Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • PSVR 2 'geleceğin kanıtı' yükseltmeleri, Valve Index gibi parmak izlemeyi içerebilir

PSVR 2 'geleceğin kanıtı' yükseltmeleri, Valve Index gibi parmak izlemeyi içerebilir

Sony'nin zatenonaylanmışbu yeniPSVRkulaklık, teknolojideki sıçramadan yararlanmak için özel olarak tasarlanmış yoldaPS5Ayrıntıları kısa tutarken, bir patentte ortaya çıkmış olabilecek yeni bir PSVR denetleyicisinden bahsetti.

Tek bir kabloyla çalışan PSVR 2 haberlerinin yanı sıra (ki buyeterince iyi değilgibi kablosuz VR kulaklıkları destekleyen Pingtwitter'ten Matt Bolton içinGöz Görevi 2), Sony, PS5'in DualSense özelliklerinden bazılarını kullanan, maksimum konfor için ergonomik olarak tasarlanmış ve geleceğe hazır teknolojiyle donatılmış yeni bir kontrol cihazından bahsetti.

NSpatent(aracılığıylaGamesIndustry.biz) Kasım ayında yayınlandı ve PSVR 2 denetleyicisi için umut verici bir aday gibi görünüyor. Temelde ucunda büyük, ışıklı bir top bulunan bir değnek olan PS Move'dan oldukça farklı görünüyor, ancak yeni tespit edilen patent, iş anlamına gelen bir kontrolör için.

PSVR 2 denetleyici patenti


(Resim kredisi: Sony)

Patente baktığımızda, DualSense'den kaldırıldığına şüphe olmayan ve daha fazla daldırma için benzer dokunsal geri bildirim sunan tetiği görebiliriz. Ancak bundan daha heyecan verici olan, patentte bir başparmak sensörünün yanı sıra üç parmak sensöründen bahsedildiği için nihayet PSVR 2 kontrol cihazı ile parmak izlemenin kullanıma sunulacağını görme olasılığı.

Valve Index, kullanıcının orta parmağı, yüzük parmağı ve serçe parmağı için kapasitif sensörlerin yanı sıra işaret parmağı için bir tetikleyici ve başparmağı algılamak için sensör ile benzer işlevselliğe sahiptir.


Sony'nin elinde ne varsa, VR ile ikiye katlanıyor gibi görünüyor; Microsoft, bir süre önce bu cepheye dokundu ve şöyle dedi:'kimse VR istemiyor've VR oyunları oynamanın 'izole edici' olduğunu, ancak Sony'nin bu eğilime bağlı olduğunu ve donanımı, gerçek anlamda yeni nesil bir deneyim için yeniliyor.en iyi VR kulaklıklarŞu anda mevcut.