Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Razer Blade Stealth 13 incelemesi: Oyun oynamayı da sağlayan şık, ultra taşınabilir

Razer Blade Stealth 13 incelemesi: Oyun oynamayı da sağlayan şık, ultra taşınabilir

Razer Blade Stealth 13 (2020) fırsatları Razer Blade Stealth 13 2020 Razer1.599,99 $ GörünümHIDevolution Blade Stealth 13 ... Amazon 2,139 ABD Doları HIDevolution Blade Stealth 13'ü Görüntüle ... Amazon 2,244 ABD Doları HIDevolution Blade Stealth 13 ... Amazon 2,479 ABD Doları Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Razer Blade Stealth 13, bir ultrabook'un taşınabilirliğini bir oyun dizüstü bilgisayarının grafiksel etkisiyle birleştirmeye çalışıyor - boyut ve performans açısından birbirine tamamen zıt olan spektrumun iki ucu, bu yüzden ilginç bir hedef.


Razer da bir noktaya kadar başarılı oluyor - açıkçası hafif bir dizüstü bilgisayarın içine ağır hizmet tipi bir grafik sistemi sığdıramazsınız, ancak Blade Stealth 13 size iyi yerleştirilmiş bir şey sunmak için iyi bir uzlaşma ve takas dengesi buluyor gibi görünüyor. orta.

Burada, oyun oynamaktan çok yaratıcılığa odaklanan dizüstü bilgisayarın 4K dokunmatik ekran sürümünü test ettiğimizi not etmek önemlidir. Profesyoneller için çok şık bir dizüstü bilgisayar olarak düşünmek muhtemelen en iyisidir, yanında biraz oyun mevcuttur.

Oyun daha öncelikliyse, muhtemelen burada incelediğimiz 4K 60Hz yerine Full HD 120Hz paneli istiyorsunuz, ancak diğer özelliklerin çoğu aynı. Bu Razer Blade Stealth 13'te size dizüstü bilgisayardan tam olarak ne bekleyebileceğinizi söyleyeceğiz.

Razer Blade Stealth 13 incelemesi: ekran ve tasarım

Resim 1/2

Razer Blade Stealth 13


(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/2

Razer Blade Stealth 13

(İmaj kredisi: Gelecek)

Razer Blade Stealth 13, birkaç oyun tasarımı dokunuşuna rağmen - tuşlardaki RGB arkadan aydınlatma dahil - bir iş dizüstü bilgisayarı olarak kolayca çift görevi yerine getirebilen harika bir şekilde inşa edilmiş bir dizüstü bilgisayar levhasıdır. Bilgisayar, siyah renkle birlikte cihaza çok kaliteli, lüks bir his veren alüminyumla kaplanmıştır. Razer, iyi tasarlanmış taşınabilir bilgisayarların uzun bir geçmişine sahiptir ve bu burada da devam etmektedir.

Dizüstü bilgisayarda bir dizi ekran yapılandırması mevcuttur: İnceleme birimimizdeki 4K, 60Hz dokunmatik ekran seçeneği, reklam öğelerine hitap ederken, Razer Blade Stealth 13'e de alabileceğiniz Full HD paneller oyuncular için daha uygun olacaktır. . Her durumda, yan tarafında hoş ince çerçevelere sahip 13,3 inçlik bir ekrana sahip olursunuz ve ekranın netliği, parlaklığı veya duyarlılığı konusunda kesinlikle hiçbir şikayetimiz yoktu.


Ekranın yüzde 100 DCI-P3 uyumlu renk desteğine sahip olması, her türlü görüntü veya video çalışması için Razer Blade Stealth 13'ü seçmenin bir başka nedenidir. 4K çözünürlük, çalışacak çok sayıda piksel olduğu anlamına gelir (Windows, her şeyi gerçekten net bir şekilde görebilmeniz için arayüzü otomatik olarak yeniden ölçeklendirecektir) ve tabii ki gerekirse ikinci bir ekran bağlayabilirsiniz.

Razer ile her zamanki gibi, klavyedeki aydınlatma ve uyumlu aksesuarlar açısından şehre gidebilirsiniz. Bağlantı noktaları açısından, iki USB-A bağlantı noktasına ve iki USB-C bağlantı noktasına bakıyorsunuz (bunlardan biri Thunderbolt 3 bağlantı noktası olarak çift görev yapıyor). Ayrıca bir mikrofon veya bir kulaklık seti alabilen 3,5 mm ses bağlantı noktası da vardır. Sonuç olarak, çok etkileyici bir paket.

  • Kendine şunlardan birini bul best-laptop-2020-best-laptops-available-nows-under-500

Razer Blade Stealth 13 incelemesi: performans ve özellikler

Resim 1/2

Razer Blade Stealth 13

(Resim kredisi: Razer)
Resim 2/2

Razer Blade Stealth 13


(Resim kredisi: Razer)

Razer Blade Stealth 13'ün çeşitli yapılandırmaları mevcuttur, ancak inceleme birimimiz 10. nesil Intel Core i7 1065G7 işlemci, 16 GB RAM ve depolama için 512 GB SSD sürücüsü ile birlikte geldi. Grafik gücü bir Nvidia GeForce GTX 1650 Ti ile sağlanır. Bu, dizüstü bilgisayarın biraz oyun oynamaya ve diğer her şeye uygun bir bilgisayar olarak konumunu yansıtan, sınıfının lideri olmasa da yetkin bir özelliktir.

Günlük performans etkileyici ve ağır iş resim düzenleme veya düzinelerce tarayıcı sekmesi ile dizüstü bilgisayarı açamadık. Bu dizüstü bilgisayarla ilgili diğer her şeyde olduğu gibi, klavye ve izleme paneli onlara lüks bir his veriyor ve yazma deneyiminizin daha yumuşak, daha sessiz olmasını tercih ediyorsanız mükemmel. Stereo hoparlörlerden gelen sesten de etkilendik (Dolby Atmos desteği dahil).

Özel GPU'ya rağmen, 2913'lük nispeten düşük bir 3DMark Time Spy skorunun gösterdiği gibi, dizüstü bilgisayardan çok fazla oyun hırsı almayacaksınız. Yine de Grand Theft Auto V'de oldukça iyi grafik ayarlarında saniyede 50-60 kare elde ettik, ki bu çok saygın. Dizüstü bilgisayar oyun oynarken oldukça ısınır, ancak oldukça sessiz kalır ve 4K ekranı tercih ederseniz, en iyi sonuçlar için oyunları 1080p'ye düşürdüğünüzden emin olun.

Pil ömrü pek parlak değil - genellikle şarjlar arasında yalnızca üç veya dört saat alıyorduk. Bu biraz hayal kırıklığı yaratan tarafta, ancak adil olmak gerekirse, oyun dizüstü bilgisayarları için de eşit. Ekran parlaklığını ve pil tasarrufu ayarlarını değiştirirseniz, pilden biraz daha fazla zaman ayırabilir veya her zaman takılı olduğundan emin olabilirsiniz. Bu, ofisten veya evden (veya ev ofisten) uzakta tüm gün dayanacağına güvenebileceğiniz bir dizüstü bilgisayar değildir.

Razer Blade Stealth 13 incelemesi: fiyat ve karar

Resim 1/2

Razer Blade Stealth 13

(Resim kredisi: Razer)
Resim 2/2

Razer Blade Stealth 13

(Resim kredisi: Razer)

Çoğu zaman 13 inçlik bir dizüstü bilgisayarda oyun performansı kesintileri yaşamazsınız, bu nedenle kompakt ve piyasadaki en iyi oyunları çalıştırabilecek bir şey arıyorsanız, bu anında en iyi seçeneklerinizden biri ve gerçekten de sadece seçenekler. Razer, büyük ölçüde Blade Stealth 13 ile hedeflerine ulaşıyor ve oyunların yanı sıra yaratıcı görevleri de yerine getirebilen bir dizüstü bilgisayar fikrini seviyoruz. İyi tasarlanmış, birçok insan için yeterli güce sahip ve aynı zamanda muhteşem bir 4K ekrana sahip.

Diğer dizüstü bilgisayarlarda daha iyi bileşenler bulabilmeniz, bazı insanları Razer Blade Stealth 13'ü satın almaktan alıkoyabilir ve oldukça yüksek fiyatı, alternatiflere bakmak için başka bir neden. Pil ömrü çok iyi değil, ancak bir oyun dizüstü bilgisayarı arıyorsanız, bunu hemen hemen kabul etmelisiniz. Bu gerçekten sizin için neyin önemli olduğuna ve ne kadar harcamanız gerektiğine bağlıdır.

Özellikle 4K dokunmatik ekran modelimiz hakkında düşünürsek, üzerinde oyun oynamaya çalıştığınızda şaşkınlıkla çökmeyecek bir dizüstü bilgisayara ihtiyaç duyan yaratıcılar ve güçlü kullanıcılar için çok önemli. En zorlu video oyunlarını orada çalıştırmak söz konusu olduğunda çözünürlük ve kare hızları açısından dünya çapında bir başarı değil, ancak onları çalıştıracak ve sorunsuz bir şekilde çalıştıracak - MacBook Pro veya Surface Pro hakkında söyleyemeyeceğiniz bir şey .

Razer Blade Stealth 13 ile geçirdiğimiz zamandan gerçekten keyif aldık - dizüstü bilgisayarın görünümü ve hissi, içerideki güç, ekranın kalitesi. Isı ve pil ömrü biraz sorun olsa da kabul edilebilir ödünleşmelerdir. Daha hafif, ultra taşınabilirler ve daha güçlü oyun makineleri bulabilseniz de, bu bazı kullanıcılar için mükemmel bir uzlaşma olabilir.