Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PSVR 2 söylentileri çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve daha fazlası

PSVR 2 söylentileri çıkış tarihi, fiyatı, özellikleri ve daha fazlası

NSPlayStation VRkulaklıklı mikrofon setiPlaystation 5şimdi çıktı ve satışta - ve Sony'ningerçekten doğrulandıyeni nesil sanal gerçeklik cihazının yolda olduğunu. Burada tüm PSVR 2 sızıntılarını, söylentileri, fiyat ayrıntılarını ve diğer özellikleri tek bir yerde topladık.


Selefinde olduğu gibi, PSVR 2 de çok özel olarak hedeflenen bir cihaz olacak. herhangi birini seçebilirsinizen iyi oyun kulaklıklarıPS5 kutunuzla kullanmak için (elbette konsolu desteklediği sürece), ancak PSVR 2 tamamen başka bir seviyede olacak.

PSVR 2 hakkında hala bilmediğimiz çok şey var, ancak yapbozun birkaç parçası şimdiden yerine oturdu - ve ilk çıktığında fevkalade güçlü olacağı garanti. Lansmanı beklerken en son PSVR 2 söylentilerini yakalayın.

PSVR 2: çıkış tarihi ve fiyatı

Sony'nin şimdiresmen onaylandıPSVR 2 yolda – 2021'de gelmeyecek olsa da. Yeni bir kulaklığı en erken 2022'ye alabilirsiniz, ancak bundan sonra bile olabilir.

Sony'den Hideaki Nishino, 'Yeni VR sistemimiz için hala birçok geliştirme yapılıyor, bu nedenle 2021'de piyasaya sürülmeyecek' diyor.Blog yazısı. 'Ancak, geliştirme topluluğu sizin sanal gerçeklikte keşfetmeniz için yeni dünyalar yaratmaya başladığından, bu erken güncellemeyi hayranlarımıza sunmak istedik.'


Bundan ne yapacaksan onu yap. İlk PSVR'nin orijinal perakende fiyatı bize bazı göstergeler verse de, fiyat konusunda da gerçek bir fısıltı duymadık: Bu cihaz Ekim 2016'da piyasaya sürüldü ve 349 £ / 399 $ / 549,95 AU $'a mal oldu, bu yüzden bir dahaki sefere benzer bir şey bekleyin. .

PSVR 2: tasarım

Şu an için PSVR 2'nin nasıl görünebileceğine dair herhangi bir sızdırılmış görüntü görmedik, ancak gerçekten bir çift VR gözlüğü tasarlamanın pek çok yolu olmasına rağmen – bunlar başınızın üzerine sığar ve gözlerinizin önüne oturur. . Bu cihazların içine yerleştirilmesi gereken teknoloji, aynı zamanda oldukça ağır olmaları gerektiği anlamına gelir.


Konsept tasarımcıları, Sony'nin neler yapabileceğini hayal etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. NSPlayStation XR konseptiFransız teknoloji sitesindenVR4Playerkesinlikle dikkat çekici ve gerçek anlaşma bunun kadar iyi bir yerde biterse, ön siparişler açıldığında ilk sırada olacağız.

Sony, yaklaşmakta olan PSVR 2'nin tasarımı hakkında birkaç bilgi paylaştı.tek kablolu kablo, örneğin, tam kablosuz özgürlüğüne sahip olmayacağız.Göz Görevi 2. Bu kabloya rağmen, PSVR 2 söz konusu olduğunda biraz düzene sokma ve iyileştirme olacak gibi görünüyor.


PSVR 2 kontrolörlerinin nasıl görüneceğini biliyoruz.erken bir önizlemeSony'nin kendisinden. Aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi, ergonomik kontrolörler tüm eli sarıyor ve ortaya çıktıklarında uyarlanabilir tetikleyiciler, dokunsal geri bildirim ve parmak dokunuşu algılaması vaat ediliyor.

PSVR 2 kontrolörleri

(Resim kredisi: Sony)

Tetiğe bastığınızda hissedebileceğiniz gerginlik gibi bu teknolojinin bir kısmı, PS5 konsolunun kendisiyle birlikte gelen DualSense denetleyicilerinden uyarlanmıştır. Sony, herhangi bir harici monitör veya izleyici eklenmesine gerek kalmadan, 3D uzayda ellerinizi takip etmek için kontrol cihazının altındaki bir izleme halkasının kullanılacağını söylüyor.

Sol denetleyicide bir analog çubuk, üçgen ve kare düğmeler, bir 'tutamak' L1 düğmesi, bir L2 tetik düğmesi ve bir Oluştur düğmesi var. Sağ denetleyicinin üzerinde başka bir analog çubuk, çarpı ve daire düğmeleri, bir 'tutamak' R1 düğmesi, bir R2 tetik düğmesi ve bir Seçenekler düğmesi var. 'Kavrama' düğmelerinin kullanımlarından biri, örneğin sanal gerçeklik dünyasındaki nesneleri almaktır.


PSVR 2: özellikler

Sony, yaklaşmakta olan cihazın 'çözünürlük ve görüş alanından izleme ve girişe kadar her şeyi geliştirdiğini' söylemesine rağmen, PSVR 2 teknik özelliklerinin söylentileri ve ayrıntıları hala oldukça zayıf. bu sefer daha yüksek kaliteli bir ekran ve daha geniş bir görüş alanı.

Orijinal PlayStation VR, yaklaşık 100 derecelik bir görüş alanı ile 1.920 x 1.080 piksel ekran çözünürlüğü sunar – daha önce bahsettiğimizekran kapı efektibunun yaratabileceğini ve bu nedenle Sony'nin cihazın teknik özelliklerinin bu yönünü iyileştirmek için adımlar attığını duymak güven verici. Dayalıyeni bir patent başvurusu, PSVR 2'de de bulunan bazı kullanışlı hareket tutması önlemleri olabilir gibi görünüyor.

PSVR

Orijinal PSVR.

(Resim kredisi: Sony)

Yukarıda yerleştirdiğimiz konsept videoyu bir araya getiren aynı VR4Player sitesi, 4K OLED RGB ekran, değiştirilebilir pil paketleri ve yerleşik depolamayı genişletmek için bir microSDXC alacağımızı da tahmin etti. Spesifik tahminler doğru çıkıyor, görülecektir.

PS5'e özel oyunlar şu anda hala zayıf ve hangi PSVR 2 oyunlarını görebileceğimizi düşünmeye başlamak için henüz çok erken. Orijinal PSVR, oyuncuları sanal gerçeklik aksesuarını satın almaya teşvik etmek için Astro Bot: Rescue Mission, Tetris Effect, Blood & Truth, Moss, Beat Saber ve Resident Evil 7 gibi oyunlara sahipti ve Sony güçlü bir kadroya sahip olmak isteyecek. yeni nesil kulaklık için de başlıklar.