Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Razer Viper Ultimate kılavuzu: Bu çok yönlü oyun faresini satın almalı mısınız?

Razer Viper Ultimate kılavuzu: Bu çok yönlü oyun faresini satın almalı mısınız?

Razer Viper Ultimate özelliklerimizen iyi oyun faresibir neden için listeleyin. Bu çok yönlü, kablosuz fare, bulabileceğiniz bir fare kadar yüksek özelliklere sahiptir, ancak bu şekilde fiyatlandırılır. Peki, senin için doğru mu?


Ultimate'ı oyun kurulumunuza aşağıdakilerden birinin yanı sıraen iyi oyun klavyeleriveyaen iyi oyun kulaklıklarıasla bir hata gibi hissetmeyecek. Razer'ın en üst düzey sensör, optik anahtar ve düşünülmüş tasarımı ile amiral gemisi oyun farelerinden biri olarak, bunun iyi olacağını biliyorsunuz.

Yine de, dışarıda bir sürü harika oyun faresi var ve bu üst düzey özelliklerin ihtiyacınız olan şey olup olmadığı dikkate alınması gereken bir şey.

Razer Viper Ultimate'ın özellikleri nelerdir?

Razer Viper Ultimate

(İmaj kredisi: Razer)

Viper Ultimate, piyasadaki çoğu fareden daha iyi performans gösterecektir; onunla ilgili her şey hız çığlıkları atıyor. 20.000 DPI (veya CPI), 650 IPS izleme hızı, 50g maksimum hızlanma ve %99,6 çözünürlük doğruluğu sağlayan Razer Focus+ Optik Sensör (PAW3399) ile üretilmiştir.


Sensör ayrıca hareket gecikmesi, asimetrik kesme ve akıllı izleme özelliklerini bir araya getirirken size 1m ile 3mm arasında ayarlanabilir bir kalkış mesafesi sağlar. Kızılötesi optik fare anahtarı, 1000 Hz yoklama oranıyla 0,2 ms yanıt süresi sunar.

Boyut olarak, ultra hafif (ve bazılarından daha hafif) kenarına oturan 126,8 x 57,6 x 37,8 mm (UxGxY) boyutlarına sahip 74g bir fare ve Razer, piyasadaki en hafif kablosuz fare olduğunu söylüyor.


Mouse dilerseniz kablolu olarak kullanılabilir ve Speedflex (örgülü) kablo ile birlikte gelir. Razer'in Hyperspeed Wireless'ının mevcut diğer kablosuz teknolojilerden %25 daha hızlı olduğu ve pil ömrünün 70 saat civarında olduğu belirtilmelidir.

Razer Viper Ultimate'ın en iyi özellikleri nelerdir?

Razer Viper Ultimate


(İmaj kredisi: Razer)

Viper Ultimate, çok yönlü bir faredir, yani hem sol hem de sağ elini kullananlar tarafından kullanılabilir. Fare üzerindeki sekiz düğmenin tümü programlanabilir, DPI ayarları arasında geçiş yapmak için farenin altında dokuzuncu düğme bulunur.

Biraz daha fazlası için (20 $ / £ 20), adından da anlaşılacağı gibi, birkaç Razer ürününüz varsa tam Chroma RGB kurulumunuzla bütünleşecek olan Razer Mouse Dock Chroma ile birlikte gelen Ultimate'ı alabilirsiniz.

Ayrıca, USB kablosuz dongle'ınızın erişimini genişletmek için ve pil durumunu görüntülemek için farenizi içine yerleştirebilir veya fareyi yapılandırmak için Razer Synapse yazılımına erişebilirseniz kullanılabilir.

Razer Viper Ultimate hakkında bilmem gereken başka ne var?

Razer Viper Ultimate


(İmaj kredisi: Razer)

Viper Ultimate, yerleşik bellek ve fare için 5 adede kadar özelleştirilmiş yapılandırma saklama yeteneği ile birlikte gelir, bu nedenle farklı oyunlar için farklı bir kurulumdan hoşlanıyorsanız veya farenizi oyun dışında farklı bir şekilde kullanmayı seviyorsanız, bunlar oluşturulacaktır. fareye ve cihazın altındaki başka bir düğme kullanılarak çevrilebilir.

Razer, tasarımlarını önceki Viper'lardan geliştirirken, bazı insanların çok yönlü farelerin hayranı olmadığını da dikkate almaya değer, simetrik bir fare oluştururken ergonomide doğal bir uzlaşma var.

Bu daha süslü, yan tutacakları, şekilli tetikleyicileri ve yan düğmeleri var, ancak bunun size nasıl uyacağını görmek için daha standart ofis fareleriyle etkileşimlerinizi düşünmeye değer. Bu geleneksel farelerin aksine, engerek, matınızın üzerinde kayması için %100 PTFE ayaklarla gelecek.

Razer Viper Ultimate'ın alternatifleri nelerdir?

Razer, üst düzey farelerini o kadar çok teknolojiyle bir araya getiriyor ki, Viper Ultimate ile rekabet edebilecek herhangi bir oyun faresi bulmak zor. Ancak, bu istatistiklerden bazıları çoğu oyuncu için gerçekten önemli olmamalıdır. 20.000 DPI çok etkileyici ancak çoğu farenin (Ultimate dahil) 3.200'e kadar önceden ayarlanmış yapılandırmalarla gelmesinin bir nedeni var.

Viper serisinin kendisinde iyi alternatifler var, daha eski Viper veya pürüzsüzlük için 8.000 Hz yoklama oranına sahip yeni Viper 8K ve daha küçük eller için Viper Mini'nin hepsi daha ucuza geliyor.

Steelseries Sensei 310, ucuz ve çok yönlü bir faredir ve tasarımda biraz daha fazlasını arayanlar G.Skill Ripjaws MX780'i düşünebilir. Tabii ki, paranız varsa, Viper Ultimate'ın teknik olarak en iyisi olduğunu iddia etmek zor.