Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Kayıt Nintendo Switch satışları, Nintendo Switch Pro'nun muhteşemliğinin önünü açıyor

Kayıt Nintendo Switch satışları, Nintendo Switch Pro'nun muhteşemliğinin önünü açıyor

Bu birmükemmelNintendo'dan bir dizi sayı. Geçen mali yıl boyuncaNintendo Anahtarı28.83 sattımilyonkonsollar, bir önceki yıla göre yüzde 37'lik düz bir artış - ve önceki yılçokbaşlamak için iyi.

Gerçekten de, Nintendo'nun kanıtladığı bu büyük satış rakamları sayesindeson mali tablolar, Nintendo Switch bugüne kadar 84.59 milyon konsol sattı ve bu, BigN için mevcut konsol satış lideri olan Wii konsolunun 101.63 milyon ömür boyu satışını hızla kapatıyor.

Nintendo Switch için sadece donanım açısından değil, aynı zamanda bir önceki yılın 168.72'sine kıyasla 230.88 milyon oyun satılarak yüzde 37 artan yazılım satışları açısından da iyi bir yıl oldu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, en çok satan oyun, 20.85 milyon satış rakamıyla muhteşem Animal Crossing: New Horizons oldu.

Ve en azından aklımda, hepsi buMuhteşembekleyen sadık Nintendo oyuncuları için haberlerNintendo Anahtarı Proşu anda bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan konsol. İşte neden.


İlk olarak, bu rakamlar Nintendo Switch platformunun çok talep gördüğünü ve hiçbir yere gitmediğini gösteriyor. Geçen yılki Switch ekosisteminin sayıları, çoğu insanın kendilerini normalden çok daha fazla evlerinde bulması ve ellerinde video oyunları oynamak için çok daha fazla boş zamana sahip olmaları gerçeğiyle şüphesiz iyileştirildi.

Ve kaçışçı eğlence biçimlerine duyulan ihtiyaç da hızla arttı, bu da Animal Crossing: New Horizons'a yol açan bir faktördü.mükemmelKilitlemek için oyun.


Ancak tüm bunlar, birçok ülkenin karantinadan çıkmasıyla birlikte, bu davranışa yol açan benzersiz fenomenin artık neredeyse kesin olarak ortadan kalkacağını söyledi. Ve bu, Nintendo'nun bu tür ardışık sayıları sürdürmeye devam etmek için başka bir ivme atışına ihtiyaç duyduğuna işaret ediyor. Ve bunu nakit inek Nintendo Switch markasını kullanarak yapmak isteyecektir. Nintendo Switch Pro'ya girin.

İkincisi, geçen yılın bu zamanından farklı olarak hem SonyPlaystation 5ve MicrosoftXbox Serisi Xşimdi piyasada vePS5 stokuveXbox Series X stoğumeseleler bir yana, bu manzarayı değiştirdiönemli ölçüde.


Orijinal Nintendo Switch 2017'de piyasaya çıktığında zaten eskisi kadar güçlü değildi. sony-ps4-review-Pingtwitters-official-playstation-4-reviewveyaXbox Bir, ama şimdi öylebüyüklük sıralarıdaha yavaş ve daha az güçlü. Gerçekten de, Super Mario 3D World: Bowser's Fury'nin bu yılki sürümünde gördüğümüz gibi, orijinal Switch donanımışimdi kendi yeni oyunlarını çalıştırmakta bile zorlanıyor, bu nedenle oyuncuların artık PlayStation ve Xbox'ta 120 fps 4K yeni nesil deneyim seçeneklerine sahip olması, Switch'i gerçekten demode bırakıyor.

ben olarakson zamanlarda hakkında yazdı, bu, BigN'nin bir Nintendo Switch Pro'yu piyasaya sürmesi için önemli bir neden gibi görünüyor ve daha da önemlisi, rakip yeni nesil konsollar hala yeni ve stok sorunları ve dolayısıyla daha düşük kurulum tabanları varken bunu bu yıl yapıyor. Nintendo'nun ihtiyaç duyduğu son şey, Switch sahiplerinin yeni nesil muhteşemliğin tadına varabilmeleri için Xbox veya PlayStation'a geçmeleridir.

Üçüncüsü, Nintendo'nun üçüncü taraf geliştiricilere şunları göstermesi gerekiyor:Evet, oyunlarını Switch platformu için ilerletebileceklerini ve yarım on yıllık eski donanımları gıcırdatarak geri kalmayacaklarını söylüyorlar. Üçüncü taraf geliştiriciler artık oyunlarını yeni nesil performans yeteneklerini göz önünde bulundurarak yapacaklar ve Nintendo bunu Nintendo Switch veya Nintendo Switch ile sunamaz.Nintendo Anahtarı Lite.

Tüm bu nedenlerden dolayı, bu yıl içinde veya en geç 2022 mali yılının sonunda bir Nintendo Switch Pro göreceğimizi hissediyorum. Göz ardı edilirse PS5 ve Xbox Series X konsollarının Noel ağaçlarının altına gizlendiğini ve Nintendo Switch Pros'un değil görebileceği hiper kazançlı kış tatili sezonu pazarında.


Ancak, eğer NintendoyaptıÖrneğin, bu yıl Kasım ayında bir Nintendo Switch Pro yayınlayın, sonra bir taşla bir sürü kuş vurur. Birincisi, şirket için bu yılın müthiş ivmesini finansal olarak devam ettiriyor, ikincisi oyunculara yeni nesil oyun deneyimleri (4K çözünürlükte BoTW 2 gibi) sunabilecek bir konsol sağlıyor ve üçüncüsü geliştiricilere oyun yapmaları gerektiğini gösterebiliyor. 2022 ve sonrasında Switch platformunda.