Close
 • Ana
 • /
 • Oyun
 • /
 • PS5 ve Xbox Series X: Sony PlayStation 5'e üstünlük sağlayan temel özellikler

PS5 ve Xbox Series X: Sony PlayStation 5'e üstünlük sağlayan temel özellikler

Sony'ninPS5başarıya giden aynı yolda görünüyor sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewson PS5 ile aldıolayı açığa çıkarmakSony'nin yaklaşan yeni nesil konsolunu ve lansman yılı oyunlarının çoğunu gösteriyor. Ve iyi haberlerle birliktePS5 fiyatıGörünüşe göre PlayStation 5, yeni nesil konsol savaşına girerken gerçekten güçlü bir konumda.


İkenXbox Series Xmücadeleye etkileyici bir teknoloji getirmek istiyor, Sony Microsoft'u birmuhteşem görünümlü lansman başlıklarının etkileyici dizisi,4K oyun oynamayı destekleyen yeni nesil donanımve tamamen yeniden tasarlanmışDualSense denetleyici, bazı birinci sınıf aksesuarlar gibi diğer şeylerin yanı sıra.

 • Yeni! Kalp durduran Apple iPhone 12 tasarımı tek kelimeyle büyüleyici
 • Video: Lego Super Mario incelemesi: 'Bu bir ben, Lego Mario!'
 • The Last of Us 2 incelemesi: uzun zamandır beklenen devam filmi heyecan uyandırıyor mu?
 • En iyi PS5 oyunları: 2020 ve sonrasında piyasaya sürülecek en yeni PlayStation 5 oyun setleri

Xbox Series X, PlayStation 4'ün Xbox One X'i 60 milyondan fazla sattığına dair son haberlerle kullanıcı tabanının büyüklüğü açısından bu kez tırmanacak bir tepeye sahip. Bu haber, Microsoft'un bir sonraki konsolunun lansmanı için kasvetli bir tablo çiziyor gibi görünse de,Xbox Series Xmeydan okumaya hazır görünüyor.

Yine de, PS5, bu harika özellikler sayesinde Xbox Series X'e karşı oldukça sağlam bir dayanağa sahip görünüyor:

Neredeyse Anlık Yükleme Süreleri

PS5 PlayStation 5 Xbox Serisi X


PS5'in SSD'si, ultra hızlı yükleme süreleri ve veri işleme için 5,5 GB / sn bant genişliğine sahiptir. PS4 sabit diski yalnızca 100 MB / sn idi!

(Resim kredisi: Sony)

Sony'ninPS5'e Giden Yolbu yılın başlarında gerçekleşen olay, PS5'in baş sistem mimarı Mark CernyBunu doğruladıPS5, PlayStation'a özel Spider-Man'i yükleyebilirsadece 0,8 saniyede.Bu, CEO ile SSD'nin büyük 5,5 GB / sn'lik bant genişliğinin büyük ölçüde etkisidir.son zamanlarda iddia ediyorPlayStation 5 veri işleme hızlarına 'PS4'ten yaklaşık 100 kat daha hızlı' sahip olacak.


Çarpıcı Yeni Nesil Görseller

Sony'nin son PS5 tanıtım etkinliği, hayranlara gelecek nesil konsolun grafik gücüne umutsuzca bakma ihtiyacını verdi ve gerçekten nefes kesici görseller ön ve ortada sergileniyor. PlayStation 4, aşağıdaki gibi inanılmaz derecede ayrıntılı oyunlara ev sahipliği yapıyordu:Sonumuz 2ve Horizon: Zero Dawn, bu nedenle PlayStation 5 bazılarına uyuyor gibi görünüyoren iyi PS5 oyunları4K'da eğlenmek için!

İnanılmaz 3D Ses Teknolojisi

PS5 PlayStation 5 Xbox Serisi X


(Resim kredisi: Sony)

Sony'nin PS5'i, PlayStation 5 ses verilerini mümkün olan en sürükleyici ses için işlemek üzere değiştirilmiş bir AMD GPU seti olan özel Tempest Engine ile eksiksiz 3D ses özelliği sunacak şekilde ayarlandı. Bu özellik, TV hoparlörleri ve standart ev ses kurulumları ile çalışır, ancak yüksek kaliteli kulaklıklar ve kulaklıklar için idealdir.

DualSense Denetleyicisini Değiştiren Oyun

Resim 1/2

(Resim kredisi: Sony)
Resim 2/2

(Resim kredisi: Sony)

Sony, çok sevdiği DualShock 4 denetleyicisinin yeni tasarımıyla tüm durakları çıkardı.DualSense denetleyiciSony'nin kumanda serisinde bir sonraki büyük adım olacak. Dokunsal geri bildirim, uyarlanabilir tetikleyiciler, USB-C, yerleşik mikrofon ve yerleşik şarj edilebilir pil gibi inanılmaz özelliklerle Sony'nin DualSense denetleyicisi, bu yılın ilerleyen günlerinde piyasaya çıkacak bir sonraki oyun pedi olabilir.


Playstation VR ile Tam Daldırma

PS5 PlayStation 5 Xbox Serisi X

(Resim kredisi: Sony)

PlayStation VRGeliştiriciler için yepyeni bir olasılıklar dünyasının kapılarını açtı ve bir ev konsolunda hiç görülmemiş yeni oyuncu etkileşimi ve kontrol katmanları ekledi. PS5 alacak gibi görünüyorPlayStation VR 2gelişmiş ekran, ergonomi ve daha fazlası dahil olmak üzere karmaşık hareket kontrolü ve iyileştirmeler ekleyerek bir sonraki seviyeye.

Şu Anda En İyi Playstation VR Fırsatları Sony Playstation VR Mega ...399 ABD doları GörünümPlaystation VR Mega Pack 3 Oyun Adamları469,95 ABD doları GörünümPlaystation VR Mega Paket 3 Kogan.com485,95 ABD doları GörünümSony PlayStation VR Kamera ... Amazon 734,10 ABD Doları Daha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
 • Disney Plus incelemesi
 • Yeni: OnePlus 8T gizli silahının görüş alanında Samsung Galaxy Note 20 var