Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • PS5 ve Xbox Series X çapraz platform oyunu ONAYLANDI

PS5 ve Xbox Series X çapraz platform oyunu ONAYLANDI

Epic Games,PS5veXbox Series Xkonsollar, platformlar arası oyun ve çapraz gen oyun özelliklerine sahip olacak. Geliştirici, battle royale şut Fortnite'ın yeni konsollara geleceğini ve oyunun 'mevcut ve yeni nesil konsollar dahil tüm platformlarda çapraz oyunu destekleyeceğini' duyurdu.


Başlık, Microsoft ve Sony'nin konsolları arasındaki ilk çapraz platform oyunuydu ve endüstri için bir dönüm noktası oluşturdu ve standardın yeni nesil donanıma da devam edeceğini görmek olumlu. Fortnite'ın çapraz oyununun tüm platformları ve konsol nesillerini kapsayacağı gerçeği de oyuncular için harika bir haber olacak.

  • Sony PS5, uğursuz Xbox Series X statları düşerken home run'ı sıraladı
  • PS5 çıkış tarihi AÇIKLANDI: PlayStation 5 düşündüğünüzden daha erken geliyor

Epic ayrıca yeni sistemlerde oyun için bazı yeni nesil özellikleri de sundu:

'Şu anda ayrıntıları paylaşamasak da, daha güçlü donanımlar performansı ve görselleri iyileştirmemizi sağlayacak.'

Epic, bunun 'bildiğiniz ve sevdiğiniz Fortnite ile aynı' olacağını, ancak 'yeni donanım ve yeni nesil konsollardaki özelliklerden yararlanmak' için optimize edileceğini belirtmek istiyordu. Bu optimizasyonlar iyileştirilmiş görseller ve performansı içerir, ancak muhtemelen yeni nesil

Bu, mevcut nesil oyuncuların geride kalacağı anlamına gelmez; geliştirici, yeni nesil konsollara verdiği destekle 'mevcut platformlar için desteği devam ettirmeyi' planladığını söyledi. Stüdyo, oynanış ilerlemesi açısından, hesabınızın, ilerlemenizin ve öğelerinizin taşınması için konsol nesilleri ve platformları arasında çapraz ilerlemeyi destekleyeceğini ekledi.


  • PS5'in başı belada mı? Xbox Series X, fiyatta PlayStation 5'i şişirmek için bekliyor
  • PS5 ve Xbox Series X, yeni nesil Fortnite ve daha fazlası için Unreal Engine desteği alıyor

Dolayısıyla, lansmandan kısa bir süre sonra PS5 veya Xbox Series X'e geçiş yapmayı planlamayan bir konsol oyuncusuysanız, oynadığınız oyunun sürümünün olacağından emin olabilirsiniz. öngörülebilir bir gelecek için destekleniyor ve hazır olduğunuzda yeni nesil bir platforma kolayca geçiş yapabileceksiniz.

Erken benimseyen biriyseniz ve piyasaya sürüldüğünde bir konsol alırsanız, hemen Fortnite'a dalabilirsiniz, ancak bu, en başından itibaren tam bir yeni nesil deneyim olmayacak.


Epic, Fortnite'ın lansmanda yeni nesil konsollara geleceğini doğruladı, ancak oyunun Unreal Engine 4 ile inşa edilen versiyonu olacak. 2021'in ortalarında Unreal Engine 5'e taşınacak.

Unreal Engine 5'in bu konuda neler yapabileceğine bir göz atabilirsiniz.dudak uçuklatan PS5 demosu!


Bugünün en iyi Sony PlayStation 4 Pro fırsatları 674 Amazon müşteri yorumu Black bundle Sony PlayStation 4 Pro ... Office Depot399,99 GörünümPlayStation 4 Pro 1 TB Konsol ... Amazon Prime 564 $ Siyah paketi görüntüle Sony PlayStation 4 Pro 1 TB ... Amazon Prime 569,99 $ PlayStation 4 Pro 1 TB Konsolunu Görüntüle Amazon Prime 593,89 $ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

üzerinden:Epik Oyunlar