Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Pyzel Phantom incelemesi: inanılmaz derecede kullanıcı dostu, yüksek performanslı bir kısa tahta

Pyzel Phantom incelemesi: inanılmaz derecede kullanıcı dostu, yüksek performanslı bir kısa tahta

Yeni bir kısa tahta için piyasada köklü bir sörfçüyseniz, hangi modeli seçeceğinize karar vermek şaşırtıcı bir seçim olabilir. Farklı modeller arasından seçim yapmak her zaman en iyi seçenektir, ancak geniş bir pano yelpazesine sahip iyi bir sörf mağazasına erişiminiz yoksa, internet genellikle tek seçeneğinizdir.

Neyse ki, internet bunun gibi pano incelemeleriyle dolup taşıyor ve genellikle üreticiden, panolarının her biri için gereken optimum koşullar ve beceri düzeyi hakkında ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz. Bir modele karar verdikten sonra, sizin için en iyi tahta boyutlarını seçmek de zor bir karar olabilir. Emin değilseniz, aşağıdakiler gibi çeşitli çevrimiçi pano hacmi hesaplayıcılarına göz atmaya değer.bu Pyzel'den, doğru yapmanıza yardımcı olmak için.

Burada Pyzel Phantom'u adım adım ilerletiyoruz. Sürmesi kolay ve daha zayıf İngiliz dalgalarına çok uygun bir kısa tahta; hakkında ne düşündüğümüzü öğrenmek için okumaya devam edin. Alternatif olarak, kılavuzumuza göz atın.yeni başlayanlar için en iyi sörf tahtaları.

Phantom kısa tahtayı Pyzel'den 750 USD karşılığında satın alın


Pyzel Phantom sörf tahtası incelemesi: özellikler

Pyzel Phantom kısa tahta incelemesi

(İmaj kredisi: Pyzel)

uzunluklar:5'6”, 5'7”, 5'8”, 5'9”, 5'10, 5'11, 6'0”, 6'1”. 6'2”, 6'3”, 6'4”, 6'6”
Tahta tipi:Performans kısa tahta
Kuyruk şekli:Squash
Fin sistemi:FCS II veya Vadeli İşlemler
Yapı:PU çekirdek ve fiberglas kaplama
İçin uygun:Orta ila uzman
Dalga aralığı:2 ila 7 ft


Pyzel Phantom sörf tahtası incelemesi: tasarım

Kaliforniyalı şekillendirme sihirbazı Jon Pyzel tarafından arka arkaya World Surf League dünya şampiyonu John-John Florence ile birlikte tasarlanan Phantom, aynı DNA'yı paylaşan üç panolu bir serinin parçasını oluşturuyor. Florence tarafından iki dünya şampiyonluğunda sürülen Ghost, en güçlü, içi boş dalgalar için tasarlanmıştır, Phantom performansta bir adımdır ancak daha geniş koşullarda çalışır, ardından son olarak daha küçük, daha yumuşak için yapılmış Gremlin dalgalar.

Birleşik Krallık dalgalarının sörf dünyasının diğer bölgelerinden biraz daha zayıf olmasıyla (kıyı şeridimizin çoğunu çevreleyen kıta sahanlığı nedeniyle), Pyzel Ghost, çoğu İngiliz sörfçünün yalnızca dalgaların ciddi şekilde pompalandığı günlerde kazabileceği bir tahtadır. Bununla birlikte, çok daha iyi dalga yakalama yetenekleriyle, Phantom, Birleşik Krallık'ta geldiğimiz koşulların çoğuna çok uygundur.


Pyzel Phantom sörf tahtası incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Her üç pano da benzer bir taslağı paylaşıyor, ancak Ghost's en rafine ve minimum genişlik ve hacim taşıyor, Phantom biraz daha geniş ve daha kalın, Gremlin ise en geniş ve en ağır boyutlara sahip.

Serideki her üç kartın boyutları karşılaştırıldığında, standart bir 5'9” Ghost 18 7/8 ölçülerindedir” geniş x 2 3/8” 26l'lik bir hacme sahip kalınlığa sahip bir Fantom, 19'dur; x 2 7/16” ve 28.6l, Gremlin ise 20” x 2 ½ ve 32.5l. Normal stok boyutlarının yanı sıra, diğer Pyzel kartlarının çoğu gibi, Phantom ayrıca daha hafif daha geniş ve daha kalın olan XL karartmalarda gelir.

Phantom, Ghost ile aynı alçak ön rocker'a sahiptir ve tahta boyunca süreklidir ve daha dik dalgalara kolay giriş için iyi miktarda kuyruk rocker'a derinleşir. Kuyruk açısından, Ghost'un yuvarlak bir pimi varken, Phantom'un dönüşler boyunca gevşemesine yardımcı olan ve hız oluşturmaya yardımcı olan daha geniş bir yüzey alanı sağlayan bir squash kuyruğu vardır. Tahtanın ortasından geçen derin bir tek içbükey, kanatçıklar arasında daha ince bir çift içbükeye dönüşen kaldırma ve sürüş sağlamaya yardımcı olur.


Pyzel Phantom sörf tahtası incelemesi: performans

Phantom'u ilk kez test etmek için harika koşullarımız vardı - üç ila dört fit, açık yüzlü, oldukça dik, kalabalık olmayan dalgalar. Kürek çekerken, burnun oldukça içe çekildiğini hemen fark edersiniz, ancak göğsünüzün altında bol miktarda köpükle su kuyusunda hareket eder. Dalgalar biraz yumruk attığında ve Phantom'un kolay kürek çekmesiyle, ilk dalgamıza gelişigüzel vuruş yapmak kolaydı. Bir kez kalktığında ve bindiğinde, tahta tamamen doğal hissettirdi, sanki birkaç saniyeden ziyade yıllardır sürdüğümüz bir şey gibi.

Göğüs altı çevresine rağmen, Phantom son derece çeviktir, manevrası kolaydır ve tonlarca hız ve sürüşe sahiptir. Pyzel, kolay dalga yakalamayı mükemmel dalga sürme performansıyla birleştiren ideal tatlı noktayı bulmuş görünüyor. Şimdi Phantom'u zayıf ve bel yüksekliğinden tepeye, hızlı ve çukura kadar çeşitli dalga koşullarında kullandık. Tüm bu koşullarda iyi bir performans sergiliyor, ancak ortalamadan iyi dalgalara biraz daha iyi gerçekten canlanıyor.

Pyzel Phantom kısa tahta incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Pyzel Phantom sörf tahtası incelemesi: dayanıklılık

Pyzel'in merkezi Kaliforniya'dadır, ancak dünyanın çeşitli bölgelerinde lisanslı şekillendiriciler bulunmaktadır. Bizim 5'9” yönetim kurulu doğrudan geldiokyanus büyüsüNewquay'de kuruldu ve 40 yıllık bir şekillendirici ve eski bir İngiliz şampiyonluğu kazanan profesyonel sörfçü Nigel Semmens tarafından şekillendirildi. Test kartımız, geleneksel fiberglas kaplamalı bir poliüretan çekirdeğe (PU) sahiptir.

Geleneksel yapısındaki levha çok iyi yapılmış ve hasara karşı etkileyici bir şekilde dayanıklıdır - birkaç aylık kullanımdan sonra hala mükemmel durumda. Ocean Magic, stok panoları yapmanın yanı sıra, renk ve tasarım eklemenin yanı sıra pano boyutlarını, kanat kutusu tiplerini ve diğer seçenekleri ayarlamanıza olanak tanıyan sipariş üzerine özel panolar da oluşturur. İthal Pyzel levhalar da epoksi olarak mevcuttur.

Pyzel Phantom sörf tahtası incelemesi: karar

Pyzel Phantom incelemesi

(İmaj kredisi: Zengin Owen)

Çok yönlü ve bağışlayıcı bir doğayı canlı, hızlı ve duyarlı bir hisle birleştiren Phantom, Birleşik Krallık'ta karşılaştığımız dalgaların büyük çoğunluğu için gerçekten harika bir seçimdir. Bağımsız bir tahta olarak gerçekten iyi çalışsa da, aralarında geçişi süper kolay hale getirmek için üç kartın tümü tarafından paylaşılan tanıdık bir hisse sahip olan, her koşulda rakipsiz bir titreme için onu bir Gremlin, Ghost veya her ikisiyle birleştirin.

Phantom, birkaç yıl veya daha fazla kısa tahta kullanan sörfçüler için mükemmel bir seçim olsa da, Gremlin muhtemelen daha az deneyimli sörfçüler için daha iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Sonunda Hayalet'e doğru ilerlemeye çalışabilirler ya da dalgaların uygun şekilde ateşlendiği günler için birini sadaklarında tutabilirlerdi.