Close
 • Ana
 • /
 • Açık Havada
 • /
 • Red Paddle Co Ride MSL incelemesi: genel kullanım için mükemmel şişme paddle board paketi

Red Paddle Co Ride MSL incelemesi: genel kullanım için mükemmel şişme paddle board paketi

Red Paddle Co, birinci sınıf şişme SUP panolarında uzmanlaşmıştır. Red Paddle Co Ride MSL şişme kürek tahtası, 'Çok yönlü' serisinin bir parçasıdır; bu, sakin göllerden dalgalı denizlere kadar her şeyde kullanım için uygun olduğu anlamına gelir ve yeni başlayanlar için erişilebilir olacak şekilde tasarlanmıştır ve ayrıca genel uzman olmayanlar için mükemmeldir. (Red Paddle Co ayrıca yarış ve turlara yönelik tahtalar da yapar).

Red Paddle Co'nun en popüler tahtası olan, adına birden fazla ödüle sahip olan ve klasik mavi veya özel bir baskı moru olan Ride MSL 10'6'yı test ettik. Paket suya çıkmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir: kürek tahtası, sırt çantası, pompa, kürek, bungee tasma ve tamir takımı.

Red Paddle Co panoları 2021'de yeniden tasarlandı. Bir önceki modele kıyasla dikkat edilmesi gereken birkaç ince ayar var; bunlar arasında, artık kuyruğa kadar uzanan genişletilmiş bir güverte pedi ve ne olursa olsun, geri adım dönüşleri yaparken ekstra stabilite için elmas kesimli bir arka kısım var. Paket için £899'luk bir RRP ile, bu sıradan bir satın alma değil - amayeni başlayanlar için en iyi kürek tahtalarıcivarında (bizim ürünümüzdeki çok daha ucuz bir kit ile nasıl karşılaştırıldığını görünRed Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak şişme kürek tahtasıyüz yüze). Tam Red Paddle Co Ride MSL 10'6' şişme paddle board paket incelememiz için okumaya devam edin.

 • Red Paddle Co sitesinde Ride MSL şişme kürek tahtalarını görüntüleyin

Red Paddle Co Ride MSL şişme kürek tahtası incelemesi: tasarım

Red Paddle Co Ride serisinde hepsi benzer özelliklere sahip bir dizi tahta var. Hepsi genel kullanıma yöneliktir ve yeni başlayanlar için uygundur, bu nedenle seçeceğiniz, öncelikle sürücünün boyutuna ve ağırlığına bağlı olacaktır.


En popüler 10'6' Ride MSL kartını test ettik. Rakamlar tahtanın uzunluğuna atıfta bulunur - tipik olarak, daha uzun kürek tahtaları daha hızlıdır ancak daha kısa tahtalara göre manevra yapmak daha zordur, ancak Red, çok yönlülüğü olan yeni başlayanlar için uygun bir tahta arıyorsanız 10 ft ile 11 ft arasında herhangi bir şey önerir. . 100 kg'ın altındaysanız, 10'6' altındaki bir tahta ile daha iyi geçinebilirsiniz.

Red Paddle Co Ride MSL paddle board incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu tahta 32' / 813 mm genişliğinde ve 4,7' / 120 mm kalınlığındadır, bu, Red'in yeni başlayanlar için önerdiği aralığın üst ucundadır ve kürek çekmek için güzel bir sabit taban sağlar (daha geniş bir tahta daha fazla stabilite anlamına gelir). Bu panolar, nispeten kolay taşınabilecek kadar hafif olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak daha da önemlisi, o kadar hafif değil, esintiyle uçup gidecekler.

Dikkat etmeniz gereken diğer bir ölçü de pano hacmidir (burada 245 litre). Bu, binicinin ağırlığına bağlı olarak, tahtanın suda ne kadar derine oturacağını etkiler. 1 kg ağırlık kabaca 1 litre hacme eşittir; Red, ağırlığınızın üstünde yaklaşık 165 litre hacme sahip bir tahta aramanızı önerir; bu, tahtanızın suda güzel ve dengeli bir şekilde oturacak kadar derine oturması anlamına gelir. Red Paddle Co sitesinde sizin için doğru boyut ve şekilde tahtayı seçmenize yardımcı olacak çok daha fazla bilgi var ve serideki tüm boyutlar aynı fiyatta.


Red Paddle Co şişme paddle board incelemesi: Ride MSL paddle board kullanımda

(İmaj kredisi: Red Paddle Co)

10'6' Ride MSL şişme kürek tahtası, tahtaya kalıcı olarak tutturulmuş ikiz gömme 'iFins' ile birlikte gelir (kullanılmadığında sırt çantasının köşesine sıkışırlar). Bu iki kanatlı kurulum, tahtaların kürek çekmesini kolaylaştırmak ve üç kanatlı bir düzenlemeye göre daha düz hareket sunmak için tasarlanmıştır. Red Paddle Co, süper dayanıklı ve esnek olduklarını ve oldukça sağlam görünse de, ilk kullanımda dar ucumuzun hafifçe büküldüğünü, bu nedenle kesinlikle yıkılmaz olmadıklarını söylüyor.

Red Paddle Co Ride MSL incelemesi: aksesuarlar ve özellikler

Red Paddle Co, bu tahtayı güzel ve kullanışlı hale getirmek için bir dizi özellik ekledi. Üç taşıma sapı, tahtanın suya girip çıkarken veya karada taşınırken rahat ve yastıklı bir tutuş sağlar. Merkezi olan aynı zamanda, deniz bacaklarınızı bulurken ve ayakta durma pozisyonuna doğru ilerlerken size tutunacak bir şey verir. Dengenizi kaybederseniz yatırımınızın kaybolmasını önlemek için bacağınıza rahat bir bungee kablosu takılır.

Dokulu bir yüzey, ıslakken bile bol tutuş sağlar ve üzerinde durmak için rahat bir yüzey sağlar. Tahtanın burnunda bulunan üç düz, kendiliğinden kapanan bungee kayış, eşyalarınızı saklamak için etkili ve güvenilir bir yer sunar (bunlar daha fazla gerginlik sağlamak için tahtanın 2021 versiyonunda daha büyük yapılmıştır). Son olarak, biraksiyon kamerasıTahtanın önüne binek eklendi, böylece maceralarınızı yakalayabilirsiniz.


Red Paddle Co Ride MSL şişme kürek tahtası

(İmaj kredisi: Red Paddle Co)

Ride paketi, standart olarak bir Carbon 50 Naylon kürek içerir veya ekstra 100 £ karşılığında Carbon 100 küreğine (test ettiğimiz ve etkilendik) yükseltebilirsiniz.

Red Paddle Co Ride MSL incelemesi: kurulum ve taşınabilirlik

Yeniden tasarım, tüm Red Paddle Co panolarının önceki çift katmanlı versiyona göre 2 kg'a kadar daha hafif olduğu anlamına gelir; bu, bunlardan birini taşımak söz konusu olduğunda memnuniyetle karşılanır.

Bu tahta, sönük tahtanızı ve gerekli tüm aksesuarları koyabileceğiniz Red's All-Terrain sırt çantasıyla birlikte gelir. Ne kadar büyük olduğu göz önüne alındığında - ve bizi yanlış anlamayın, devasa - bu kürek tahtasının taşınması nispeten kolaydır. Red, bu canavarı olabildiğince taşınabilir hale getirmek için elinden gelen her şeyi yaptı ve bu amaçla birden fazla taşıma seçeneği var. Pürüzsüz, düz bir zemin üzerinde hareket ediyorsanız, tabanın bir tarafında tekerlekler ve diğer tarafında sert bir tampon bulunur. Bu, rahatlık için kauçuk bir tüple doldurulmuş üst kısımdaki tutacağı tutabileceğiniz, tabanındaki tekerlekler tarafından eğip çekebileceğiniz veya büyük boy bir bavul gibi sağlam bir şekilde dik durabileceğiniz anlamına gelir.

Engebeli bir zeminde ilerliyorsanız, cırt cırtlı bir kapağın arkasına düzgünce sıkışmış sırt çantası kayışlarını açabilir ve sırtınıza takabilirsiniz. Bel kayışı da dahil olmak üzere burada uygun, ayarlanabilir bir kurulum var.sırt çantası kayışlarını takındüzgün, ağırlık iyi dağıtılır ve uzun süre giymek için yeterince rahattır. Ayrıca engebeli zeminlerde kısa mesafelerde taşımak için bir yan tutamak da vardır. Ve elbette, şişirilebilir olmayan bir kürek tahtasından daha kolay idare edilebilir.

Red Paddle Co şişme paddle board incelemesi: Ride MSL paddle board kullanımda

(İmaj kredisi: Red Paddle Co)

Çantanın kendisi son derece sağlam ve sağlam hissediyor. Red, sertleştirilmiş malzemeler kullanılarak yapıldığını ve 'güneş, deniz, kum ve zorlu yol tutuşu' ile başa çıkacak şekilde tasarlandığını söylüyor. Simli bir astar, tahtayı sıcak havalarda da serin tutar. Tahtayı kullanmadığınızda, onu da böyle saklarsınız.

Çantayı paketlemek oldukça acısızdır. Pompa ve kürekler de dahil olmak üzere, içine her şeyi kolayca sığdıracak kadar büyüktür. İç çanta, hangi küreğin nereye bağlanması gerektiğini size göstermek için ana hatlarla faydalı bir şekilde basılmıştır. Tek yapmanız gereken tahtayı bir havluyla kurutmak, böylece ıslanmayacaksınız.

Red Paddle Co şişme paddle board incelemesi: Ride MSL paddle board kullanımda

(İmaj kredisi: Red Paddle Co)

Paddle board'unuzu bir uçağa götürmek istiyorsanız, bunun yerine bagaj olarak kontrol edilebilen Kompakt bir sırt çantasıyla birlikte gelen 9'6' Kompakt Şişme Paddle Board paketini tercih etmek isteyeceksiniz.

Tahtanın açılması ve pompalanması basit, sezgisel ve basittir, ancak tamamen şişirilmesi için biraz dirsek yağı gerekir. 2021'lerin panolarının tümü, 'sizi düzgün bir şekilde paketlenmişten tam şişirilmişe yarı sürede, yarı çabayla götürdüğünü' iddia eden yeni bir Titan II pompasıyla birlikte gelir. oldukça zahmetli.

RED Ride MSL 10'6' incelemesi: özellikler

 • Kurulu uzunluğu:10'6'
 • Tahta kalınlığı:4.7' / 120mm
 • Kart hacmi:245 litre
 • Kurulu ağırlığı:9,95 kg / 21,89 lb
 • tahta genişliği:32' / 813mm
 • Çanta boyutu:960 x 390 x 360 mm (YxGxD) / 150 litre hacim
 • Kürek seçenekleri:Karbon 50 Naylon, Karbon 100 (100 £ ekstra)

Red Paddle Co Ride MSL incelemesi: kalite ve kullanılabilirlik

Neredeyse tamamen yeni başlayanların bakış açısından, Red Paddle Co Ride MSL şişme kürek tahtasının kullanımı etkileyici bir şekilde kolay bulduk. Tahta, bol miktarda stabilite sunacak ve ayağın altında sağlamlık hissi verecek kadar serttir. Onu bir nehirde denedik, ancak yeterince geniş ve yeterince ağır ki, onu daha dalgalı sularda, örneğin denizde de kullanmaktan emin olabiliriz. Yön değiştirmek, daha kısa bir tahtaya göre daha zordur, ancak ayakta kürek sörfü için çok yeni olduğu için, bu, iyileştirme için biraz alan ve orta karar verme yeteneğine doğru bir hareket sağlıyor gibi görünüyor (ki bu, buradaki fiyatlandırma göz önüne alındığında önemlidir).

Red Paddle Co Ride MSL paddle board incelemesi: fiyat ve karar

Tüm Red Paddle Co Ride MSL paddle board paketlerinin etiket fiyatı £899, yani ucuz değil, ancak kaliteli bir şişme paddle board için ödemeyi umduğunuz civarında. Bu fiyata, yüksek kaliteli, sağlam ve güvenilir hissettiren ve herhangi bir sorun yaşarsanız 5 yıllık garantiyle gelen birinci sınıf bir anakart alırsınız. Tasarım, çeşitli şekillerde kullanılabilecek kadar çok yönlüdür, yeni başlayanlar için erişilebilir ancak aynı zamanda biraz daha deneyimli kürekçiler için de uygundur. Fiyat, yeni başlayanlar için uygun olsa da, ara sıra kürek çekenler için gerçekten uygun olmadığı anlamına gelir - yatırıma değmesi için onu oldukça düzenli olarak kullanmak isteyeceksiniz.

Aksiyon kamerası montajı, rahat kavrama kolları, iyi yastıklı bungee kablosu ve bu fiyat etiketini haklı çıkarmaya yardımcı olan çok iyi tasarlanmış paket gibi özelliklerle bunu güzel ve kullanışlı hale getirmek için biraz çaba harcandı.