Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • QNAP TS-332X ve Buffalo LinkStation 520: Hangi NAS sürücüsü sizin için doğru?

QNAP TS-332X ve Buffalo LinkStation 520: Hangi NAS sürücüsü sizin için doğru?

Ev ofis kurulumunuzu ciddi şekilde geliştirmek istiyorsanız, başlamak için en iyi şeylerden biri depolamadır. bulmak için saatler harcadıken iyi NAS sürücüleribüyük ve küçük dosyalara her yerden hızlı ve basit bir şekilde erişmenize yardımcı olmak için. Bugün, QNAP TS-332X ve Buffalo LinkStation 520'yi karşılaştırıyoruz.


Ağa Bağlı Depolama anlamına gelen NAS, büyük bir kısmı olmasına rağmen, dosyaları depolamaktan çok daha fazlasını yapabilir. Ağ bağlantılı yapıları nedeniyle, ister bulut hizmetleri ister medya akışı için olsun, NAS kullanarak kendi sunucularınızı oluşturabilirsiniz.

Normal sabit sürücü depolamasının aksine, NAS, doğrudan yönlendiricinize takıldığından bilgisayarınız kapalıyken kullanılabilir. Bu, NAS'ın büyük medya dosyalarını (filmleri veya TV sezonlarını düşünün) depolamak ve bunlara akıllı TV'lerden ve internete bağlı diğer cihazlardan erişmek için mükemmel olduğu anlamına gelir.

NAS sistemleri oldukça pahalı olsa da, güçleri ve esneklikleri, evi veya ofisi (veya her ikisi) için bir sistem kurmak için biraz zaman harcamak isteyen herkes için büyük bir avantajdır. Hadi rehbere geçelim.

Bugünün en iyi QNAP TS-332X fırsatları Amazon UK Benzer Amazon'u Görüntüleyin Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi Buffalo LinkStation 520 fırsatı 171 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Amazon UK Benzer Amazon Görüntüle Hayır fiyat bilgisi Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Buffalo LinkStation NAS sürücüsü


(İmaj kredisi: Bufalo)

En iyi NAS sürücüleri: Özellikler

Bundan böyle QNAP ve Buffalo olarak bilinen QNAP TS-332X ve Buffalo LinkStation 520, özellikler söz konusu olduğunda oldukça uyumludur. Tahmin edebileceğiniz gibi, temel bilgiler ele alınmıştır: bu NAS sürücülerinin her ikisi de birden çok terabayt depolamayı destekler, tüm ağlara bağlanır ve inanılmaz derecede hızlıdır.

İkisinden QNAP, Buffalo'nun saygın 8 TB çıkışına kıyasla, güçlü bir 12 TB sınırıyla en fazla depolamayı destekleyebilir. QNAP, Buffalo'daki 3 GB/sn'ye kıyasla, tümü 6 GB/sn'ye kadar veri aktarabilen Buffalo'nun ikisine kıyasla üç sabit disk için alana sahip olarak bunu başarır.


Her ikisi de cihazlara (masaüstü bilgisayarlardan TV'lere ve akıllı telefonlara) bağlanmayı gerçekten hızlı ve basit hale getirir. Her ikisinde de kurulumla ilgili herhangi bir sorun yaşamadık. Çok çeşitli tarayıcılar, işletim sistemleri ve hizmetler (BitTorrent gibi) desteklenir.

Özetimizde de söylediğimiz gibien iyi NAS sürücüleri, Buffalo, ağ bağlantılı depolamaya ilk kez giren kişiler için idealdir; QNAP ise güçlü ve esnek bir sistem isteyen kişiler için idealdir.


Qnap TS332-X NAS sürücüsü

(Resim kredisi: QNAP)

En iyi NAS sürücüleri: Tasarım

NAS sürücünüzün tasarımı, özellikle bir dolapta veya bir masanın altında saklamayı planlıyorsanız, gündemin başında olmasa da, bu iki cihazın nasıl göründüğünü düşünmeye değer.

Yukarıdaki iki ürün resminden de görebileceğiniz gibi, QNAP çekici beyaz tasarımı, gri düğmeleri ve ön tarafında ışık dizisi ile daha minimal, ince bir üründür. Buffalo, sürücüleri barındıran çıkarılabilir bir ön bölüme sahip daha Star Wars-esque bir kara kutu.

Biz kişisel olarak Buffalo'nun tasarımını tercih ediyoruz, ancak özellikle NAS sürücüsünün görünür bir yerde olmasını planlıyorsanız, daha parlak QNAP için söylenecek bir şey var.


NAS sürücüsü

(İmaj kredisi: Bufalo)

En iyi NAS sürücüleri: QNAP veya Buffalo?

QNAP TS-332X ve Buffalo LinkStation 520 arasındaki seçim, NAS sürücünüzle kaç gadget'a ve aygıta ihtiyacınız olduğuna bağlıdır. LinkStation 520, ikisi arasında daha bütçeli, giriş seviyesi olan ve bu ilk rodeo'nuzsa bariz seçim olmalıdır.

Daha deneyimli NAS sürücü uzmanları için, QNAP'lar gerçek anlaşmadır: 12 TB'a kadar, son derece hızlı bağlantılar, çok yönlü ve diğer cihazlarla kullanımı kolay, vb. Paranız varsa, QNAP'leri öneriyoruz, ancak Buffalo yarı kötü değil.

Bugünün en iyi QNAP TS-332X fırsatları Amazon İngiltere Benzer Amazon'u Görüntüleyin Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bugünün en iyi BUFFALO LINKSTATION 520 teklifi 171 Amazon müşteri incelemesi ☆☆☆☆☆ Amazon İngiltere Benzer Amazon Görüntüle Hayır fiyat bilgisi Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz