Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Razer Kraken Tournament Edition incelemesi: parlak, uygun fiyatlı ve özelliklerle dolu

Razer Kraken Tournament Edition incelemesi: parlak, uygun fiyatlı ve özelliklerle dolu

Razer Kraken Tournament Edition, harika bir oyun için tüm kutuları işaretliyor gibi görünüyor.oyun kulaklığı. Razer, bu kulaklığı süper konforlu hale getirmek, bir sürü kullanışlı özellik ile paketlemek ve mikrofonun birinci sınıf olmasını sağlamak için çok çaba sarf etti. Ancak, ses kalitesi söz konusu olduğunda, çok yönlü değildir.

Bu, bunun madde üzerinde bir stil vakası olduğu anlamına gelmez. Razer Kraken Tournament Edition'ın ses sahnesi, özellikle oyunlarda THX Uzamsal Sesi açarken etkileyicidir. Ve eksikliklerini gidermek için bir şekilde uyarlanabilir. Ancak bunları yakın zamanda müzik dinlemek için almayacaksınız.

Yine de, e-spor oyuncuları, bir ses sahnesinde öğeleri doğru bir şekilde belirleme yeteneğine ve bir kulaklığın frekans yanıtına göre uzun oturumlar için bir kulaklık takma yeteneğine öncelik verecek. Ayrıca tüm ek, ayarlanabilir özellikleri takdir edeceklerdir. Yani Razer Kraken Tournament Edition'da oyuncular için bir yer var.

Ve fiyatı göz önüne alındığında, böyle bir kulaklığın bazı eksiklikleri olması zorunludur. 100 doların altında çok fazla seçenek var, ancak çoğu neredeyse özellik miktarıyla gelmiyor veya yalnızca stereo. Burada çok şey oluyor.


Razer Kraken Turnuva Sürümü incelemesi

(Resim kredisi: Razer)

Razer Kraken Tournament Edition incelemesi: Tasarım ve özellikler

Donanım kilidi, oyun ortasında kullanmak isteyebileceğiniz tüm kontrolleri içerir, ancak kulaklığa giden kabloda, donanım kilidi takılı değilken kullanım için ses seviyesi ve mikrofon sesini kapatmak için satır içi kontroller bulunur. Dongle'ın kendisi, ses düğmelerinin yanı sıra yüzünde bir mikrofonu sessize alma, bir tarafta bir bas ses tekerleği ve diğerinde bir oyun/sohbet karışımı ve THX açma/kapama düğmesi barındırıyor. Biz oyun içinde THX modlarını değiştirirken eğlenirken, çoğu kişi, can sıkıcı bir arkadaşınızı susturmak ve sadece oyun sesini dinlemek istediğinizde sohbet karışımını çok yararlı bulacaktır.


Razer Kraken Tournament Edition, Razer estetiğinden uzaklaşmıyor. Siyah vurgulu canlı yeşil veya tamamen siyah renkte gelir. Razer logosu, alüminyum ağ ızgara ile çevrelenen her kulak kabının dış tarafında yer alır. Aslında, dolgunun dışındaki yapı plastik ve alüminyumdur ve bu da oldukça hafif bir kulaklık seti oluşturur.

Sadece hafif değil, aynı zamanda rahattır. Sıkıştırma kuvveti konusunda fazla bir şey yok - uyumun biraz gevşek olduğunu gördük. Bu, bazıları için bir sorun olabilir, ancak bizim için değil, özellikle de diğer bazı kulaklıkların fabrika zemininden gelen acı verici sıkıştırma kuvveti göz önüne alındığında. Ayrıca hala iyi uyuyor. İlgili bir notta, Kraken'e zarar vermeden her şekilde (elbette makul olarak) bükebileceğiniz son derece esnek bir kulaklıktır.


Yastıklı kafa bandı çok kalın değildir, ancak kafaya hafif oturur ve bir soğutma jeli tabakası ve yumuşak hafızalı köpükten oluşan kulak yastıkları, reklamı yapılan gibi çalışır. Kulaklar için küçük yastıklar gibi hissediyorlar. Kulaklık yastıkları, lüks bir his sunan suni deri ve yumuşak kumaş kombinasyonuyla kaplanmıştır. Yumuşak bez, herhangi bir terlemeyi önlemek için kulak yastıklarının kulaklarınızla temas eden kısmını kaplar.

Kulaklarınız aşırı ısınmadan veya yorulmadan uzun oyun seansları için mükemmel olmakla kalmaz, aynı zamanda gözlüklü oyuncular için de takması kolaydır - önemli ve hafife alınan bir özellik. Ne yazık ki, kulaklık başlıkları fazla dönmüyor veya eğilmiyor, ancak bu genel konforunu etkilemiyor.

Örgülü kablo kesinlikle dayanıklıdır ve herhangi bir USB bağlantı noktasına takmanıza izin veren bir dongle'a yol açar. Kulaklığı 3,5 mm'lik bir kaynakta kullanmak istiyorsanız, dongle'ın bağlantısını kesebilir ve ardından doğrudan ses kaynağınıza bağlayabilirsiniz. Bu çok yönlülük, bu kulaklığı yalnızca bir bilgisayarla değil, istediğiniz herhangi bir kaynakla kullanabileceğiniz anlamına gelir. Tabii ki, THX gibi tüm ek özellikler yalnızca PC'de mevcuttur. Ancak, dongle'ı bir PlayStation'a bağlayabilir ve orada kullanabilirsiniz (elbette THX'i yok).

Razer Kraken Turnuvası incelemesi(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Razer Kraken Tournament Edition incelemesi: Performans ve yazılım

Ne yazık ki Razer Kraken Tournament'in ses kalitesi bu kulaklığın diğer özellikleriyle aynı standartları karşılamıyor. Bol miktarda ses ve bas var. Özellikle ayrıntılı değilse, üst düzey sesler de iyidir. Bununla birlikte, kulaklıklar zamanla biraz iyileşmiş olsa da, orta kısımlar aynı zamanda içi boş ama çamurlu geliyor. Sadece o alçak sese önem veren bir basçıysanız, bunları müzik için kullanmaktan keyif alabilirsiniz. Ancak, özellikle onlarda müzik dinlemekten hoşlanmadım.

Bununla birlikte, oyun oynarken frekans aralığıyla ilgili sorunları yönetilebilir. Bu kısmen, çünkü ses sahnesi, kendinizi aksiyonun içindeymişsiniz gibi hissettirmek için çok iyi bir iş çıkarıyor. Shadow of the Tomb Raider, Red Dead Redemption 2 ve Cyberpunk 2077 gibi oyunlarda hareket ederken ses sahnesindeki tüm öğelerin tam olarak nerede olduğunu, yaklaşan bir düşman mı yoksa geçen bir hayvan mı olduğunu anlayabiliyordum.

THX Uzamsal Ses etkinleştirildiğinde, ses alanı biraz genişler ve neredeyse sizi içine çeker. Tam 360 derecelik bir ses sahnesi değil, ancak sanal surround ses için iyi bir iş çıkarıyor. Ne yazık ki, THX Spatial Audio her zaman devreye girmiyor ve Razer Synapse uygulamasını ve hatta bazen PC'yi yeniden başlatmamızı gerektiriyor.

Mikrofon, kullanıcının sesinin net ve tam bir temsili ile Kraken Turnuvası için bir başka güçlü noktadır. Arkadaşlarınız bu kulaklığı kullanırken sizi kolayca duyacak ve bu Razer Synapse uygulamasında bulunan geliştirmelerin hiçbiri olmadan.

Synapse'de mikrofon ses seviyesini, hassasiyeti ve Yan Ton geçişini ve ses seviyesini ayarlayabilmenin yanı sıra, üç geliştirme ayarını da açıp ayarlayabilirsiniz. Ses seviyesini normalleştirme, biraz fazla heyecanlanırsanız, ses artışlarını sınırladığı için oyuncu arkadaşlarınızın kulak zarlarını kurtaracaktır. Ortam gürültüsünü azaltma, istenmeyen arka plan gürültüsünü reddeder ve ses netliği, özellikle düşük sesli oyuncular olmak üzere oyuncuların karışımı kesmesine yardımcı olmak için belirli frekansları artırır.

Yazılımın başka birçok işlevi de vardır. THX Uzamsal Sesi açıp kapatabilir ve uygulama ve oyun başına farklı modlar (yani stereo veya surround ses) seçebilirsiniz. Ayrıca, surround ses tüm uygulamalara uygulanabilirken, bazılarında daha ince ayarlı surround ses modları bulunur. Örneğin Red Dead Redemption 2, bir 'çevresel oyun modu'na sahiptir. bu, daha ince ayarlanmış bir sanal surround ses modudur.

Ayrıca, surround sesin konumunu kalibre edebilir, bir orta güçlendirme olan ses netliği ve yüksek ses seviyesini sınırlayan ve daha sessiz bölümleri daha yüksek hale getiren ses normalleştirme gibi geliştirmeleri açabilir ve ayarlayabilirsiniz. Doğal olarak, 10 bantlı bir EQ ayarlayabilir veya Oyun, Film ve Müzik gibi önceden ayarlanmış birkaç EQ profili arasından seçim yapabilirsiniz.

Razer Kraken Turnuvası incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Razer Kraken Turnuva Sürümü incelemesi: Fiyat ve karar

Ses kalitesi mükemmel olmasa da ve yazılım arızalı olsa da, bırakın daha iyi sesi, bu özelliklerle başka bir şey elde etmek için önemli ölçüde daha fazla ödemeniz gerekir.

Bütçesi kısıtlı olan Esports oyuncuları, Kraken'in 99 $ (99,99 £, 184,95 AU $) olan orta seviye fiyat etiketini de takdir edeceklerdir, aslında, bunları genellikle 65 $'a kadar indirimli olarak bulabilirsiniz - bu da onları mutlak bir çelik yapar.

Genel olarak, Razer Kraken Tournament Edition'ın sunabileceği çok şey var. En önemli yerler dışında hemen hemen her şeyi sunan rahat ve zengin özelliklere sahip bir kulaklıktır. Razer, Kraken kulaklıklarının, özellikle de gözlük takanlar için bile saatlerce oyun oynamayı kolaylaştıran soğutma kulak yastıklarının rahat olmasını sağladı.

THX Spatial Audio'nun dahil edilmesi aynı zamanda aksiyonun ortasındaymış gibi hissetmenizi sağlayarak espor oyuncuları için bir nimet haline getiriyor. Ayrıca, bu kulaklıktaki mikrofon sadece kulağa hoş gelmekle kalmaz, aynı zamanda daha iyi ses çıkaracak veya arka plan gürültüsünü reddedecek birçok ayarlanabilir özellik vardır.

Razer Kraken Turnuvası incelemesi

(İmaj kredisi: Michelle Rae Oops)

Razer Kraken Tournament Edition incelemesi: ayrıca düşünün

100 doların altındaki fiyat aralığında birçok seçenek var. Roccat Elo 7.1 Air, aynı özelliklerden bazılarını ve kablosuz özelliği 99,99 $ (89,99 £, 199,99 AU $) karşılığında sunar, ancak Kraken ile aynı geniş platform desteğine sahip değildir.

Önceliğiniz ayrıntılı ses ise,Logitech G635139,99 $ / 130 £ fiyatla satılan iyi yapılmış bir kulaklıktır, ancak şu anda 85 $ gibi düşük bir fiyata bulabilirsiniz. Konsollar için daha az teklif olmasına rağmen, PC ve Mac'lerde birçok özelleştirme seçeneğine sahiptir.

PlayStation oyuncuları, aşağıdakileri elde etmek için biraz daha fazla (150 $ / 159,99 £) harcamaya bakmalıdır.SteelSeries Arctis 7P Kablosuz. Bir dizi sistemle uyumlu olsa da, PS5 kullanıcıları bunlardan en iyi şekilde yararlanacak.