Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PS5 scalpers, PlayStation 5'ten Sony'den daha fazla para kazanıyor

PS5 scalpers, PlayStation 5'ten Sony'den daha fazla para kazanıyor

Sony, sistem şu anda onu üretmek için gereken maliyetten daha düşük bir fiyata satıldığından, PS5 konsolunun şu anda zararına sattığını açıkladı. PS4'ün benzer şekilde başlangıçta zarara satmasıyla alışılmadık bir strateji değil, ancak üretim sorunları nedeniyle konsolun kıtlığı ile birleştiğinde, lansmandan sonra en üst sıralarda bulunanların her zamankinden daha fazla olduğu görülüyor.

Hem PS5 hem de Xbox Series X, piyasaya sürülmeden önce, geçen yılın başlarında olası üretim engellerine bakıyordu, ancak Sony ve Microsoft, ilgili donanım parçalarını programa göre piyasaya sürmeyi başardı. Talep, AMD yongalarının yetersizliği nedeniyle engellenen arzı çok geride bıraktı, ancak Sony, PS5'in lansman çeyreğinde ne olursa olsun 4,5 milyon adet sattığını bildirdi; bu, PS4'ün lansman penceresinde ulaştığı rakamla aynı.

PS5 isteyen herkes bir tane satın alabilseydi, şüphesiz bu rakamın bir çentik attığını görürdük. Sony'ninyatırımcı raporudonanımda aldığı darbeyi ortaya koyuyor ve kaybın 'PS5 donanımları için üretim maliyetlerinden daha düşük ayarlanmış stratejik fiyat noktalarına' düştüğünü açıklıyor.

Yeni nesil konsol trenine binmek için can atanlar için soyuculardan satın alma dürtüsü anlaşılır bir şekilde cezbedici olsa da, bizim haberimize göre önümüzdeki hafta yeni bir düşüş beklendiği için daha fazla PS5 stoku yavaş yavaş ortaya çıktıkça beklemeye değer.PS5 stok takipçisi.


Çoğu perakendeci, bazılarının bunlarla mücadele etmek için önlemler almasına veya satın alma fırsatlarını açmak için alternatif yollar bulmasına rağmen, botlar veya yeniden satış yapanlar gibi yaygın sorunu umursamıyor gibi görünüyor.Walmart gibi, ve Birleşik Krallık perakendecisi BOX ve oylama sistemi.

Scalpers, yükselen fiyatlarıyla konsolda sadece kar elde etmekle kalmıyor, aynı zamanda kendi iddialarına göre binlerce konsol satın alarak kıtlığa katkıda bulunuyor.


Bunu yapma nedenleri ne olursa olsun, herkesin zamanını mahvediyorlar ve yumruk yumruğa para kazanıyorlar, oysa Sony bile henüz kendi donanımından kâr etmiyor.

İngiliz politikacılarbot yasağı önerdiduruma tepki olarak geçen yılın sonunda, ancak böyle bir mevzuatın uygulanması zor olurdu. Daha fazla perakendecinin adım attığını ve biraz sorumluluk üstlendiğini görmek isteriz, ancak o zamana kadar, zor kazanılan paranız sizde kalsın; bir Microsoft yöneticisine göre, çip sorunlarıbirkaç ay içinde çözüldü, o zaman umarım bol miktarda PS5 ve Xbox Series X konsolları görürüz ve scalper'lar engellenir.