Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Razer Blade Pro incelemesi

Razer Blade Pro incelemesi

Razer Blade Pro (2017) Amazon UK ile anlaşıyor Image 1/6

Razer Blade Pro

Razer Blade Pro incelemesi
Resim 2/6

Razer Blade Pro

Razer Blade Pro incelemesi
Resim 3/6

Razer Blade Pro

Razer Blade Pro incelemesi
Resim 4/6

Razer Blade Pro


Razer Blade Pro incelemesi
Resim 5/6

Razer Blade Pro

Razer Blade Pro incelemesi
Resim 6/6

Razer Blade Pro


Razer Blade Pro incelemesi

Razer Blade Pro, üst düzey bileşenlere, hoş bir 1080p ekrana ve şık bir dokunmatik ekran izleme paneline sahip güçlü bir dizüstü oyun bilgisayarıdır, ancak herhangi bir iyi mi?

Razer Blade Pro, 17 inçlik rakiplerinin çoğundan daha ince ve daha hafif olan üst düzey bir dizüstü oyun bilgisayarıdır. Yenisini alAlienware 17örneğin - Razer Blade Pro yarı yarıya ince ve bir kilogramın üzerinde hafiftir. Rakiplerine göre gözle görülür şekilde daha ince olmasına rağmen, özellikler açısından oyunların önemli olduğu noktalarda gözden kaçmadı.

En son Intel Core i7 dört çekirdekli işlemciyi sallıyorNvidiaGTX 765M grafikler ve 8GB RAM, oyunların yanı sıra video ve fotoğraf düzenleme için de harika bir performans sergiliyor. Şık bir ekran, genel olarak abartısız bir stil ve ikinci bir ekran olarak ikiye katlanan bir izleme paneli ile birleştiğinde, Razer Blade Pro çekici, ancak pahalı profesyonel bir oyun dizüstü bilgisayarıdır.


Daha fazlası: Razer Blade Pro 17 incelemesi (2019): güç dolu ve mükemmel biçimli

Razer Blade Pro: Boyutlandır ve inşa et

Kardeşinden daha büyük -Razer Blade- Razer Blade Pro, 427 mm genişliğinde, 277 mm derinliğinde ve 22,4 mm yüksekliğinde 17,3 inç bir dizüstü bilgisayardır. Kesinlikle büyük ve hantal, ancak benzer şekilde belirtilmiş Alienware 17 dizüstü bilgisayarla karşılaştırıldığında yarısı kadar ince ve bir kilogramdan daha hafif.

Ayrıca, temiz siyah alüminyum tek gövdeli tasarımı, düşük profilli klavyesi ve genel olarak sağlam yapı kalitesiyle çoğu oyun dizüstü bilgisayarından çok daha şık. Alienware'den çok Apple olsa daRazerhiçbir oyun dizüstü bilgisayar üreticisinin karşı koyamayacağı bir özellik olan şatafatlı parlak yeşil klavye ile sinirini kaybetti.

Razer Blade Pro: Özellikler

Blade Pro, üç USB 3.0 bağlantı noktası, Ethernet, HDMI çıkışı, bir kulaklık soketi ve bir Kensington kilit bağlantı noktası dahil olmak üzere üst düzey, profesyonel düzeyde bir dizüstü bilgisayardan makul olarak bekleyebileceğiniz her şeye sahiptir.

Eksik olmasını beklediğimiz tek şey bir SD kart okuyucusudur, bazıları ise ünitenin boyutunu ve ağırlığını azaltmaya yardımcı olmasına rağmen optik sürücünün olmamasından şikayetçi olabilir. 150 W güç tuğlası nispeten küçüktür, ancak bilgisayara manyetik olarak bağlanmaz, bu nedenle takılma tehlikesi olabilir.

Razer'ın kablosuz teknolojisi, 2013'ün sonlarında yaygınlaşan 802.11ac standardı yerine, kelimenin tam anlamıyla 802.11n hızında geride kalıyor. Temel Blade Pro, depolama için 128 GB SSD sürücüsüyle birlikte gelir, ancak inceleme modelimiz, ekstra 200 ABD doları olan 256 GB sürücü seçeneğiyle geldi.

Max Payne 3 29GB iken, çoğu oyun yaklaşık 10-20GB ağırlığında olduğundan, oyunları depolamak için kesinlikle yükseltmeyi veya harici bir sürücü satın almanızı öneririz.

Blade Pro'nun web kamerası 2.0 megapiksel olup,Skype. Bununla birlikte, inceleme modelimizin garip bir özelliği, ünite şebekeye her takıldığında kulaklıklardan çok fazla parazit üretmesiydi.

Razer Blade Pro: Ekran

Razer Blade Pro'nun 1.920 x 1.080 piksel ekranı, harika ayrıntılar, geniş görüş açısı ve bol parlaklıkla güzel. Oyunlar 1080p yerel çözünürlükte harika görünüyor ve çoğu başlık orta ila yüksek grafik ayarlarında iyi çalışıyor.

Ekran, çalışmak için çok sayıda alan sunar, bu da özellikle video ve fotoğraf düzenlemeye uygun olmasını sağlar. PC pazarında bu ekranı daha iyi hale getirecek herhangi bir dizüstü bilgisayar yok, ancakRetina Ekranlı Macbook Pro15 inçlik daha küçük bir ekran boyutunda olmasına rağmen çok daha yüksek 2.880 x 1.800 çözünürlük sunar.


Razer Blade Pro: Kontroller

Razer'ın klavyesi, dayanıklı ve yazmak için tatmin edici tuşlarla güzel bir şekilde tasarlanmıştır. Küçük bir endişe, Razer'ın ilk bakışta çoğu klavye yazı tipi kadar net olmayan ısmarlama Razer tarzı yazı tipi ile stil işlevini seçmesidir.

Başlık kontrol özelliği,Razer Sustalıtrackpad, standart bir trackpad'den daha az ve kasaya gömülü bir Windows cep telefonundan daha fazlası. Bunu standart bir izleme paneli gibi kullanabilirsiniz, ancak camdan yapıldığı için parmaklarınız çoğu trackpad'den biraz daha fazla sürtünmeyle karşılaşacaktır.

Sustalı Bıçak ayrıca, aşağıdaki gibi web sitelerini hızlı bir şekilde açabilen 10 tuşla ikinci bir ekran görevi de görür.Twitter,Facebookveya Gmail ile oyununuzu kesintiye uğratmadan Tweet gibi şeyler yapabilirsiniz.

Bununla birlikte, Switchblade trackpad, alışmak biraz zaman alan klavyenin altındaki standart konumlandırma yerine klavyenin sağ tarafında bulunur. Ve Switchblade harika olsa da, oyun oynarken kesinlikle bir fare veya gamepad bağlamak isteyeceksiniz.

Razer Blade Pro: Performans

Blade Pro, öncelikle oyun oynamak için tasarlanmıştır, bu nedenle Intel Core i7-4700HQ dört çekirdekli işlemci, 8 GB RAM ve bir GTX 765M grafik yongası dahil olmak üzere üst düzey donanım içerir. Bu, Tomb Raider ve Bioshock Infinite gibi çoğu oyunu orta ila yüksek ayarlarda yerel 1080p çözünürlükte oynayabileceğiniz anlamına gelir.

Crysis 3, PC oyunlarında mevcut kıyaslama, biraz daha düşük ayarlarda çalışıyor, ancak yine de saniyede 30 kare ile sorunsuz çalışıyor. Bu özellikler aynı zamanda Blade Pro'nun hızlı yüklendiği, birçok uygulamayı aynı anda destekleyebileceği ve aynı zamanda geniş bir fotoğraf ve video düzenleme platformu olduğu anlamına gelir.

Batarya iyi, harika olmasa da - genel kullanımda yaklaşık beş saatiniz var, ancak oyun oynamak için bu bir saate düşüyor.

Taşınabilirlik sizin için büyük bir endişe kaynağı değilse, paranızın karşılığını biraz daha fazla alabileceğinizi belirtmek gerekir.Razer Edge Pro.

Alienware 17 dizüstü bilgisayar, temel Blade Pro ile aynı 2.299 $ fiyat noktasına sahip RAM, 16GB'de iki kat RAM, çok daha büyük bir 750GB HDD / 64GB SSD combo sürücü, daha gelişmiş bir Intel Core i7-4800HQ işlemci ve daha hızlı bir Nvidia GTX 770M grafik kartı sunuyor daha fazla RAM (3 GB) ve Blu-Ray sürücüsü ile. Takas, Alienware'in Blade Pro'dan epeyce daha kalın ve ağır olmasıdır.

Razer Blade Pro: Karar

Razer Blade Pro, üstün bir fiyata performans, stil ve kalitenin bir karışımını sunan harika bir dizüstü oyun bilgisayarıdır. Şu anda attığınız her oyunu aplomb ile halledecek ve büyük 1080p 17 inç ekranında muhteşem görseller üretecek.

İzleme panelinin yerleştirilmesi, 802.11ac ağının olmaması ve bir kart okuyucunun ihmal edilmesi gibi birkaç şikayetimiz önemsizdir. Bu fiyata daha güçlü oyun dizüstü bilgisayarları var, ancak hiçbiri Razer Edge Pro kadar ince, hafif veya güzel tasarlanmamış.

Razer Blade Pro çıkış tarihi: TBC (İngiltere), Şimdi Çıktı (ABD)

Razer Blade Pro fiyatı: 2.299 ABD Doları (128 GB), 2.499 ABD Doları (256 GB)