Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PS5 kablosuz kontrol cihazları artık iki yeni renkte mevcut

PS5 kablosuz kontrol cihazları artık iki yeni renkte mevcut

PlayStation, DualSense kablosuz kontrol cihazlarını duyurdu.PS5önümüzdeki aydan itibaren iki ek renkte sunulacak. Yeni cihazlar, bize söylenen galaksiden esinlenerek 'gece yarısı siyahı' ve 'kozmik kırmızı' renklerinde geliyor.


Gece yarısı siyahı modeli, PlayStation 2, 3'ün klasik siyah rengine vePS4. PS5'teki beyaz panellerin siyah panellerle değiştirilmesinin ne kadar popüler olduğu göz önüne alındığında, kullanıcıların beyaz birimlerini yedek parçalara ayırmasıyla bu modelin raflardan uçacağına eminim.

Kozmik kırmızı model biraz farklı bir şey. DualShock 4'ün parlak kırmızısı gibi değil, bu daha çok kestane rengi bir ton ve renk, orijinal kontrol cihazında beyaz olan tüm alanları kaplıyor. Ayrıca 5 dolar daha pahalı. Bazıları onu klas bulabilir, diğerleri onu biraz fazla bulabilir (ikincisindeyim).

Sony PlayStation 5 denetleyicisi

Siyah ve mavi kombinasyonu bir PlayStation klasiği ve burada harika görünüyor


(Resim kredisi: Sony)

Renk dışında, bu iki yeni kontrolör orijinaliyle aynı. Dokunsal besleme geri bildirimi, uyarlanabilir tetikleyiciler, yerleşik bir mikrofon ve 3,5 mm kulaklık jakı içerirler. Mevcut kullanılabilirliği göz önünde bulundurursak, PS4'te gördüğümüz gibi bu denetleyicileri içeren herhangi bir özel paket görmemiz biraz zaman alabilir, ancak belki bir gün.

Tamamen siyah bir PS5 görmeyi çok istesem de, şu anda alabileceğim herhangi bir renge razıyım - ve muhtemelen gece yarısı siyah denetleyicilerinden birini satın alırdım. Kontrolörler 11 Haziran'da piyasaya sürülecek ancak şu anda PlayStation mağazasında ön sipariş vermeye hazır, gece yarısı siyahı için 69,99 $ (yaklaşık 50 £/91 AU $) ve kozmik kırmızı için 74,99 $ (yaklaşık 53 £ / 97 $) fiyatla satışa sunulacak.


Sony PlayStation 5 denetleyicisi

Galaksilerden ilham alan bu kırmızı, büyük olasılıkla fikirleri bölecek


(Resim kredisi: Sony)
  • Önümüzdeki 24 saat içinde PS5 nereden satın alınır: en son PS5 stok yenileme haberleri