Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • Nabız oksimetresi satışları fırladı: Bu 30 sterlinlik Covid izleme aygıtı hayatınızı kurtarabilir

Nabız oksimetresi satışları fırladı: Bu 30 sterlinlik Covid izleme aygıtı hayatınızı kurtarabilir

Yeni istatistiklere göre satışlar on kat artarken, nabız oksimetreleri karantinanın yeni kahramanı olacak şekilde şekilleniyor.


Bu kompakt cihazlar parmağınızın ucuna takılır ve kanınızdaki oksijen seviyelerini test etmek için kullanılır. Bazı covid-19 hastalarının kan-oksijen seviyeleri düşüktür ancak nefes darlığı gibi belirgin semptomlar yaşamazlar. Bu genellikle tıbbi yardım istemedikleri anlamına gelir, bu da ileride çok daha ciddi bozulmalara yol açabilir ('sessiz hipoksi' hakkında daha fazla bilgi için bkz.bu BMJ makalesi). NSNHS tavsiye ediyorEvde izole ederken oksijen doygunluğunu izlemenin basit bir yolu olarak nabız oksimetreleri.

Bu nedenle, virüsün yayılmasını önlemeye yardımcı olmayacak olsalar da (burada kalmanız ve bazılarına yatırım yapmanız gerekecek).en iyi yüz maskeleriBunun için), bir nabız oksimetresi, hastanede tedavi görmeniz gerekip gerekmediğini ölçmenize yardımcı olabilir.

  • Lloyds Pharmacy'de 24,99 £ 'dan başlayan Oksimetrelere göz atın
  • Jumper Nabız Oksimetresi, Boots.com'da £ 30
  • Superdrug'da 29,99 £ 'dan başlayan Oksimetrelere göz atın

Kuyu Eczanesi- ülkenin en büyük bağımsız kimyager zinciri - müşteriler sağlıklarını evden izlemenin yollarını aradıkça rekor oksimetre satışları bildirdi. Satışlar, 2021/2020'deki son 6 aylık satışlara kıyasla %2300'ün üzerinde arttı ve 2020'nin son altı ayındaki kümülatif satışları çoktan aştı.

Nabız oksimetresi


(İmaj kredisi: Marsden / Kuyu Eczanesi)

Well Pharmacy'den Wendy Lee, “Bunlar, nefesinizin doğru olmadığı ve uzman yardımı almanız gerektiği konusunda erken uyarı verebilen harika küçük cihazlar” diyor. 'Geçtiğimiz birkaç hafta içinde kapıdan uçup gittiler ve elimizden geldiğince hızlı bir şekilde stokları yeniden sipariş ediyoruz.'

Eczaneden satın alabileceğiniz oksimetreler, tıpkı bir hemşire veya doktorun hastanede kullanacağı gibidir ve kullanmak için herhangi bir uzmanlık bilgisi gerektirmez; sadece bir tanesini parmağınızın ucuna klipsleyin. Ve yaklaşık 30 sterline mal oluyorlar.