Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Bir VR yayıncısına göre, PS5 lansman sırasında yeni PSVR başlığını alacak

Bir VR yayıncısına göre, PS5 lansman sırasında yeni PSVR başlığını alacak

Bir süredir biliyoruz ki PlayStation VR kulaklığı ile uyumlu olacakPS5. PSVR, piyasaya sürüldüğünde bir canavar vuruşu olmasa da, bu ayın başlarında bir Sony basın bültenine göre tahmini beş milyon kullanıcıyla VR türü genişledikçe kesinlikle kendi haline geldi.


Ancak PlayStation lideri Mark Cerny, mevcut PSVR kulaklıklarının konsolda çalışacağını doğrulasa da, bir çeyrekte Sony'nin zaten kulaklığı güncellemeyi veya özellikle PS5 için yepyeni bir kulaklığı piyasaya sürmeyi planladığını duyuyoruz.

Apollo 11 VR ve Titanic VR gibi sürükleyici sanal gerçeklik 'deneyimlerinin' arkasındaki şirket olan VR Education,yatırımcı raporuhissedarlarını şirketin gelişimi hakkında bilgilendirmek. Bu raporda aşağıdaki alıntı var:

2020'de Sony'nin PlayStation 5'i ve PlayStation VR gözlüğünün (PSVR) yeni bir sürümünü piyasaya sürdüğünü göreceğiz, bu da üst düzey VR kullanıcı tabanını daha da genişletecek; Grup, bu cihazı mevcut vitrin yazılımı paketiyle desteklemeyi planlıyor. '

Burada yapılması gereken birkaç önemli ayrım var. İlk ve en bariz nokta, yeni bir PSVR başlığının mevcut bir VR içerik üreticisi tarafından onaylanması ve bu yıl geleceğinin onaylanmasıdır. Cerny, mevcut PSVR teknolojisinin hala PS5 uyumlu olacağını onaylasa da, yeni bir kulaklık iki şeyden biri anlamına geliyor: mevcut PSVR neslinden büyük ölçüde sapmayan bir güncelleme veya PSVR 2 olarak adlandırabileceğimiz büyük bir revizyon.


Oynayacak mıyızBatman: Arkham VRPS5'te takip mi?

(Resim kredisi: Rocksteady)

Burada yapılması gereken birkaç önemli ayrım var. İlk ve en bariz nokta, yeni bir PSVR başlığının mevcut bir VR içerik üreticisi tarafından onaylanması ve bu yıl geleceği doğrulandı. Dedikodular duydukdaha önce güçlü ve yeni bir kablosuz kulaklıkve bu olabilir.


Cerny, mevcut PSVR teknolojisinin hala PS5 uyumlu olacağını onaylasa da, yeni bir kulaklık iki şeyden biri anlamına gelir: mevcut PSVR neslinden büyük ölçüde sapmayan bir güncelleme veya bizim diyebileceğimiz büyük bir revizyonPSVR 2.

Daha çok ilkini göreceğiz. VR Education, cihazı, yeni cihaz ile mevcut model arasında büyük bir sıçrama olmadığını gösteren 'mevcut yazılım paketi' ile desteklediğini iddia ediyor. Formüle yapılan ince ayarlar, PS5'in yeteneklerini hesaba katmalıdır, böylece gelecekteki geliştiriciler kulaklık için 4K veya 8K'da oyunlar yapabilirken, eski içerik hala desteklenebilecektir.

Burada herkesin eksik göründüğü başka bir önemli nokta daha var: PSVR yazılımı destekleniyorsa ve mevcut PSVR oyunları sabit disk formatındaysa, bu konsolun sahip olacağını doğrular mı?PS4 (ve belki PS3) geriye dönük uyumluluk? Sadece haftalar sonra ortaya çıkan PS5 ile zaman gösterecek.

Bunu beğendin mi?


  • PS5 oyunlarıoynamak için sabırsızlanıyoruz
  • En iyi Black Friday fırsatları
  • En iyi Siber Pazartesi fırsatları
Bugünün en iyi playstation vr fırsatları 736 Amazon müşteri yorumu Sony PlayStation VR Amazon Prime $ 329,99 PlayStation VR Marvel & rsquo; s Iron & rsquo; s Iron ... Walmart349,99 GörünümSony PlayStation VR Marvel's ... Lenovo USA349,99 GörünümSony VR paketi: Sonly ... Amazon $ 389,59 Görüntüle Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz