Close
  • Ana
  • /
  • Bisikletçilik
  • /
  • Rapha Core Kargo Şort İncelemesi: cep hediyeli bisiklet şortu beygir

Rapha Core Kargo Şort İncelemesi: cep hediyeli bisiklet şortu beygir

Rapha'nın Core Kargo Şortunu, her ikisi de ciddi işler için tasarlanmış Pro Team ve Classic serisinin bir tür 'günlük' versiyonu olarak düşünün.yol bisikletçilerizor milleri koymak ve bu sayede ağır bir maliyete mal olmak. Core serisi, belki de her gün kullanılabilecek biraz daha ucuz bir şey isteyenlere, ancak prestijli etiketten vazgeçmek istemeyenlere yöneliktir.


Ancak bu Rapha'nın 'değer' aralığının ucuz olduğu anlamına gelmez, çünkü hala bir şort için 95£/120$'a bakıyorsunuz - ama o zaman bazıen iyi bisiklet şortlarıadil olmak için maliyet olur.

Açıkçası, bu özel pedal dostu pantolon çifti, bib short alternatifinde bulunan destekleyici kayışlarla birlikte gelmiyor, peki, paranız nereye gidiyor? Eh, Classic serisinde kullanılanla aynı güderi pedi (serserinizin altına giren yumuşak parça) elde edersiniz, bu mükemmel ve uzun ve zorlu sürüşlerde bolca destek sunar. Ayrıca, sürtünmeyi önlemek için rahat kamalı dikiş ve şortları yerinde tutmak ve durdurmak için lazerle kesilmiş, yumuşak silikon bacak tutucuları da vardır, zımbayı mazur görün, yukarı çıkın.

Dahası, bunlar Rapha'nın tipik yüksek kaliteli yoğun örgü kumaşından yapılmıştır, bu da şort birkaç kez giyilip yıkandıktan sonra olduğu gibi opak bir popo panelinin yapışkan sorununu önlemeye yardımcı olur.

Başlıktaki Kargo biti, bu özel modelin bacaklarda iki ağ cep ile donatılmış olarak geldiği gerçeğine atıfta bulunur; Rapha, her türlü bisiklet donanımına bakmak için tasarlandığını ve test edildiğini ve temel olarak geleneksel bir bisiklet giyme ihtiyacını ortadan kaldırdığını iddia eder. arkada cepli jarse.


Rapha Erkek Core Kargo Şort: fiyat ve stok durumu

Rapha Core Kargo Şort İnceleme

(İmaj kredisi: Rapha)

Rapha Erkek Temel Kargo Şortunu doğrudan Rapha'nın web sitesinden 95£/130$/165 AU$ karşılığında satın alabilirsiniz.


Assos ve benzeri gibi rakip premium markalara kıyasla keskin fiyatlı olmasına rağmenBoyun, Wiggle'ın kendi dhb markasıyla biraz tasarruf için başlamak için iyi bir yer ile açıkçası bundan daha ucuz şortlar var.

XS ile XXL arası mevcuttur, çoğu vücut tipine uyacak bir çift şort olmalıdır, ancak Rapha'nın teçhizatı şekle bağlı olarak değişir, bazıları beden büyütme ihtiyacını bildirirken, diğerleri bedenlerini küçülttüğünü iddia eder. Ne yazık ki Rapha şortlarda 'Küçültme' şemasını sunmuyor, çünkü bu, binicilik yoluyla kilo vermiş olanların yeni giysilerde yüzde 50 indirim talep etmelerini sağlayacak.


Rapha Erkek Core Kargo Şort: tasarım ve uyum

Rapha Core Kargo Şort İnceleme

(İmaj kredisi: Rapha)

Rapha'nın bisiklet ekipmanlarına yaklaşımı her zaman abartısız ve klas olmuştur. Yüksek renkler ve yüz yüze logolarla dolu bir alanda Rapha, nadiren modası geçen basit çizgiler ve klasik detaylarla havalı oynuyor.

Yüzeyde, Core Kargo Şort biraz sade görünüyor, ancak daha yakından bakın ve genel yapı kalitesi birinci sınıf bir his verirken, etrafı noktalı ince tonlu markalaşma bulacaksınız. Kumaş hafif ama doğru yerlerde kalın,

Rapha'nın teçhizatının çoğu gibi, boyutlandırmanın yerinde olduğunu buldum, ama yine de oldukça standart bir ortamdım. Ben sadece formalarda mücadele ediyorum, burada bedenimi büyütmem gerekiyor. Ama garip bir şekilde, önlüğü olmayan bu şort ön tarafta oldukça yüksekti ve güderi yastığın tam oturması için belimi neredeyse göbek deliğime kadar çekmem gerektiğini fark ettim.


Bu çok büyük bir sorun değil, ancak pedal çevirirken bu kadar yükseğe binen bir bel bandına alışkın değilseniz, ilk başta biraz garip gelebilir. Rapha'nın Klasik güderi pedi, Pro giysilerde kullanılan daha ince versiyona kıyasla oldukça hacimlidir, ancak rakipleri genel konfor üzerinde çok az zararlı etki ile pedi kesinlikle zayıflatmıştır.

Genel olarak, uyum iyi ve kayışlarla uğraşmak zorunda kalmamanın güzel bir yanı var. Bununla birlikte, kayışlar şortları yerinde tutmaya yardımcı olur, ancak gündelik sürüşler için tuvalete gitmek çok daha kolaydır, ki bu güzeldir.

Rapha Core Kargo Şort İnceleme

(İmaj kredisi: Rapha)

Rapha Erkek Core Kargo Şort: performans

Rapha Core Kargo Şort İnceleme

(İmaj kredisi: Rapha)

Bu şortların güzelliği, kulağa son derece basit gelen cep tasarımıdır, ancak yol kenarında veya çakıl bisiklet şortlarında genellikle iki derin ağ cep bulamazsınız. Bir çift olmasına rağmen, aerodinamik olarak sağlam sayılmaz.Shimano önlük şortGeçenlerde test ettim, tek ayak üzerinde bir telefon için küçük bir cep vardı ve oldukça kullanışlı olduğunu kanıtladı.

Ama Rapha ceplere çok yüklendi ve gerçekten işe yarıyor. Sırf telefonumu bir cebime, diğer cebime bir atıştırmalık koyabildiğim için, sıradan bir gezintiye çıkarken daha tipik bir önlük yerine sık sık Kargo Şortuna uzanırken buldum. Özellikle cepten atıştırmalık getirmenin kolaylığını deneyimledikten sonra, bir yarış formasından körü körüne yiyecek çıkarmak için arkanıza uzanmak konusunda inanılmaz derecede garip bir şey var.

Rapha ayrıca, o file ceplerdeki her şeyin uyluklarınıza girmemesini sağlamak için iyi bir iş çıkardı, ancak cepler, keskin veya geniş bir şey koymaya karar verirseniz, ceplerin kendileri küçük deliklerden ve yırtıklardan zarar görebilir.

Son olarak, muhtemelen değinilmesi en hoş konu değil, ancak bu Kargo idi şortları, daha uzun yolculuklarda bu doğaçlama rahatlık molaları söz konusu olduğunda ele alınması çok daha kolay.

  • Buna ihtiyacın varRapha bisiklet sırt çantasışehir içi ulaşımınız için
  • Daha fazlasıen iyi bisiklet çantaları

Rapha Erkek Core Kargo Şort: karar

Rapha Core Kargo Şort İnceleme

(İmaj kredisi: Rapha)

Rapha'nın kendi Pro elit giyim serisi kadar teknik olarak başarılı olmasa da, Core Cargo şortları mükemmel bir günlük iş gücüdür. Bacak cepleri gerçekten kullanışlıdır ve genel uyum ve bitiş mükemmeldir.

Bir bisiklet ceketi veya daha rahat bir forma ile eşleştirildiğinde, binicilerin tam ten kıyafeti görünümüne gitmeden bisiklete binmelerine izin verir, ancak şortlar yine de güderi ped rahatlığı ve aerodinamik bir uyum sunar, böylece herhangi bir gevşek giysi olmamasını sağlar. şekilde veya Dağın Kralı kayıtları.

Özetle, bu değerli bir çift bisiklet şortu - kişisel olarak yine de bir şortu tercih ederim.