Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5: The Last of Us 2 geliştiricisi, konsolun yeni nesil gizli silahını paylaşıyor

PS5: The Last of Us 2 geliştiricisi, konsolun yeni nesil gizli silahını paylaşıyor

Daha önce bilePS5oldumeydana çıkarmak, geliştiricilerin donanım ve teknolojik ilerlemelerin gelecek oyunlarda nasıl sergileneceği konusunda fışkırdığını duyduk.Horizon Yasak BatıveGran Turismo 7. Konsolun100 kat daha hızlıden sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewFortnite geliştiricisi Epic Games ilesöylemekSSD hızı 'o kadar etkili' ki stüdyo, 'Unreal Engine için temel I / O alt sistemlerini PlayStation 5'i göz önünde bulundurarak' yeniden yazdı.


PlayStation 5'in SSD'si, 5,5 GB / sn'ye kadar hızlar sunar.Xbox Series X2.4 GB / s ve pek çok geliştiriciyi heyecanlandırıyor. Naughty Dog'dan Neil Druckman bunlardan biri ve The Last of Us Part 2'nin yaratıcı yönetmeni ve yazarı, yeni nesil donanım için bir oyun geliştirmenin neye benzediğine ve onu bu kadar farklı kılan şeylere biraz daha ışık tuttu. mevcut nesil.

  • The Last of Us Part 2 incelemesi: Uzun zamandır beklenen devam filmi heyecan uyandırıyor mu?
  • Xbox Series S, Ağustos'ta PS5 Digital Edition'ı almaya hazır
  • PS5 Cyberpunk 2077 özel sürüm konsolu kesinlikle nefes kesici görünüyor

Eski Nintendo başkanı Reggie Fils-Aime ve oyun muhabiri Harold Goldberg ileTalking Games hayır kurumu Podcast, Druckman'a, stüdyonun 'bir sonraki büyük macerası' (17.30 civarı) için PS5 geliştirmesinin hangi yönünü en çok beklediği soruldu. The Last of Us 2 geliştiricisi yanıt verdi:

Komik, bir neslin sonunda her zaman kısıtlamaları hissedersiniz. Her zaman bir grup duvara dayanıp işleri biraz daha ileri götürebileceğiniz küçük çatlakları buluyormuş gibi hissedersiniz. İster bellek, ister CPU veya sabit sürücü hızı.

'Ve tam da yeni bir nesle başladığınızda var… bu iki ucu keskin bir kılıç çünkü bir yandan yeni donanım için yeni teknoloji geliştirmelisiniz ve bu zorlu bir savaş olabilir, ama diğer yandan, o zaman Birdenbire şu özgürlüğü hissediyorsunuz: 'Aman tanrım, tekrar nefes alabiliriz ve bu kısıtlamalardan kurtulabiliriz.' '


Druckman daha sonra çok beğenilen SSD ve Sony'nin platformunu hedefleyen geliştiriciler için ne anlama geldiğinden bahsetmeye devam ediyor ve kulağa oyunun kurallarını değiştirecek gibi geliyor.

'Heyecan duyduğumuz şeylerden biri de Katı Hal Sabit Sürücü [SSD] ve bunun neredeyse sorunsuz yükleme için anlamı. Çünkü bizim tarafımızda o kadar çok iş yapıyoruz ki, maceraya bir kez başladığınızda, asla bir yükleme ekranı görmüyoruz. Ve sahnelerin arkasında seviyeleri nasıl tasarladığımıza, onları nasıl parçalara ayırdığımıza dair çok fazla çalışma var ve bunların hepsi oyuncu için görünmez.


'Bu çalışmaların hiçbirini görmüyorsunuz ve şimdi, işleri daha hızlı yükleyebileceğimizi bildiğimiz için, bu sadece tasarımcılara işleri nasıl düzenledikleri konusunda kısıtlamalar sorulmasına gerek olmadığı anlamına geliyor; şeyler hakkında nasıl düşündüğümüz; yeni karakterler yüklediğimizde. Bu yüzden bizim için hangi kapıların açıldığını görmekten heyecan duyuyorum. '

Microsoft ve Sony'nin baştan sona gideceği sadece donanım cephesi değil. Xbox konsol ailesi de aşağıdaki gibi özellikler sunuyor:Akıllı TeslimathangisiPS5 kendi versiyonuyla cevapladı, Hem deborçlanmaXbox Series X'in 'dönüştürücü'Hızlı Devam özelliği. Sony'nin PS5'in Dijital Sürümünü piyasaya sürdüğünü bile göreceğiz, Microsoft kendi açıklamasına uyacak.Ağustos'ta yalnızca dijital konsol.


Oyuncular, geliştiricilerin emeğinin meyvelerini bu Kasım ayına girdiklerinde görecek.PS için yeni oyunlar piyasaya sürülüyorBu yıl 5.

Herkesten önce en iyi Sony PlayStation 5 fırsatlarını alın!

Ön sipariş ayrıntılarını ve en iyi Sony PlayStation 5 fırsatlarını hazır olur olmaz size göndereceğiz.

Bana Hatırlat Pingtwitter ve diğer Future markalarının diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Bana üçüncü şahısların diğer ilgili ürünleri hakkında bilgi gönderin. Spam yok, söz veriyoruz. İstediğiniz zaman aboneliğinizi iptal edebilirsiniz ve izniniz olmadan bilgilerinizi asla paylaşmayız.
  • Amazon Prime Day: bilmeniz gerekenler

Kaynak:OyunlarRadar +