenler, oyunun 4K çözünürlükte çalışan beş dakikalık bir bölümünü gösteren aşağıdaki videoyu izlemeyi unutmayın.

Son olarak, performans açısından, PS5'in kullanıcı arayüzündeki oyunlara erişim hakkında hızlıca konuşalım. PS5'teki kullanıcı arabirimi, PS4'tekine çok benzer ve oyunlar ve uygulamalar arasında geçiş yapmanın yanı sıra kayıtlar, sistem ayarları ve hesabınızın oyun kitaplığı gibi şeylere erişmenizi sağlayan üste monte edilmiş bir menü çubuğuna sahiptir.

Bu hizmetlere abonelikleriniz varsa (ben yoktu) PlayStation Plus ve PlayStation Now gibi şeylere de erişebilirsiniz.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

Üste monte edilmiş menü gezinme çubuğuna sahip PS5 ana ekranı.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bununla birlikte, belirgin bir değişikliğin olduğu yerde, DualSense denetleyicideki PlayStation düğmesine bastığınızda, çeşitli şeyler (erişim yakalamaları ve bildirimler gibi) yapmanıza izin veren gerçekten dar ve yeni bir aşağıya monte kısayol menüsü (Kontrol Merkezi olarak adlandırılır) görünür. ) ve PlayStation 5'i dinlenme moduna alın. Dolayısıyla, oyun içinde veya menüde, sistemi hızlı bir şekilde kapatmak istiyorsanız PlayStation düğmesine basabilir ve ardından kapat seçeneğini seçebilirsiniz.

PS5 incelemesi: özellikler ve denetleyici

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5'in DualSense denetleyicisi elde harika görünüyor ve hissediyor ve mükemmel sarsma yeteneklerine sahip.

(İmaj kredisi: Gelecek)

DualSense denetleyici, çok iyi bir oyun kumandası olduğunu bildirmekten memnuniyet duyarım. Aynı zamanda PS4'ün pedini biraz daha yuvarlak, doldurulmuş kasasıyla kolayca ellere düşüyor. PS4'ün kumandası ile Xbox One Kablosuz Oyun Kumandası arasında bir karma gibi hissediyor ve bu kötü bir şey değil.

Gövdenin arka tarafı, iç konsol kanatlarında görünen aynı mikro haç, daire, kare, üçgen desenle tamamlanmıştır; bu, klas görünümlüdür ve aynı zamanda en iyi pedlerin içeri girdiğinde kayganlaşmasını önlemek için sahip olması gereken hafif pürüzlü bir doku sağlar. -Oyun ısısı açık.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

DualSense, şarj ve kablolu bağlantılar için bir USB Type-C bağlantısına sahiptir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

DualSense ile fark ettiğim en büyük paket servis özelliklerinden biri de, derinlemesine ve karmaşık dokunsal geri bildirimleriydi (eski okuldan olanlar için gürültü yeteneği).

BuIraksadece bir notalık gürültüden ve ne yaptığınıza bağlı olarak, oyun içi geri bildirim, ellerinize değişen derecelerde hisler sağlar. O kadar iyi uygulanan özelliklerden biridir ki, her oyun oturumuna sorunsuz bir şekilde uyum sağlayarak deneyimi geliştirir.

Oyun PS5'te yüklendi ve mükemmel bir şekilde çalıştı

Bu dokunsal geri bildirim teknolojisinin Xbox Kablosuz Oyun Kumandalarından çok ileride olduğunu ve bunun için Sony'nin takdir edilmesi gerektiğini güvenle söyleyebilirim.

Son olarak, PS5'in denetleyicisinde, daha fazla daldırma için parmak basışlarınıza direnen uyarlanabilir tetikleyiciler vardır ve pil kapasitesi 1.560 mAh'ye kadar çıkarılmıştır, bu da denetleyiciyi yalnızca iki kez şarj etmem gerektiği anlamına gelir. haftalık test süresi.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

(İmaj kredisi: Gelecek)

Öne çıkan özellikler açısından, sadece yaşadıklarımdan mükemmel olan PS5'in geriye dönük uyumluluğu hakkında konuşmak için biraz zaman harcamak istiyorum.

Aşağıdaki resimlerden de görebileceğiniz gibi, PlayStation 5'e giriş yaptığınız anda, hesabınızın tüm geçmiş oyunları otomatik olarak 'Koleksiyonunuz' oyun kitaplığında görüntülenir. Daha sonra bir tane seçebilirsin ve otomatik olarak indirilecek ve orada oynamaya hazır olacak.

Şimdiye kadarki en sevdiğim oyun olan epik PS4 swansong'u indirdimTsushima'nın Hayaletive herhangi bir sarsıntı, kullanıcı arayüzü sorunları, hatalar veya çökmelerden muzdarip olmak yerine, oyun yeni yüklendi (ve inanılmaz derecede hızlı) ve gelişmiş yükleme süreleri, aslına uygunluk ve kare hızıyla PS5'te mükemmel bir şekilde çalıştı.

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

Ghost of Tsushima bir şaheserdir. Şimdi oynayın.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ayrıca, PS5'in optik disk sürücüsünü kullanan eski oyunlarda bunun nasıl çalıştığını görmek istedim, bu yüzden sanat eseri The Last Guardian'ı çıkardım. Oyun inanılmaz hızlı bir şekilde diskten yüklendi ve dakikalar içinde oynamaya hazır hale geldi.

Bence bu, PS5'in geriye dönük uyumluluk için harika bir makine olduğunu gösteriyor. Ve bu bir PlayStation Plus ve PlayStation Now aboneliği olmadan bile. Büyük bir PS4 oyun bankanız varsa, PS5'e geçişiniz sorunsuz olacaktır.

Xbox, üç nesil geriye dönük uyumluluğuyla PS5'in önüne geçiyor

Söyleyeceğim şey, PS5'in geriye dönük uyumluluğu kadar iyi, Xbox dört nesil geriye dönük uyumluluğuyla onu geride bırakıyor ve şu anda, Xbox Game Pass Ultimate, piyasadaki oyun için Netflix abonelik hizmetidir. .

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

Bir PS4 oyunu olan The Last Guardian'ı PS5'e disk dışı yükledim.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, PS5'in, örneğin kontrol cihazlarına özel düğme atamaları ayarlamanıza ve PlayStation 5'in HD kamerası da dahil olmak üzere herhangi bir aksesuarın her yönünü ayarlamanıza ve kontrol etmenize olanak tanıyan kapsamlı bir seçenekler menüsüne sahip olduğunu belirtmek isterim.

Depolama - hem dahili hem de harici (yama uygulandığında) ayrıntılı olarak analiz edilebilir ve ekran ayarlarını, Blu-ray oynatıcı varsayılan işlemlerini ve çok daha fazlasını belirlemek için sayısız seçenek vardır.

Şüphesiz, PS5 çok güçlü bir multimedya merkezidir ve bu seçenekler oyunculara üzerinde tam kontrol sağlar.

PS5 incelemesi: karar

PS5 incelemesi Sony PlayStation 5

PS5, güç ve tarz dolu harika bir yeni oyun konsoludur.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Umarım PS5 incelemem Sony'nin yeni nesil amiral gemisine biraz ışık tutmaya yardımcı olmuştur ve ayrıca neden özel olduğunu düşündüğümü iletmiştir.

Oyun endüstrisinin gidişatına bakılırsa, bu şimdiye kadar gördüğümüz son geleneksel konsol nesli olabilir ve öyleyse aklımdaki PS5 uygun bir kuğu şarkısı olacak.

Bu, orijinal bir son teknoloji ürünü NVMe SSD, şimdiye kadar yapılmış herhangi bir denetleyicinin en iyi dokunsal geri bildirimini sağlayan yeni bir DualSense denetleyici ve şık bir konsol tasarımına sahip uygun bir yeni nesil donanım paketiyle birlikte gelen bir sistemdir. , en azından benim için başını harika bir şekilde çeviriyor.

Sony, bence donanımıyla bir oyuncu olmanın temel duygusunu yakalama konusunda her zaman harika olmuştur ve PS5 bunu iletiyor; başka bir harika sanal dünyaya atlamaktan her zaman sadece birkaç dakika uzakta olduğunuz heyecan verici bir dünyaya bu aidiyet ve daldırma duygusu.

Oyunculara yıllarca destansı deneyimler sunacak bir konsol.

Evet, Xbox Series X kağıt üzerinde daha güçlü bir sistem ve incelememizde de belirttiğim gibi, yeni nesil bir oyun konsolu için mükemmel bir seçim. Bununla birlikte, konsol üretimi kazanımlarına kağıt üzerinde karar verilmez - gerçek dünya performansı ve daha da önemlisi oyun ekosisteminin kendisiyle karar verilir.

Oyunlar ve oyuncular olmadan konsolunuzun ne kadar güçlü olduğu önemli değil.

PS5 ayrıca, lansman teklifiyle kesinlikle kimseyi şaşırtmasa da, PlayStation'a özel muhteşem Marvel's Spider-Man: Miles Morales de dahil olmak üzere piyasaya sürdüğü birkaç özel yeni oyuna sahip. Lansman sırasında, bunun Sony sistemine yazılım açısından avantaj sağladığını hissediyorum.

Yine de, PlayStation oyuncuları için yeni nesil konsollarda tek bir seçenek olabileceğini düşünüyorum, o da PlayStation 5. Bugün harika bir sistem ve düşük depolama alanı gibi bazı küçük sıkıntıları düzeldiğinde Önümüzdeki aylarda, oyunculara yıllarca destansı deneyimler sunacak bir konsol olduğunu düşünüyorum. Teknik olarak bu sistem harika, ancak Sony'ye en büyük şapka bahşişinin verilmesi gereken daha soyut X faktörü olduğunu iddia ediyorum.

Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları YEPYENİ SONY PS5 ...1.899 $ GörünümAmazon Benzer Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
  • Xbox Series X kutudan çıkarma videosu: Microsoft'un amiral gemisi gelecek nesil konsol paketi açıldı