Close
 • Ana
 • /
 • Oyun Oynamak
 • /
 • Oyuncular aşırı pahalı konsollara karşı savaşırken PS5 kafa derisi geri çekiliyor

Oyuncular aşırı pahalı konsollara karşı savaşırken PS5 kafa derisi geri çekiliyor

Tutmak zor olabilirPS5şu anda, ancak önümüzdeki aylarda onları kafa derisi kullananlar için değiştirmek çok daha zor olacak. Bilgili tüketiciler, şimdiden scalper'lardan kaçınıyor ve perakende satışlarını bekliyor (ki buPS5 stok takipçisi) ve tehlikeli, aşırı pahalı PS5 listelerine karşı aktif olarak savaşmaya başlıyorlar.

Hindistan'daki oyuncular, çevrimiçi pazarlarda fiyatları artan PS5 reklamlarını toplu olarak bildiriyor. Bildirildiğine göre, bu o kadar etkili oldu ki, yüzücüler, işaretlenmemek için listelerinin fiyatlarını ayarlıyor ve doğrudan satışla ilgili olarak iletişime geçildiğinde çok daha yüksek fiyatı ifşa ediyor. Bu taktik bile garanti değil ve birçoğu maliyetine satmak zorunda.

Scalper'lara karşı tüketici tepkisi ortaya çıktı.alt dizinbu, PS5 soyucuların PS5 hisselerini satmakta zorlandıklarını ve uygulama için 'kötüye kullanıldıklarını' kaydetti. Bu eğilim devam ederse, scalper'ların stoklarını iade etmek zorunda kalacağını, bunun da perakendecilerde düzenli müşteriler için daha fazla envanter olacağı anlamına geldiğini ekliyor. Bu arada, '[OLX marketplace] reklamlarının çoğu' rapor edildi ve yasaklandı (aracılığıylaIGN Hindistan).

 • Outriders demosu: herkesin çıldırdığı 'Destiny 2 katili' nasıl oynanır
 • PS5 SSD sıkıntıları, bu yaz dahili depolama yükseltmesiyle eriyecek
 • En son güncelleme düştüğü için PS5 yükseltmesi, Call of Duty PS4 oyuncuları için çok önemlidir

Daha az insan, riskleri aşmaya hazır olduğundan, yüzücüler kendilerini haklı olarak karalanmış buldular ve şimdi Sony Mart ayı için daha fazla PS5 hissesi hazırladığına göre, alıcıların onlara yönelmek ve perakende fiyatından yüzlerce dolar daha fazla vermek için daha az nedeni var. .


Bir İngiltere PS5 stok takipçisiTwitter hesabıStandart sürüm için 680 £ ve Digital Edition için 620 £ ortalama eBay satış fiyatıyla PS5 scalping'in 'daha az kârlı hale geldiğini' belirtiyor. Standart sürüm PS5, ABD'de 499 ABD Doları, İngiltere'de 449 Sterlin, Avrupa'da 499 Avro ve Avustralya'da 749,95 Avustralya Doları'na satılıyor. lansmanda görüyorlardı. Bu noktada, scalpersPS5'ten daha fazla para kazanmakSony'den daha fazla.

Sorunun kapsamı, İngiltere'deki politikacıların dikkatini çekecek şekilde tersine çevrilebilir; hatta görebilirizkonsol scalping kriminalize edildiAynı şekilde, bu tür bir yasanın yürürlüğe girmesinden önce hala gidilecek bir yol olmasına rağmen, bilet yüzdürme işleminde olduğu gibi.


 • Sony PS5 gizli silahı, PSP 5G'yi Xbox Series X'in en büyük darbesi yapacak
 • Sony PSVR 2 resmi açıklaması, klibi Xbox Series X planlarına boşaltıyor - işte nasıl
 • Netflix, Disney+'ın yaraladığı yaraları, abonelerin seveceği şaşırtıcı yeni özelliklerle yamalar