Close

Pure Air Go incelemesi

Pure Electric Air Go 2. Nesil fırsatları Pure Air Go Elektrikli Scooter... Pure Electric £349 Görünüm Amazon Türkiye

Pure Electric, yakın zamanda ödüllü elektrikli scooter serisini tamamen yeniledi, marka yalnızca Pure Air ve Pure Air Pro'yu güncellemekle kalmadı, aynı zamanda yeni bir giriş seviyesi modeli de tanıttı.


Pure Air Pro'yu (2021) incelemenin ardından, yeni başlayanlar için ideal olabileceğini düşündüğümüz yeni bir e-scooter olan Pure Air Go'yu inceliyoruz.

Pure Electric, Pure Air Go'yu elektrikli yolculuğunuzun başlangıcı olarak düşünün. Uygun fiyatlı olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak yine de sağlam tasarım, suya dayanıklılık ve yerel destek gibi markanın bildiği her şeyi sunar.

Şarkı söyleyen, dans eden bir elektrikli scooter arıyorsanız, o zaman şuramızı okumanızı tavsiye ederiz.Pure Air Pro (2021) incelemesi, ancak tamamen yetkin ve bankayı kırmayacak bir e-scooter'ın peşindeyseniz, özellikle daha pahalı kardeşlerinden bazı akıllı numaralar ödünç aldığı için Pure Air Go tam size göre olabilir.

Diğer Pure Air incelemelerimizde de belirtildiği gibi, Pure Electric'i diğer markalardan ayıran şey, Pure'un bir İngiliz şirketi olması ve bu e-scooter'ı 'tipik İngiliz ve Avrupa hava koşullarını göz önünde bulundurarak' inşa etmesidir. Bu, esas olarak, IP65 dereceli su direnci ile yağmurda kırılmadan sürülebileceği anlamına gelir.


İşte Pingtwitter'ün Pure Air Go ile ilgili resmi kararı…

Pure Air Go elektrikli scooter incelemesi: tasarım

Pure Air Go'nun orijinal tasarımının büyük hayranlarıyız. Faydacı ve endüstriyel, akan çelik borularla neredeyse bisiklete benziyor. Bazı elektrikli scooterlar sadece Xiaomi M365'in klonları olsa da, bu daha orijinal.


Daha da etkileyici olan şey, bu tasarımın her ikisi de daha pahalı olan Pure Air (2021) ve Pure Air Pro (2021) için de kullanılmasıdır, bu nedenle sağlam ve iyi yapılandırılmış olduğunu bilirsiniz.

Pure Air Go, U şeklinde bir braket ve vidalı kapak ile yerine kilitlenen bir gövde menteşesine sahiptir. Kullanımı yeterince basit, ancak piyasadaki en hızlı çözüm değil, Pure Air Pro'nun daha hızlı tıklama kilitleme sistemini tercih ediyoruz, ancak açıkçası, paradan tasarruf etmek için bazı kesintiler yapılması gerekiyordu.


Daha önce de belirttiğimiz gibi Pure Air Go, IP65 su geçirmezlik derecesine sahiptir. Bu, ayak plakasının içindeki elektronik aksamın tamamen sızdırmaz hale getirilmesiyle elde edilir ve kışın İngiltere'de veya kuzey Avrupa'da kullanmayı planlıyorsanız, yağışlı havalarda sürülebileceği anlamına gelir.

Saf Hava Git

(İmaj kredisi: Saf Elektrik)

Bir İngiliz markası tarafından tasarlanıp yaratıldığından, üstün yapı kalitesine de sahip olacaksınız. Kesinlikle sağlam, iyi yapılmış bir kit parçası gibi geliyor.

120 kg'lık büyük bir yükü güvenle taşımak için yapılmıştır. Bu, çoğu scooter'dan daha fazla ve sizi taşımakta herhangi bir sorun yaşamaması ve şehirde ağır bir çanta olmaması gerektiği anlamına geliyor.


Güverte, sürüş sırasında büyük stabilite ve güven sağlayan bol tutuşlu büyüktür.

Tabii ki, su yalıtımı ile ilgili bu ekstra mühendislik, hafif bir dezavantaja sahiptir ve bu ağırlıktır. Pure Air Go, rakiplerinden biraz daha ağır, ancak mevcut Pure giriş seviyesi modelinden biraz daha hafif olan 16 kg (35,3 lbs) ağırlığındadır. NSXiaomi 1Sörneğin 12,5 kg (28 lbs) ağırlıklar.

Pure Air Go elektrikli scooter incelemesi: performans

Pure Air Go, giriş seviyesi bir model olmasına rağmen, performans söz konusu olduğunda kambur değildir. Güç, kentsel ortamlarda makul bir hızlanma sağlamak için tasarlanmış 350W arka tekerleğe monteli bir motordan gelir.

Bu 350W motor aslında geçen yıl kullanıldı.Saf Hava Pro (2020)ve önceki giriş seviyesi modelin 250W motorundan büyük bir yükseltmedir.

Arkaya monteli motor, direksiyon girdilerinizle ilgilenmek için ön tekerleği serbest bırakır.

Hızını iyi aldığını ve tam hıza ulaştığında nefesinin kesilmediğini gördük. Küçük 350W motor, Pure Air Pro'daki yeni 500W motorla karşılaştırıldığında, dik yokuşları tırmanırken çok az güçsüz hissedilebilir.

Pure Air Go elektrikli scooter özellikleri

Max hız:15,5 mil / 25 km / s
Menzil:
12,4 mil / 20 km
Ağırlık:
16 kg
Motor: 3
50 watt
Su direnci:IP65 dereceli
Yorulmak:
10 inç, hava dolu, delinme önleyici sıvı
Azami yük:
120 kg
Çıkarılabilir pil:
Evet (gerekli araçlar)
Hız ayarları:
3

Yasal olarak azami hız 15,5 mph ile sınırlıdır - bu da yeterince hızlı hissettirir.

Gazı başparmağınızla kontrol etmek gerçekten çok kolay ve çok hızlı tepki veriyor, ne kadar hızlı gittiğinizi doğru bir şekilde ayarlamanıza izin veriyor.

Air Go'yu durdurmak söz konusu olduğunda, kilitlenme önleyici elektronik freni sıkmanız yeterlidir. Tek bırakmalı her iki tekerleği de frenleyerek bu e-scooter'da ustalaşmayı çok kolaylaştırır - sağdan gitmek, soldan durmak.

Pure Air Go, büyük 10 inç hava dolu lastiklere sahiptir. Bu, 8,5 inç lastiklerle donatılmış Xiaomi serisine göre büyük bir avantajdır. Daha büyük lastiklerin daha güvenli, daha konforlu bir sürüş sağladığını ve bunların sökülmesi ve bakımının daha kolay olduğunu gördük.

Bu daha büyük lastikler, daha büyük tümseklerle daha iyi başa çıkabildiklerinden, engebeli yol yüzeylerinde kullanıldığında özellikle önemlidir.

Air veya Air Pro yerine Air Go almanın ana dezavantajı menzildir. Pure Air Go sizi yaklaşık 12.4 mil / 20 km, Air sizi 18.6 mil / 30 km ve Pro ise 31 mil / 50 km götürecek.

Genel olarak Pure Air Go'nun performansından gerçekten çok etkilendik - özellikle de ultra uygun fiyatı göz önüne alındığında. Büyük lastikleri sayesinde yeterince hızlı, yetenekli ve konforludur.

Pure Air Go elektrikli scooter incelemesi: diğer özellikler

Saf Hava Git

(İmaj kredisi: Saf Elektrik)

Gidona entegre edilmiş bir ekran, hızı, pil seviyesini ve hız ayarını izlemenizi sağlar. Oldukça basit bir ekran, ancak parlak ve aşağıya hızlı bir bakışla okunması çok kolay.

Pure Air Go ayrıca düşük ışıkta nereye gittiğinizi görmenize yardımcı olmak için entegre ön ve arka LED ışıklara sahiptir. Bunlar, sizi trafikte daha görünür kıldığı için varsayılan olarak açıktır.

Geniş ve parlak ön far, e-scooter'ınızı gece güvenle sürmenizi sağlarken çok işlevli arka ışık, başkalarının sizi daha kolay görebileceği anlamına gelir (bu, yan reflektörlerle daha da geliştirilmiştir).

Pure Air serisinin geri kalanı gibi Pure Air Go da evde bakımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır.

Ev teknisyenleri, daha büyük 10 inç lastiklerin değiştirilmesinin daha kolay olduğunu bulmalı ve Pure, lastik supabının kolayca erişilebilir olmasını sağlayarak şişirmeyi kolaylaştırdı.

Elbette, bakımını kendiniz yapmaktan hoşlanmıyorsanız, Pure Electric'in cadde üzerindeki mağazalarından birine götürebilirsiniz. Bir parçanın değiştirilmesi gerekiyorsa, tüm parçalar Birleşik Krallık'ta depolanacağı için Çin'den gönderilmesini beklemeniz gerekmez.

Pure Air Go, Pure'un akıllı telefon arkadaşı uygulamasıyla bile uyumludur. Bu, daha büyük bir gösterge paneli olarak kullanılabilir, size daha doğru menzil ve sürüş ayrıntıları sağlar veya motoru kilitleyip kilidini açabilir. Giriş seviyesi modelde olması harika bir özellik.

Daha pahalı kardeşlerde olduğu gibi, uygulama gerekli değildir. E-scooter'ı kutusundan çıkarabilir ve hiç kurmadan binebilirsiniz.

Pure Air Go elektrikli scooter incelemesi: karar

Pure Air Go, elektrikli yolculuğunuza yeni başlıyorsanız kesinlikle satın alabileceğiniz en iyi elektrikli scooterlardan biridir. Performansı ve yapı kalitesi rakiplerinden daha iyidir, ancak ürün yelpazesi benzer fiyatlı modellerle aynıdır.

Buradaki vurgu, e-scooter'ınızı Birleşik Krallık'ta her mevsim kullanmayı planlıyorsanız, bir zorunluluk olan garantili IP65 su geçirmezliğidir.

Ancak Pure Air Go mükemmel değil. Pure'un tüm serileri gibi, rakiplerinden daha ağırdır.

Başta da belirttiğimiz gibi, Pure Air Go piyasadaki 'nihai' elektrikli scooter değil.en iyi elektrikli scooternihai e-scooter'ı keşfetme kılavuzu). En hızlısı değil ve en uzun menzile sahip değil, ancak uygun performansa sahip uygun fiyatlı, güvenli, güvenilir bir e-scooter arıyorsanız, Pure Air Go tam size göre olabilir.

Bunu beğendin mi?

  • En ucuz elektrikli scooter fiyatları
Fiyatlar - Pure Electric Air Go 2. Nesil:▼