Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • 2020 Plakçı Günü: Plak seven yeni arkadaşlarınızı etkilemek için 8 albüm

2020 Plakçı Günü: Plak seven yeni arkadaşlarınızı etkilemek için 8 albüm

Plak Mağazası Günü yaklaşırken, bir plak çalar satın almayı veya daha fazla plağı stoklamayı veya sadece 'Hmm, plak koleksiyonum oldukça rastgele ve havasız görünüyor mu?' Diye düşünmeyi düşünebilirsiniz. Vinil durumunuz ne olursa olsun, sizin için bazı ipuçlarımız var.


Dürüst olmak gerekirse, belirli bir yaşın üzerindeyseniz ve / veya gerçekten müzikle ilgileniyorsanız, muhtemelen bunların çoğuna zaten sahipsiniz, bu yüzden lütfen seçimin ne kadar yaratıcı olmadığını söylemek için bize mesaj atmayın. Hey, en azından değilÇavuş Biber, Kartallar'Greatest Hits, Dark Side of the MoonveNeler oluyorMarvin Gaye tarafından, değil mi?

Ayrıca daha fazlasını geliştirenler için daha fazla vinil seçeneği sunmak için Louder.com'da muso arkadaşlarımızla birlikte çalıştık.ciddialışkanlık.

  • En iyi plak oyuncuları(biliyorsun, kayıt çalmak için)

Vinil nooblar için en iyi kayıtlar (Pingtwitter'ün favorileri)

En iyi plak albümleri: Abbey Road

Abbey Road: Paul McCartney'nin öldüğüne dair kesin kanıt


1. Abbey Yolu

Beatles'ın geç başyapıtı

Satın alma nedenleri
+ B tarafında uzun klasikler paketi + Come Together da var + Gerçekten ikonik kapak
Kaçınılması gereken nedenler
- Ahtapot Bahçesi

• Satın almanastır YoluAmazon'dan vinil üzerine

O zamanlar hippilerin Paul McCartney'nin öldüğünü 'kanıtladığını' düşündükleri kapak, bu kelime kadar aşırı kullanıldığı için gerçekten ikonik. A tarafındaki bazı klasik pop şarkıları ve B tarafının başlangıcı (Come Together, Here Comes the Sun, vb.) Ve ardından destansı müzikal süpürme ve B tarafının kapanışının duygusal ağırlığıyla müzik de büyük ölçüde mükemmel. süit. Yine de yeni plak çalarınıza bir muamele gösterecek.

Garip bir tesadüf eseri, Amazon'un HEMEN ŞİMDİBeyaz Albümdiğer adıylaThe Beatles.Abbey Road kadar iyi değil, hey, yeniden düzenlenmiş ve genişletilmiş cömert sunumun ve normal fiyatlandırmada boğucu,% 25 indirimin tadını çıkarın ...


The Beatles Beyaz Albümü (4 LP) | 55,95 TL | 74,60 TL | 18,65 £ tasarruf edin
'
Beyaz Albüm '(gerçekten sadece adlandırıldıThe Beatles, GERÇEKTEN) rakunlar, delilik, öfke, aşk, ölüm ve diğer şeyler hakkında genişleyen bir şarkı karmaşasıdır. Bu, demolar ve çok sayıda şarkının kaba çekimleriyle birlikte gelen 'süper lüks' yeniden sürümdür ve şu anda normal RRP'nin bir parçası olarak% 25 indirimliAmazon'un İlkbahar İndirimi. Anlaşmayı Görüntüle

En iyi plak albümleri: Physical Graffiti

Kalıplı pencereler ve çeşitli iç kollar, şu anki Jimmy Page gitar solosunun sonunu beklerken size çalacak bir şeyler sunar


2. Fiziksel Grafiti

Led Zeppelin, ağırlıkta ustalık sınıfı sağlar

Satın alma nedenleri
+ Keşmir, Muhallebi Turtası ve Ölüm Zamanımda İçerir + Cennete Merdiven İçermez
Kaçınılması gereken nedenler
-Dışta kesilen deliklerle iç kolları sıralamak oldukça zor. -Fiziksel Graffiti ne tür berbat bir başlık?

• Satın alFiziksel GraffitiAmazon'dan vinil üzerine

Çift albümle daha ileri çalışmalar burada. Bu, 70'lerde çok önemliydi, ancak günümüzde neredeyse tüm albümler bir saatten fazla sürüyor. Led Zep, akustik müziklerden ezici blues-rock testosteron festivallerine kadar tüm müzikal numaralarını göstermek için zamanı karlı bir şekilde kullanıyor.Keşmirtartışmasız en önemli şeydir, ancak Physical Graffiti'deki en iyi parçaların tümü, mükemmel adımda dört parlak müzisyene sahip olduğunuzda neler olduğunun kanıtıdır ve yayınlandığı noktada Kraliçe'den biraz daha zengin olmasına rağmen hala açtır.

En iyi plak albümleri: The Who Live at Leeds

The Who Live at Leeds: kaosun kenarındaki sallantılar

3. Leeds'de Yaşayanlar

Kuzeye vuran, onlarla maksimum rock and roll getiren

Satın alma nedenleri
+ Şimdiye kadar yapılmış en iyi canlı rock and roll albümü + Single-LP versiyonu tamamen katil, dolgu yok
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam uzunlukta gig sürümü yalnızca CD'de ve BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 11.71 $ 'da yayınlanıyor Amazon'da görüntüle24,98 ABD doları Müzisyenin Arkadaşında Görüntüle29,99 $ Amazon'da Görüntüle

• Satın alLeeds'de Kimler YaşıyorAmazon'dan vinil üzerine

Oldukça Led Zep gibi, bu kesinlikle inanılmaz derecede üç sanatçı ve Roger Daltrey, mükemmel bir birim olarak çalışıyor, ancak Zeppelin'in tamamen hassas ve güçlü olduğu yerde, 1970'de The Who daha çok bir isyan gibiydi, kulağa her an kaosa dönüşebilecekmiş gibi geliyordu ikinci ve yine de her zaman güç veriyor. Dır-dirLeeds'de Kimler Yaşıyorşimdiye kadarki en iyi canlı albüm? Büyük olasılıkla. Vinil versiyonu dijital üzerinden 2 büyük şekilde puan alıyor: 1) daha gerçekçi; 2) Pete Townshend & rsquo; in bitmeyen şarkılar arası & lsquo; şaka & rsquo; kesilir. Bunu söylemiş olmasına rağmen, grubun çaldığını gören lüks CD / akış yeniden yayınlamaTommybütünüyle artı daha kesinlikle parlak Who orijinalleri, oldukça önemli.

En iyi plak albümleri: The Payback

Ruhun Baba'sının reddedemeyeceğiniz bir teklifi var

4. Ödeşme

James Brown film müziği reddetti, intikam istiyor

Satın alma nedenleri
+ Son derece eğlenceli bir harika + Şimdiye kadarki en karizmatik şarkıcı ve grup liderlerinden biri + 1970'ler için alışılmadık derecede tutarlı ve iyi üretilmiş James Brown
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok yaygın olarak bulunmaz ve dolayısıyla pahalıdır. -Tek jetonlu balad oldukça zayıf

• Satın alGeri ödemeAmazon'dan vinil üzerine

Soul Brother # 1, Soul'un Godfather'ı James Brown, woofer'ınızı her zaman çılgın reçelleriyle kamçılandırır, ancak The Payback muhtemelen en iyi ve en kötü albümüdür. Tahminen, Brown ve grubu bunu bir Blaxploitation filminin soundtrack'i olarak kaydetti, ancak reddedildi. Beklenmedik, Brown yine de söndürdü. Shoot Your Shot ve Stone to the Bone gibileri, bu başyapıtı geri çeviren aptalın en saf analog intikamıdır, ancak başlık şarkısıGerçekten miyüksek saltanat. James Brown geçilecek bir adam değil: karate bilmiyor ... ama biliyorkerr-azy. Geri gel!

En iyi plak albümleri: Kate Bush plak remasters

Bu 4 yeniden düzenlenmiş üçlü ve dörtlü LP'lerin fiyatını gördüğünüzde şoka gireceksiniz. Yine de buna değer…

5. Kate Bush: I, II, III, IV

Yeniden düzenlenen vinil cenneti

Satın alma nedenleri
+ Cömert ama şık sunum + Şimdiye kadar kaydedilmiş en iyi müziklerden bazıları
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Oldukça maliyetli Amazon'a bakın

• Amazon'dan Kate Bush reissues I, II, III, IV'ü satın alın

Kate Bush plak, ikinci el ciddi işler yapıyordu, bu yüzden stoklar tükendi ve kaliteli vinil kopyalar çılgın paralar için gidiyordu. Ama tam zamanında, Kate her şeyi yeniden düzenledi, 180 gramlık, saf vinile bastırdı ve çok cazip kutulara koydu. Sonuçlar güzel bir şekilde paketlenmiş, kulağa harika geliyor, ancak ucuz olmadıkları ve isterseniz hayranlar için biraz tuhaflık sunuyorHounds of Lovene yazık ki buna katlanmak zorunda kalacaksınKırmızı ayakkabılaraynı zamanda, birlikte paketlendikleri için.

O kutu - hacimyl- içerdiği için hala önerdiğimizAv köpekleriveŞehvetli Dünya, neredeyse 80'lerin pop müziğinin doruk noktası. Birçok hayran isteyecekbenancak içerdiği gibiUğultulu Tepelerilk albümde ve ayrıcaRüya, bu kesinlikle çok çılgın güzel bir müzik. Oh, isteyeceklerIIIKate'in şaşırtıcı geri dönüş rekorunu da içerenHavadan.

Öyleyse, derin bir nefes alın ve üçlü remiks paketi ve B yüzü olan IV dahil olmak üzere çok şey satın alın.

En iyi plak albümleri: Ölmek İçin 12 Neden

Ölmek için 12 Neden: çılgın kapak, çılgın kayıt

6. Ölmek İçin 12 Neden

Wu Tang Clan üyesi Ghostface Killah, James Brown'ın bile biraz güçlü bulabileceğini düşünüyor.

Satın alma nedenleri
+ Gerçek, canlı bir soul funk grubu üzerinden gelmiş geçmiş en iyi rapçilerden biri + Birinin kayıtlara eritilmesi ve ardından mezarın ötesinden intikam almak için geri gelmesiyle ilgili
Kaçınılması gereken nedenler
-İtiraf etmek gerekir ki, bazı insanlar bunu biraz aptalca bulabilir

• Amazon'da Plak'ta Ölmek İçin 12 Neden Satın Alın

SevmekGoodfellasbir hip-hop albümü haline getirilmiş, ancak biraz çılgınca biri tarafından, 12 Sebep Ölmek klasik bir gangster intikam hikayesidir. İtalyan mafyasını ele geçiren, ihanete uğrayan ve öldürülen siyah bir gangsterin mezardan intikam almak için geri dönmesine izin veren bazı kayıtlara eritilmesi dışında. Tamam.

Ghostface KIllah, efsanevi Wu Tang Clan'ın en iyi seslerinden, en zeki söz yazarlarından ve en karizmatik figürlerinden biriydi, ancak bu ortaya çıktığında kariyerinin harika bir yerde olmadığını söylemek muhtemelen doğru olacaktır. Ama onu destekleyen uygun bir grupla, masallarını mükemmel vuruşlar ve nostaljiye neden olan 70'lerin ruh boynuzları, yaylıları ve wah-wah gitarları üzerine çeviriyor. Sonuç, döner tablayı cezalandıran bir konsept albümnihaiaslında vinil kayıtların oluşturulmasını hikayesinin önemli bir parçası olarak kullanıyor.

En iyi plak albümleri: Sticky Fingers

Kaldır onu büyükbaba!

7. Yapışkan Parmaklar

Rolling Stones'un en kirli albümü (ve kapak resmi)

Satın alma nedenleri
+ Brown Sugar gibi klasik rock hitleri var + Ve Sister Morphine gibi destansı deneyler var + Vinil kılıf, gerçek pantolon fermuarını içeriyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Bu fermuar kesinlikle aşınacak

• Satın alYapışık parmaklarAmazon'da vinil üzerine

Taşlar & rsquo; en iyi albüm? Olabilir. Bu kesinlikle onların en iyi vinil albüm kapağı, kapağa gerçek fermuarlı versiyonu Mick Jagger & rsquo; nın Y-cepheleri üzerinden dahil edebildiğiniz sürece. Bunu bugün gördüğünüzü hayal edin. Ew.

Çift LP,Ana Caddede Sürgünçoğu eleştirmenin favori Taşları amaYapışık parmaklarçok sıkı ve şehvetli güney kayasıEsmer şeker, ezici riffajKapıyı çaldığımı duyamıyor musunve uyuşturucu kabusu olanRahibe Morfin. Yeni plak çalarınız, fermuarını açtığınızda dizlerinin üzerinde zayıflayacakYapışık parmaklar.

En iyi plak albümleri: Computer World

enerji santralitamiPad'in icadını bu albüm kılıfıyla tahmin etti

8. Bilgisayar Dünyası

Yeni pikapınız için retro elektronika egzersizi

Satın alma nedenleri
+ Zarif üretilmiş elektronik pop ve dans mücevherleri + Bazı ebedi melodiler de + Temel olarak teknoloji dünyasını bugün olduğu gibi öngördü
Kaçınılması gereken nedenler
-Kraftwerk'in iddia ettiğine rağmen, cep hesap makineleri gerçekten `` kendinizi geleceğe ışınlamanıza '' izin vermiyor, sadece meblağlar yapıyorlar

• Satın alBilgisayar DünyasıAmazon'dan vinil üzerine

Evet, oldukça soğuk Almanların ürettiği soğuk elektronik müzik, özellikle plak üzerinde duygusal, sıcak ve güzel gelebilir. SözleriBilgisayar AşkıTumblr'ı tahmin etti, ana melodisi Coldplay tarafından kopyalanmıştı. Agresif vuruşlarıSayılarveCep hesap makinesionlarca yıldır elektronik dans ve hip-hop sanatçılarını etkilemiş, karanlık tonu iseHesaplamak Daha EğlenceliveEv bilgisayarıteknolojinin geleceğine dair başlıklarının önerdiğinden daha kasvetli bir bakış açısı sunuyor.