Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Şık Apple güncellemesinde desteklenen PS5 ve Xbox Series X denetleyicileri

Şık Apple güncellemesinde desteklenen PS5 ve Xbox Series X denetleyicileri

Apple haberleri şu anda tüm açılardan son derece hızlı bir şekilde akıyor. Apple kısa süre önce, Apple'ın mükemmel M1 Macbook serisini hedefleyen gerçek bir Bluetooth düzeltmeleri paketi sunan macOS Big Sur için 11.2 güncellemesini bıraktı. İnanılmaz çalışma hızını geliştiren Cupertino-devi, bir sonraki güncellemesi olan Apple'ın macOS 11.3'ünün beta yineleyicisini kullanıma sunmaya başladı bile.


Apple, masaüstü işletim sistemine birkaç cazip yeni özellik getirmeye hazır görünen bu en son geliştirici betayı sunmak için çabalarken, iş hiç durmayacak gibi görünüyor. Apple'ın macOS 11.3 güncellemesi, denetleyicileri aşağıdakilerden etkinleştirecek:Xbox Serisi X,PS5, veXbox Serisi S, bir dizi cihazla kullanılmak üzere, daha fazla cihazla eşleştirilebildikleri için kontrolörlerin genel işlevselliğini artırır. Dünyanın dört bir yanındaki oyun meraklıları için harika bir haber.

Big Sur 11.3 güncellemesiyle, iPhone ve iPad uygulamalarında, özellikle oyunun kurallarını değiştiren çok ihtiyaç duyulan iyileştirmeler de dahil olmak üzere, çok sayıda yeni güncelleme geliyor.Apple MacBook Air (M1 2020), ancak bir dizi başka Apple dizüstü bilgisayar için de geçerlidir.

Teknoloji dünyasında işler o kadar hızlı ilerliyor ki, siz bile düşünüyor olabilirsiniz.uzatarak2020 modelinin sunduğu devasa iyileştirmeler göz önüne alındığında akıllıca olmayan 2021 Apple Macbook Air için. Bu arada, Apple'ın Big Sur için macOS 11.3'ü ile birlikte gönderilecek olan bazı parlak yeni özelliklerin kısa bir özetini burada bulabilirsiniz.

Yeni nesil kontrolörler

Bu, Pingtwitter'te bizim için en büyük olanıdır. Belirtildiği gibi, yeni güncelleme Xbox Series X, Xbox Series S ve PS5 DualSense denetleyicileri dahil olmak üzere yeni nesil denetleyiciler için destek sunacak.


Big Sur 11.3, konsol aksesuarları için yerleşik destek sunacak ve yeni nesil kontrol cihazlarını bir dizi cihazla çok daha uyumlu hale getirecek. İlginç bir şekilde, bu aynı zamanda yaklaşan iOS 14.5 sürümüyle iPhone'lara da inecek ve denetleyici uyumluluğunu benzerlerine genişletecek.Apple iPhone 12veApple iPhone 12 Pro..

Daha iyi Safari özellikleri

Safari kendi güncellemelerini alacak. Bu, Safari'nin kişisel tercihlerinize göre özelleştirilebilen daha kullanıcı dostu bir açılış sayfası sunacağı anlamına gelir; ayrıca, yeni uzantı denetimleri, geliştiricilerin yeni sekme sayfası için yeni eklentiler oluşturmasına olanak tanır. Konuşma tanıma, daha sonra geliştiriciler için yeni bir Web Konuşma API'si aracılığıyla web sayfalarına yerleşik hale getirilebilir.


Apple Haberleri ve Hatırlatıcılar

macOS Big Sur 11.3 güncellemesi, Hatırlatıcılar bölümünüzü sınıflandırmak için daha fazla seçenek sunacak. Konuya göre Hatırlatıcılarınızı kaydedebilen etiketleri kullanacak ve hatta onlar için bir yazdırma seçeneği sunacaktır. Fiziksel bir yazdırma seçeneğinin özellikle popüler olacağını hayal edemiyoruz, ancak çıktı alıp bir panoya yapıştırmak işe yarayabilir.

Apple News de bir rejig alıyor. Abonelerin en sevdikleri gazetelere ve yayınlara erişmelerine yardımcı olmak için yenilenmiş bir Haber+ Sekmesi başlatıyor.


elma müziği

Yeni güncelleme, Apple Music'i kararlı bir şekilde güçlendirecek. Artık, müzik zevklerinizi basit, kolay erişilebilir bir çalma listesine dönüştürecek ve en sevdiğiniz karışımların ve şarkıların keyifli bir karışımını sunan Made For You Kitaplığı kısayolu içerecek.

NSelma HomePodsüper yetenekli bir akıllı hoparlör olan , şimdi stereo eşleştirilmiş işlevsellik verilecek; şu anda kullanıcılar, Apple Music ile AirPlay aracılığıyla yalnızca iki HomePod'u birlikte eşleştirilmiş stereo hoparlörlere bağlayabilirler. Pingtwitter'ün seçimien iyi Bluetooth hoparlörbüyük miktarda para harcamadan hızlı bir ses yükseltmesine ihtiyacınız varsa, tam teşekküllü bir stereo sisteme iyi bir alternatiftir.

Apple'ın macOS Big Sur 11.3'ü, son yinelemesinde, Apple'ın yıllık güncellemelerini nasıl yayınladığının tipik modeline bağlı olarak Mart ayının sonuna doğru bir çıkış tarihi alacak gibi görünüyor. Genellikle, daha fazla güncelleme duyurulmadan önce küçük bir ara verilir, ancak COVID-19 bunu tahmin etmeyi daha az kolaylaştırdı.

Apple'ın yeni nesil oyun denetleyicileri için entegre desteği de dahil olmak üzere çapraz uyumluluğu artırmasıyla, kullanıcıların eko sistemine harici donanım eklemesine izin vererek işlevselliği kolaylaştırmak isteyen daha açık fikirli bir Apple'ın sinyalini verebilir. Her iki durumda da, şirketlerin donanım seçeneklerini giderek çeşitlendirmesi ve çeşitlendirmesi iyi bir işaret olabilir, bu da işlerin giderek daha pahalı hale geldiği anlamına gelir.


Bugünün en iyi iphone 12 fırsatları Sözleşme Fiyatları Sim Free Editörün Seçimi Üç24 ayApple iPhone 12 (64GB Kırmızı) Apple iPhone 12 (64GB Kırmızı) 29 £ peşin 36 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Üç24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Fonehouse'da Görüntüleme 29 £ peşin 36 £ /ay Fonehouse'da Görüntüleme Peşin fatura yok + düşük maliyetler Sky Mobile36 ayApple iPhone 12 (64GB Kırmızı) Apple iPhone 12 (64GB Kırmızı) Ücretsiz peşin ödeme 30 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Sky Mobile36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveri Görünümü Sky Free'de ön ödemeli 30 £ /ay EE EE'de Sky Best'te Görüntüleme24 ayApple iPhone 12 (128GB Beyaz) Apple iPhone 12 (128GB Beyaz) 39 £ peşin 41 £ /aySınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBEE verileri24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBveriler Fonehouse'da Görüntüleme 39 £ peşin 41 £ /ay Fonehouse'da Görüntüleme En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Kaynak:Teknoloji Radarı