Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • PS5 ve Xbox Series X stok krizi Android telefonunuza sıçrayabilir

PS5 ve Xbox Series X stok krizi Android telefonunuza sıçrayabilir

Küresel donanım kuraklığı, büyüklüğü, gücü ve kaynağı ne olursa olsun, bölgeyi kimseye bırakmıyor. Şimdi, Qualcomm, Android mobil sıkıntısı korkusuna yol açan dünya çapındaki çip sıkıntısından da etkilendiğini bildirdi.


Çip endüstrisinin bir devi olan Qualcomm, şirketin talebi karşılamakta zorlandığı konusunda sert bir uyarı yayınladı. Raporlar, aşağıdakilerle ilgili sorunların zemininde ortaya çıkar:Xbox Serisi X,PS5, veXbox Serisi S. Bunların tümü, yeni nesil oyun deneyimini sunmak için AMD'nin SoC'lerine güveniyor.

Pek çok çip üreticisi, üretim sürecinin üçüncü taraflara dış kaynak sağlama yönlerine güveniyor: Tayvan Yarı İletken İmalat Şirketi, TSMC, meşhur üretim cosh altında böyle bir şirkettir.verimli toprak sağlamakSamsung'un, tedarik hacimlerini karşılamaya yardımcı olmak için üretim tesislerini ödünç verme teklifinde, üreticilerin daha fazla üretim kapasitesi taleplerinden faydalanması için.

Qualcomm, büyük müşterileri olan önemli bir şirkettir. Apple önemli bir müşteridir ve geçen hafta, yüksek kaliteli ürünleri için bileşen sıkıntısıyla karşı karşıya olduğunu bildirmiştir.iPhone 12modelleri de dahil olmak üzereiPhone 12 Prove iPhone 12 Pro Maks. Samsung da endişelerini dile getirdi; gerçekten de Qualcomm'un tahminlerinin, cep telefonu pazarının sağlığının güvenilir bir barometresi olduğu geniş çapta anlaşılmaktadır. Bu, ölçeklenemeyen sektör için daha kötü bir haber.

Oyunda çeşitli faktörler var. COVID-19, üreticilerin kendilerini şimdi içinde buldukları durumun ortaya çıkmasını katalize etti. Birincisi, pandemi chip siparişlerinin düşmesine neden oldu; ardından, uzaktan çalışmaya sismik geçiş, bilgisayar sarf malzemelerini zorladı. Otomobillere artan bağımlılık da, insanlar toplu taşıma araçlarından kaçındıkça, çiplere daha fazla ihtiyaç duyulmasına neden oldu.


Ortaya çıkan geri tepme, birçok sektöre içgüdüsel olarak zarar verdi. Huawei bir dayak yedi:Huawei Mate 40 ProveHuawei P40tarafından perişanKirin çip sarf malzemeleri kuruyor. Huawei'nin Mate 40 serisinde kullanılan Kirin 9000 yongaları, ABD yaptırımlarının bir etkisi olarak aralıksız kıtlık nedeniyle düştü. Pingtwitter'ün seçimien iyi Android telefonlarpiyasadaki alternatif seçenekler konusunda size rehberlik edecektir.

Birincil sorun, aynı yarı iletken üreticilerine neredeyse küresel olarak güvenmekten kaynaklanmaktadır. TSMC ve Samsung dışında hiçbir dökümhane, gelişmiş mobil yonga setleri için gereken temel 7nm üretim yeteneklerini sunamaz. Bunun gibi,hızlandırılmış satışHuawei'nin Honor markasının – genç odaklı bütçe markası – kısmen aynı mücadelelere verilen anlık bir tepkidir.


Endüstri kolayca uyum sağlayamıyor; Bildirildiğine göre, Xbox Series X olmayabilirkavrulmuş rafları yeniden stoklamaken azından 2021 ortasına kadar. Bu, yeni nesil aksiyon için nefes nefese olan ancak teknoloji sektörünü kasıp kavuran endemik, kasırga kıtlıklarına ayak uyduramayan hayranlar için anlaşılmaz derecede uzun bir zaman. Umarım işler daha çabuk toparlanır, ancak Qualcomm'un açıklamaları, özellikle Android cihazlar olmak üzere daha geniş bir sektör için iyiye işaret etmiyor.

Kaynak:Güney Çin Sabah Postası