Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 VR Hareket Kontrolörü, Xbox'ı yenen bir oyun değiştiricidir

PS5 VR Hareket Kontrolörü, Xbox'ı yenen bir oyun değiştiricidir

PS5yutturmaca artık çok yoğunPS5 ön siparişleriyeni bir konsol dalgasının kullanıma sunulması için çaresiz olan oyuncularla birlikte dünyanın her yerinde satıldı - ve iyi haber şu kidaha fazlası geliyor.

Bu yutturmaca, şimdiye kadar gördüğümüz çarpıcı donanım ve yazılım ifşa etmelerinden kaynaklanıyor ve oyuncular müthiş hayranlık uyandırıyor.PS5 oyunlarıPlayStation 5 konsolları ve aksesuarlarının yanı sıra, ikincisi DualSense şarj yuvası, medya uzaktan kumandası, HD kamera ve Pulse 3D oyun kulaklığı içerir.

Şimdiye kadar, uzun süredir söylentiler hakkında hiçbir şey duymadıkPlayStation VR 2, PS5 için gelmesi planlanan.

Şimdi, PS VR 2'nin yeni VR izleme denetleyicisinin nasıl görüneceğine Hollandalı teknoloji sitesi ile ilk kez bakmış olabiliriz.LetsGoDigitalkeşfetmekresmi Sony patentifütüristik tasarıma ve özelliklere sahip yepyeni bir hareket kontrolörü gösterir.


PS5 PlayStation 5 PS VR 2

Resmi Sony Interactive Entertainment patentinde tasvir edildiği şekliyle hareket kontrolörü.


(Resim kredisi: Sony / LetsGoDigital)

Sony PS5 PlayStation 5 PS VR 2

Sony Interactive Entertainment'ın VR izleme denetleyicisinin kullanılmasını nasıl tasarladığını gösteren bir örnek.


(Resim kredisi: Sony)

Doğrudan resmi Sony Interactive Entertainment patentinden ve ayrıca 34 sayfalık patent başvurusunun kopyasından alınan yukarıdaki resimlerde de görülebileceği gibi, bu, yeni nesil bir takip denetleyicisidir. birden fazla denetleyiciye sahip bir veya iki el.

Şu anda Sony'nin VR oyunları için hareket kontrolörü PlayStation Move, ancak bu sadece ucunda izleme küresi olan bir çubuk. Bu yeni izleme denetleyicisi, daha çok Oculus'un Oculus Touch kumandasına benziyor.

Sony'nin yeni bir VR denetleyicisi üzerinde çalıştığını da ilk kez duymadık.2018'de geri alınmış bir patent ilekayışlı ve tetik mekanizmalı bir hareket kontrol cihazını gösterir.

Patentteki görüntülerden de anlaşılacağı gibi, bir joystick ve çok sayıda butona sahip olması ve ayrıca bir dokunmatik sensör ve tetik butonu da eklenebilir. Basitçe söylemek gerekirse, henüz duyurulmamış PlayStation VR 2 oyun kulaklığı için PS Move muadili gibi görünüyor.


Bu kulaklığın mağaza raflarına ne zaman çarpacağına gelince,en son söylentiler2021'in sonundaki bir çıkış tarihine baktığımızı söyleyin. Bu, PS5 çıkış tarihinden bir yıl sonra gelecek ve Pingtwitter'ün gözünde mantıklı.Yeni donanım PlayStation oyuncuları 2021 kış tatili sezonunun gelmesini isteyecek.

Ayrıca, Xbox'ın görünüşe göre kendi başına bir VR kulaklığı başlatma planı olmadığı içinXbox patronu Phil Spencer rekor seviyede'Kimse' izole edici 'olduğu için' VR istemiyor ', önümüzdeki yıl hala çitin üzerinde olan oyuncular için hangi konsolu satın almaları gerektiği konusunda büyük bir satış artışı olacak.

Açıkçası, patentler bir şirketin ne üzerinde çalıştığının ve hangi ürün alanları için ürün geliştirmek istediklerinin harika bir göstergesi olsa da, hiçbir şekilde listelenen belirli ürünün pazara geleceğini garanti etmezler. . Bu nedenle, bu patenti bir tutam tuzla almanızı tavsiye ederiz.

Ama öyle görünüyor kiaçıkPlayStation Move günlerinden beri teknoloji büyük ölçüde ilerlediğinden, bir PS VR 2 başlığının yepyeni bir hareket kontrol cihazına sahip olacağı bize göre. HTC Vive ve Oculus'un son zamanlarda çıkardığı çıktılar göz önüne alındığında, bu PS5 hareket kontrol cihazının tasarımı ve yetenekleri paraya çarpıyor gibi görünüyor.

Umarım PS VR 2 ve yeni hareket izleme denetleyicileri hakkında daha çok şey duyacağız. PS VR 2 başlığı neye benzeyebilir? Bu harika konsept video şimdiye kadarki en iyi fikrimizi veriyor.

Bugünün en iyi Sony PlayStation 5 fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Sony Playstation 5 Dijital Sürüm fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin 130'dan fazla ürünü kontrol ediyoruz en iyi fiyatlarla her gün milyon ürün Bugünün en iyi Sony PlayStation VR fırsatları 736 Amazon müşteri yorumu Sony PlayStation VR Amazon Prime $ 339,99 PlayStation VR Marvel & rsquo; s Iron ... Walmart349,99 GörünümSony PlayStation VR Marvel's ... Lenovo USA349,99 GörünümPlayStation VR Kulaklık + ... Amazon 399 $ Göster Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
  • En iyi Black Friday fırsatları
  • En iyi Siber Pazartesi fırsatları