Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 şoku: 8K çözünürlüğü unutun, gerçek öldürücü olan inanılmaz derecede yüksek kare hızları

PS5 şoku: 8K çözünürlüğü unutun, gerçek öldürücü olan inanılmaz derecede yüksek kare hızları

Hepimiz Sony'nin yaklaştığını biliyoruzPS5konsol güçlü bir makine olacak ve Microsoft'unXbox Series X8K gibi ipeksi pürüzsüzlükte bir çözünürlük sunacak. Güncel nesil konsollar yalnızca 4K kapasitesine sahiptir.


Ancak kare hızı konusu hem oyuncular hem de geliştiriciler için daha önemlidir ve 4K ile 8K arasındaki farkı söyleyebilmenin büyük ölçüde TV'nizin boyutuna ve genellikle ne kadar uzakta oturduğunuza bağlı olduğunu dikkate alırsanız o. Gerçekten fayda sağlamak için 8K içeriğe ihtiyacınız olduğunu belirtmiyorum bile.

Böyle bir geliştirici, Gran Turismo'dan Kazunori Yamauchi, bir sonraki nesil konsol oyununun 240 fps'ye kadar kare hızları görebileceğini öne sürdü.

  • PS5 haberleri: PlayStation VR 2, evreni parmağınızla kontrol etmenize izin verecek
  • PS5 ve Xbox Series X, yeni nesil konsol savaşını Nvidia RTX'e kaptırabilir (Nvidia diyor)

Bence ekran çözünürlüğü açısından 4K yeterli ... Zaman çözünürlüğü konusunda yapabileceğimiz gelişmelerle daha çok ilgileniyorum. Saniyedeki kare sayısı açısından, 60 fps'de kalmak yerine, onu 120 fps'ye veya hatta 240 fps'ye yükseltmekle daha çok ilgileniyorum. Bence deneyimi buradan sonra değiştirecek olan da bu, & rdquo; dedi.

Çoğu oyun mevcut gen konsollarında 60 fps'de çalışır, bu yüzden bundan 120 fps'ye geçmek büyük bir adımdır. Daha hızlı bir kare hızı, daha akıcı bir oyun deneyimi sağlar ve oyuncunun performansını da artırabilir.


& ldquo; Daha yüksek bir kare hızına sahip olmanın kesin ve ölçülebilir faydaları vardır: daha yumuşak animasyonlar hedef takibini iyileştirir, daha küçük hayaletler ve gözyaşları dikkat dağıtıcı etkileri azaltmaya yardımcı olur ve daha düşük Sistem Gecikmesi, hedefleri daha hızlı yanıt veren bir hisle görmenize yardımcı olur.Nvidiakonuyla ilgili geçen Aralık ayında söyledi.

  • Xbox Series X vs PS5: Xbox'ın bir sonraki PlayStation'a göre BÜYÜK bir avantajı var
  • PS5: Sony, açıklanacak ve satışa sunulacak sürüm tarihlerini onayladı ve fiyatı yakında öğreneceğiz

Yamauchi'nin ekibinin daha yüksek kare hızlarını deneyip denemediği yoksa makinenin yetenekleri hakkında spekülasyon yapıp yapmadığı belirsiz. Açıkça daha yüksek kare hızlarının ileriye giden yol olduğunu düşünüyor ve bunun çözümden çok daha önemli olduğuna karar veriyor. Ayrıca daha yüksek bir çözünürlükten daha belirgin olabilir ve oyuncular için bir faydası olabilir.


Eğlence sisteminizi geleceğe hazırlamayı düşünüyorsanız ve yeni konsolunuzdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, bir 8K TV'ye ihtiyacınız olacak, Pingtwitter'ünen iyi 8K TV'ler.

Bugünün en iyi Microsoft Xbox One X fırsatları 3 Amazon müşteri yorumu Xbox One X 1TB Konsol Microsoft US399 ABD doları GörünümXbox One X Fallout 76 Paketi ... Macy's 499,99 $ Düşük Stok Microsoft Xbox One X 1 TB ... Amazon Prime 697 $ Xbox One X 1TB Konsol -... Amazon Prime 799 $ Daha Fazla Fırsat Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlar için Bugünün en iyi Sony PlayStation 4 Pro fiyatları 674 Amazon müşteri yorumu Siyah paket Sony PlayStation 4 Pro 1TB ... Amazon Prime 569,80 $ PlayStation 4 Pro 1TB Konsolunu Görüntüle Amazon Prime 592,95 $ PlayStation 4 Pro 1TB Konsolunu Görüntüle ... Amazon Prime 598 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Tom'un Kılavuzu