Close

Pure Air Pro (2021) incelemesi

Pure Electric Air Pro (2. Nesil) fırsatları

Yepyeni bir elektrikli scooter arayanlar şanslı çünkü Pure Electric, ikinci nesil Pure Air Pro'yu piyasaya sürdü. Bu yeni e-scooter, önceki modele kıyasla daha uzun menzilli ve daha güçlü bir motorla geliyor ve birkaç yepyeni ve akıllı özellik de sunuyor.


Pure Electric'in e-scooter tekliflerinin uzun süredir hayranıyız, aslındaen iyi elektrikli scooterbir yılı aşkın bir süredir ilk nesliyle rehberlik ediyor. İngiliz markası, scooter'larını gerçek dünya için tasarladı ve scooter'larına IP65 dereceli su direncini tanıtarak, tipik İngiliz hava koşullarında (ör. yağmur) kullanılmalarına izin vererek bir sıçrama yaptı.

  • Pure Air Pro (1. Nesil) incelemesi

İkinci nesil elbette aynı zamanda suya dayanıklıdır, ancak Pure Electric'in birinci nesilde aldığı gerçek müşteri geri bildirimleri ile geliştirilmiştir. Sonuç? Spoiler vermekten nefret ediyoruz, bu yüzden öğrenmek için okumaya devam etmeniz gerekecek…

Pure Air Pro (2. Nesil) elektrikli scooter incelemesi: tasarım

İkinci nesil Pure Air Pro hakkında farkedeceğiniz ilk şeylerden biri, hafif bir yeniden tasarım almış olmasıdır. Bu orijinal, ağır, acımasız ve faydacıydı, ancak ikinci nesil daha şık ve biraz daha akıcı bir tasarıma sahip. Biz büyük hayranlarız.

Pure Air Pro, şu anda Pure'un hızlı katlama mekanizmasına sahip tek elektrikli scooter'ıdır. ‘tıklama kilidi’ tasarım, scooter'ın saniyeler içinde katlanmasını sağlar ve daha az 'sert' hale getirmek için hafifçe yeniden tasarlanmıştır.


Daha önce de belirttiğimiz gibi, Pure ayrıca bir IP65 su geçirmezlik derecesini de taşıyarak içerideki elektronik aksamı tamamen sızdırmaz hale getirdi. Bu, yağışlı havalarda sürülebileceği ve hatta kısa süreliğine su altında kalabileceği anlamına gelir (Pure, garantiyi geçersiz kılacağı için bunu denemenizi önermese de).

Pure Air Pro (2. Nesil)


(İmaj kredisi: Saf Elektrik)

Tıpkı bir İngiliz markası tarafından tasarlanan ve oluşturulan ilk nesil gibi, üstün yapı kalitesine de sahip olacaksınız. Kesinlikle sağlam, iyi yapılmış bir kit parçası gibi geliyor.

120 kg'lık büyük bir yükü güvenle taşımak için yapılmıştır. Bu, çoğu e-scooter'dan daha fazlasıdır ve sizi ve şehirde ağır bir çantayı taşımakta herhangi bir sorun yaşamaması gerektiği anlamına gelir. Üzerinde iki yetişkin taşımayı bile denedik ve tavsiye edilmese de hiç zorlanmadı.


Güçlendirilmiş bir şasiye ve harika bir denge sağlayan geniş, kavrayıcı bir güverteye sahiptir.

Tabii ki, bu ekstra mühendislik (ve daha büyük pil) hafif bir dezavantaja sahiptir ve bu ağırlıktır. Pure Air Pro, rakiplerinden biraz daha ağır, ancak ilginç bir şekilde önceki nesilden biraz daha az olan 16,5 kg ağırlığında.

İkinci nesil Pure Air Pro'nun, Siyah veya Gri renklerde mevcut olan şık bir tasarım ve muhtemelen gelecekte daha fazla renk ile oldukça iyi görüneceğini düşünüyoruz…

Pure Air Pro (2. Nesil) elektrikli scooter incelemesi: performans

Pure Air Pro, yeni bir motor sayesinde performans söz konusu olduğunda kambur değil. Güç, hızlı tepki veren hızlanma ve üstün tepe tırmanma yeteneği sağlamak üzere tasarlanmış 500 W arka tekerlek motorundan gelir. Hızını gerçekten iyi aldığını ve tam hıza ulaştığında veya yokuşlarla savaşırken nefesinin kesildiğini hissettik.


Pure Air Pro (2. Nesil) özellikleri

Max hız:15,5 mil / 25 km / s
Menzil:
31 mil / 50 km
Ağırlık:
16,5 kg / 36 lb
Motor:
500 watt
Su direnci:IP65 dereceli
Yorulmak:
10 inç, hava dolu, delinme önleyici sıvı
Azami yük:
120 kg
Çıkarılabilir pil:
Evet (gerekli araçlar)
Hız ayarları:
3

Tabii ki, yasal olarak maksimum hız 15 mil ile sınırlıdır, ancak ekstra performans, tepelere tırmanırken ve daha ağır yükler taşırken gerçekten yardımcı olur.

Gazı başparmağınızla kontrol etmek gerçekten çok kolay ve çok hızlı tepki veriyor, ne kadar hızlı gideceğinizi doğru bir şekilde ayarlamanıza izin veriyor

Air Pro'yu durdurmak söz konusu olduğunda, kilitlenme önleyici elektronik freni sıkmanız yeterlidir. Tek bırakmalı her iki tekerleği de frenler, bu e-scooter'da ustalaşmayı çok kolaylaştırır - sağdan gitmek, soldan durmak.

Frenler aküye şarjı geri yükleyecektir, ancak disk freni olmadığı için molalar biraz süngerimsi hissedebilir.

Pure Air Pro, 10 inç jantlar ve hava dolu lastiklerle donatılmıştır. Bunlar, Xiaomi M365'te bulunan 8,5 inçlik lastiklerden daha büyüktür ve bir takım avantajlara sahiptir. Başlangıç ​​olarak, daha güvenli, daha konforlu bir sürüş sağlarlar ve sökülmeleri ve servis edilmeleri daha kolaydır.

Pure Air Pro'nun performansından gerçekten etkilendik, rakiplerinin çoğundan daha uzun süre dayanan yeni bir pil takımıyla hızlı, yetenekli ve rahat. Tahmini menzili 31 mil / 50 km'dir.

Pure Air Pro (2. Nesil) elektrikli scooter incelemesi: diğer özellikler

Saf Hava (2. Nesil)

(İmaj kredisi: Saf Elektrik)

Gidon alanı da yeniden tasarlandı, arkadan aydınlatmalı ekran artık ortadaki dikey çubuğun üstüne güzel bir şekilde entegre edildi. Ekran, hızlı bir bakışla hızı, sürüş modunu ve pil seviyesini izlemenizi sağlar.

Pure Air Pro ayrıca düşük ışıkta nereye gittiğinizi görmenize yardımcı olmak için entegre ön ve arka LED ışıklara sahiptir. Bunlar, size yardımcı oldukları için varsayılan olarak otomatik olarak açılır.olmakgörülen.

Geniş ve parlak ön far, e-scooter'ınızı gece güvenle sürmenizi sağlarken çok işlevli arka ışık, başkalarının sizi daha kolay görebileceği anlamına gelir (bu, ön, arka ve yan reflektörlerle daha da geliştirilmiştir).

Orijinal Pure Air Pro gibi, yeni nesil de piyasadaki bakımı ve bakımı en kolay e-scooterlardan biri olacak şekilde tasarlanmıştır. Ev teknisyenleri, daha büyük 10 inç lastiklerin değiştirilmesinin kolay olduğunu bulmalı ve Pure, lastik supabının kolayca erişilebilir olmasını sağlayarak şişirmeyi kolaylaştırdı.

  • Elektrikli scooter bakımı: e-scooter'ınızı çalışır durumda tutmak için temel kılavuz

Bir parçanın değiştirilmesi gerekiyorsa, tüm parçalar Birleşik Krallık'ta depolanacağı için Çin'den gönderilmesini beklemeniz gerekmez.

Elbette Pure Air Pro, Bluetooth üzerinden e-scooter'ınıza bağlanmanıza izin veren bir uygulamaya da sahiptir. Uygulama, yolculukları izlemenize, ek sürüş verileri sağlamanıza ve kullanışlı servis hatırlatıcıları göndermenize olanak tanır.

Gibi bazı elektrikli scooterların aksine, uygulamanın bir zorunluluk olmadığını seviyoruz.Kuş Bir. Dilerseniz kullanabilirsiniz ya da scooter'ı kutusundan çıkarıp uygulamayı hiç kurmadan hemen sürmeye başlayabilirsiniz.

Ayrıca 2021 için yeni olan, gidondaki bir USB şarj bağlantı noktasıdır. Bu, akıllı telefonunuzu, taşınabilir hoparlörünüzü veya ışıklarınızı dışarıdayken şarj etmenizi sağlar. Güzel, düşünceli bir dokunuş.

Pure Air Pro (2. Nesil)

(İmaj kredisi: Saf Elektrik)

Pure Air Pro (2. Nesil) elektrikli scooter incelemesi: karar

Pure Electric yine başardı - ikinci nesil Pure Air Pro, satın alabileceğiniz en iyi çok yönlü elektrikli scooterlardan biridir. Pure, mevcut pazar lideri ve ödüllü elektrikli scooter'ını aldı, kullanıcı geri bildirimlerini aldı ve iyileştirilebileceği gerçekten yararlı yollar keşfetti.

Yeni 500W motor sayesinde, performans ve menzil olağanüstüdür ve bu, yapı kalitesi, güvenlik, konfor ve bakım kolaylığı ile birleştiğinde onu en iyilerden biri yapar.en iyi elektrikli scootermuhtemelen satın alabilirsiniz.

Orijinal Pure Air Pro gibi, asıl vurgu elbette, garantili IP65 su geçirmezliğidir; bu, scooter'ınızı Birleşik Krallık'ta her mevsim kullanmayı planlıyorsanız, bir zorunluluktur.

Ancak Air Pro hala mükemmel değil. Sağlam hale getirmek için gerekli olan ekstra mühendislik, ekstra ağırlık pahasına gelir (ki bu, yapmaya istekli olduğumuz bir ödünleşimdir) ve frenler oldukça yumuşak hissettirir ve geliştirilebilir.

Bunu beğendin mi?

Fiyatlar - Pure Electric Air Pro (2. Nesil):▼