Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Razer Mamba + Firefly Hyperflux incelemesi: tamamen gereksiz bir kurulum

Razer Mamba + Firefly Hyperflux incelemesi: tamamen gereksiz bir kurulum

Razer Mamba + Firefly Hyperflux anahtar özellikleri


Fiyat:249,99

Tür:Pilsiz, kablosuz

Sensör:16.000 DPI 5G optik

Gıda:Tersinir sert ve kumaş


Aydınlatma:Razer Chroma

Yayın tarihi:Çık şimdi


Test ediyoruzçoknın-ninen iyi oyun fareleriburada Pingtwitter.com'da ve Interactive Magic'in 1997 sıra tabanlı klasiği Fallen Haven'da (çocuklara bakın) fütüristik bir distopya etrafında çok fazla zaman harcamaktan hoşlanan tecrübeli PC oyuncuları olarak güvenle bildiğimizi söyleyebiliriz düğmelere tıklamakla ilgili bir veya iki şey.

21 yıl ileri sarıyoruz ve hala düğmelere tıklıyoruz, ancak bu sefer jenerik bir mini-DIN kemirgen değil, Razer'ın yepyeni, son teknoloji ürünü,Mamba HyperfluxHem kablosuz hem de arkadaşı Firefly mousemat'ın elektromanyetik indüksiyonla sürekli güç besleyebilmesi sayesinde, pilsiz bir oyun faresi.


Daha fazlası: Razer Blade Pro 17 incelemesi (2019): güç dolu ve mükemmel biçimli

Bu tür teknolojiyi daha önce görmüştük, özellikleLogitech G903veGüç oyunuAncak, Razer onu piyasadaki en hafif ve en iyi özellikli oyun farelerinden biri olan Mamba + Firefly Hyperflux'u üretmek için kullanıyor.

Bu, 5G optik sensörlü aynı 16.000 DPI oyun faresitestte iyi puan alanancak dahili bir pil olmadan, toplam ağırlığını 125 g'dan 96 g'a düşürerek, 29 gramlık düz bir azalma, Mamba Hyperflux'u kablolu oyun faresi ağırlık braketine sağlam bir şekilde yerleştirir.

Ve bu kablolu oyun faresi ağırlığına dönüş önemli bir soruyu gündeme getiriyor: Mamba Hyperflux, kablolu bir oyun faresi ile aynı ağırlığa sahipse ve Razer'ın diğer amiral gemisi oyun fareleriyle aynı görünüyorsa ve hatta aynı görünüyorsa, neden? Hyperflux sürümünü satın almanız mı gerekiyor?


Cevap için tam incelememizi okuyun.

'Hyperflux, matematikte çocuk karalama sınıfı havalı'

Yine de tam incelemeye geçmeden önce, neden Razer Mamba + Firefly Hyperflux resmi lansman fragmanıyla kablosuz, pilsiz bir heyecan duymuyoruz:

Razer Mamba + Firefly Hyperflux incelemesi: tasarım

Razer Mamba + Ateşböceği Hiper Akışı

Firefly Hyperflux fare altlığı, ters çevrilebilir sert ve kumaş mat bir yüzeye sahiptir.

Her ikisinin de Hyperflux sürümleriRazer Mambaoyun faresi veRazer Ateşböceğifare, atalarına inanılmaz derecede benzer.

En büyük fark, kemirgenin her iki tarafından aşağı doğru akan RGB şeritlerinden yoksun olan Mamba Hyperflux'ta ortaya çıkıyor. Yine de tasarımda disko kaydırma tekerleği ve arkaya monte edilmiş Razer logosu gibi başka RGB unsurları var.

Bunun yanı sıra, Ayarlanabilir Tıklama Gücü sistemi eksikliği ve her iki tarafta daha belirgin kauçuk tutma panelleri, fare hem pençe hem de avuç içi tutuşu oyuncuları için işi yapan aynı süper konforlu ergonomik tasarıma sahip olsa da aynıdır.

Ateşböceği Hiper Akışı da çok benzer ancak aynı değil. Hyperflux mat üzerindeki en dikkat çekici eksiklik, standart Firefly'ın sağ üst kısmında yer alan Razer logosunun tamamen kaldırılmış olmasıdır. Bu şüphesiz, yüzeyinin altındaki manyetik alan üreten teknolojiye bağlıdır.

Ve yüzeyden bahsedersek, Firefly'ın Hyperflux versiyonundaki bir başka değişiklik de standart olanın sahip olmadığı bir özellik olan tersine çevrilebilir sert ve kumaş bir paspasın olması.

Bunun dışında, diğer tek değişiklik, Ateşböceğinin arka orta kısmında geliyor, Hyperflux sürümü biraz daha geniş bir kablo yerleştirme çubuğuna sahip ve bu da artık içine yerleştirilmiş ince bir ışık şeridine sahip.

Razer Mamba + Firefly Hyperflux incelemesi: donanım ve kurulum

Razer Mamba + Ateşböceği Hiper Akışı

Mamba Hyperflux, pil yerine bir süper kapasitör içerir.

Mamba Hyperflux bir pil içermez, bu da standart Mamba'nın ağırlığının 29 gramını tıraş edebilir. Ancak, beklediğiniz gibi, bu daha sonra önden ve merkezden nasıl çalıştırıldığı sorusunu bırakıyor.

Mamba'nın pilinin yerine, elektrik enerjisini depolayabilen ve aktarabilen bir bileşen olan, ancak yalnızca kısa bir süre için (Razer Mamba Hyperflux durumunda 5 ila 10 saniye arasında) tek bir süper kapasitör bulunur.

'Mamba'nın pilinin yerine tek bir süper kapasitör var'

Ve süper kapasitörün fareye güç sağlamak için ihtiyaç duyduğu enerji, iki bileşenin manyetik indüksiyon yoluyla eşleştirilmesiyle kablolu fare matının gücünü Mamba'nın süper kapasitesine aktarmasını sağlayan manyetik bir alan oluşturan Firefly Hyperflux fare altlığından gelir. kablosuz olarak.

Bu, Mamba Hyperflux'u Ateşböceğine yerleştirirseniz, 2 saniye içinde kablosuz olarak elektrik enerjisi alır, açılır ve ardından tamamen kullanılabilir hale gelir. Daha sonra fare, fare altlığından 10 saniyeden fazla çıkarılana kadar sürekli olarak enerji almaya devam edecektir.

Razer Mamba + Ateşböceği Hiper Akışı

Kurulum inanılmaz derecede basit. Sadece Firefly Hyperflux'u USB aracılığıyla takın ve bir Razer kurulum sihirbazı her şeyi yapar.

Pratikte, testlerimizden, bu, Razer Mamba Hyperflux'un sisteminiz başlatıldığında hemen kullanılabilir olduğu, bir kullanım süresi boyunca (ne kadar uzun olursa olsun) böyle kaldığı ve oyun oturumları arasında şarj edilmesine gerek olmadığı anlamına gelir.

Evet, doğal olarak, birdenbire Firefly Hyperflux fare altlığını kullanmak istemediğinize karar verirseniz, kablosuz modda Mamba Hyperflux'u kullanamazsınız, ancak Razer'ın manyetik alan üreten matının kalitesi öyle olduğunda iyi, ve istediğiniz zaman fareyi basitçe takıp kablolu modda kullanabilirsiniz, yani bunun oldukça tartışmalı bir nokta olduğunu düşünüyoruz.

Son olarak, donanım açısından, Mamba + Firefly Hyperflux'un kurulumu inanılmaz derecede basittir - sadece Firefly'ı USB aracılığıyla takın, Mamba'yı mamba üzerine yerleştirin ve ardından Razer'ın kurulum sihirbazı çalışırken arkanıza yaslanın, donanım ama aynı zamanda yüklerRazer Synapse, üreticinin sürücüleri, aydınlatma, profiller, makrolar ve kalibrasyon yazılım merkezi.

Razer Mamba + Firefly Hyperflux incelemesi: performans

Razer Mamba + Ateşböceği Hiper Akışı

Mamba Hyperflux'un 16.000 DPI optik sensörü inanılmaz derecede doğrudur.

Süslü kablosuz, pilsiz, elektromanyetik teknoloji bir yana, Razer Mamba Hyperflux, kullanımı çok iyi bir oyun faresidir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde 16.000 DPI optik sensör inanılmaz derecede doğrudur ve onu Razer'ın diğer üst düzey farelerine (örneğinDeathadder Elite) ve rakip üreticilerinin amiral gemileri.

Fareyi aşağıdaki gibi oyunlarda kullanırkenWolfenstein II: Yeni Colossus, Tomb Raider ve Hitman sıfır gecikme, rastgele siyah noktalar, imleç atlama veya çökmeler yaşadık ve Mamba Hyperflux'un düşük ağırlığı sayesinde, Firefly yüzeyinde (özellikle üst paspasın sert tarafını kullanırken) hızlı bir şekilde gezinmek çok pürüzsüzdü. .)

Başka yerlerde, düğmeler çok duyarlıydı, kaydırma tekerleği güzel bir şekilde telaffuz edildi ve farenin anında DPI seviyeleri arasında geçiş yapma yeteneği artık standart ama yine de hoş bir nimet. Temel olarak, Razer ne yaptığını biliyor ve şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Mamba'nın bu pilsiz sürümü, iyi karşılanan standart Mamba kadar oyun içinde ve dışında iyi performans gösteriyor.

Razer Mamba + Firefly Hyperflux incelemesi: Karar

Razer Mamba + Ateşböceği Hiper Akışı

Neden Razer Mamba Hyperflux ve Firefly mousemat'ı satın almayı düşündüğünüzün tüm önemli sorusuna gelince, cevap basit: çünkü matematikte çocuk-doodle-in-matematik sınıfı havalı ve aynı zamanda trend olan oyun fareleri teknolojisi şartları.

Kesinlikle yapmıyorsunihtiyaçbu Hyperflux paketi ama hadi, bu rüya bir fare son teknoloji ürünü ve PC oyunlarını inanılmaz derecede eğlenceli bir deneyim haline getiriyor.

Ayrıca, şüphesiz, gösterişli bir teknoloji parçasıdır, bu nedenle parayı paraya çevirmekten ve teçhizatınızı ve çevre birimlerinizi pezevenk etmekten hoşlanıyorsanız, o zaman Razer Mamba + Firefly Hyperflux tam size göre. En iyileriyle kablosuz, pilsiz RGB'nizi açabilirsiniz.

En mantıklı seçim veya cüzdan dostu olmaktan çok uzak, ancak bugün piyasadaki en havalı ve tartışmasız en gelişmiş oyun faresini istiyorsanız, satın almanız gereken şey Razer Mamba + Firefly Hyperflux'dur.

Razer Mamba + Firefly Hyperflux hakkında daha fazla bilgi şu adreste mevcuttur:Razer'in resmi web sitesi.