Close
 • Ana
 • /
 • Açık Havada
 • /
 • Red Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak şişme kürek tahtası

Red Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak şişme kürek tahtası

Ayakta kürek sörfü şu anda tüm öfke ve kendi tahtanıza yatırım yapmak istiyorsanız, ne için gideceğinizi veya ne kadar ödeyeceğinizi bilmek zor olabilir. Bu Red Paddle Co Ride MSL ve M.Y PointBreak şişme paddle board karşılaşmasında, benzer boyuttaki iki seçeneği iki çok farklı fiyat noktasında karşılaştırıyoruz - Ride MSL paketi sizi 899 £ geri getirecek, M.Y PointBreak kiti ise sadece 329 £.

Bu paketlerin her ikisi de suya çıkmak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir. Aslında, kit listesi hemen hemen aynıdır (kürek tahtası, sırt çantası tarzı çanta, 3 parçalı kürek, pompa, tamir takımı, bungee kablosu), farklı olan sadece öğelerin kalitesidir. Her panoda daha fazlası içinRed Paddle Co Ride MSL incelemesive bizimM.Y PointBreak kürek tahtası incelemesi(not, daha küçük 10' kartını test ettik, ancak aynı tasarım).

Daha meraklı bir tahtaya sıçramaya değer mi, yoksa ucuz versiyon da aynı derecede iyi mi? Hadi bulalım. (Bunlardan hiçbiri uygun değilse, daha fazla seçenekyeni başlayanlar için en iyi kürek tahtası, veen iyi şişme kürek tahtasıkılavuzlar).

 • Red Paddle Co'da Ride MSL paddle board'larını görüntüleyin

Red Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak: özellikler

 • Yetenek seviyesi:başlangıç ​​- orta / başlangıç ​​- orta
 • Kullanmak:Genel genel
 • Kart boyutu (GxGxY):10,6 x 32 x 4,7' / 10,6 x 30 x 6'
 • Kurulu ağırlığı:9.95kg / 8.4kg
 • Maksimum ağırlık kapasitesi:belirtilmemiş / 140kg
 • kürek:Karbon 50 Naylon / alüminyum
 • NS:2 arka sabit / 2 arka sabit, 1 arka merkezi çıkarılabilir
 • Pompa:çift ​​odacıklı el pompası / tek etkili el pompası
 • RRP:899 £ / 329 £

Red Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak: tahta tasarımı ve kullanılabilirlik

Kağıt üzerinde, bu panolar benzer bir tasarıma sahiptir. Her ikisi de 10'6', ancak Ride MSL iki inç daha geniş ve PointBreak'ten bir inçten biraz daha sığ. Her ikisinin de bir ucunda kemerinizi bağlayabileceğiniz bir bungee alanı vardır.kuru çanta, bir tasma takmak için bir D halkası ve üzerinde durmak için dokulu bir alan. Her ikisinde de iki sabit kanat bulunurken, Ride MSL, açılıp kapanan üçüncü bir merkezi kanat ekler. Ride MSL'nin ayrıca bir bağlantı noktası eklemek için bir noktası vardır.aksiyon kamerasıve tahtayı hareket ettirirken kullanışlı olan iki ekstra taşıma kolu.


Su üzerinde, ikisi arasındaki fark daha belirgindir. Ride MSL, ikisi arasında daha kararlıdır - not, M.Y Board'un muhtemelen bir etkisi olacak daha kısa 10' versiyonunu test ettik - ve su üzerinde daha sağlam hissediyor. Daha ucuz tahta sadece sakin suda kullanım içindir ve daha ağır veya daha uzun küreklere tavsiye etmeyiz, bu da kullanımını biraz sınırlar.

BENİM. Nokta Kırılması 10


(İmaj kredisi: Gelecek)

Fiyat farkı göz önüne alındığında beklendiği gibi kalite farkı da oldukça belirgindir. Bacak kayışından tutunan ayakta durma yüzeyine kadar Kırmızı tahtadaki her şey üstün bir his verir. Bununla birlikte, M.Y PointBreak, temel bir seçenek olarak mükemmel bir şekilde işlev görüyor - sahip olduğumuz tek sorun, üçüncü, çıkarılabilir paletin içeri girip çıkmasının çok zor olmasıydı. Ride MSL'nin yalnızca iki paleti olduğu ve yol tutuşunda büyük bir fark olmadığı düşünüldüğünde, bu güçlükten kaçınabileceğinizi ve bu üçüncü yüzgeci M.Y panosunun dışında bırakabileceğinizi düşünüyoruz.

Ride MSL paketi bir Carbon 50 Naylon kürek ile birlikte gelirken PointBreak kürek alüminyumdur. Her ikisi de paketleme için üç parçaya ayrılır ve farklı yüksekliklere ayarlanabilir. Bize daha pahalı bir Red Paddle Co küreği gönderildi - ekstra bir ücret karşılığında kitinize değiştirmeyi seçebileceğiniz Carbon 100. Başlangıç/orta kürekçiler için PointBreak Paddle ile Red paddle arasında çok az fark olduğunu söyleyeceğiz. Her ikisi de hafifti, iyi çalıştı ve tutması hoştu.


Red Paddle Co Ride MSL şişme kürek tahtası

Mor renkte Red Paddle Co Ride MSL şişme kürek tahtası

(İmaj kredisi: Red Paddle Co)

Red Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak: çanta ve kurulum

Her iki çanta da ihtiyaç duydukları her şeye kolayca sığar ve bu kitleri taşımayı çok daha kolay hale getiren sırt çantası kayışları içerir. Yine, kalite açısından oldukça büyük bir fark var ve Red Paddle Co versiyonu, PointBreak çantasında bulunmayan bir sürü faydalı ekstraya sahip. Örneğin, sırt çantası kayışlarını sıkıştırma ve çantayı alt tekerlekler üzerinde çekme seçeneği var, iç kısımda kürek parçalarınızı yerleştirmek için halkalar var ve tahtayı serin tutmak ve sıcak sıcaklıklarda korunmak için tasarlanmış gümüşi astar var. PointBreak çantasıyla ilgili bir sıkıntı, yalnızca üst ve bir taraf boyunca açılmasıdır, bu da yuvarlatılmış tahtanın zorunlu olarak içeri ve dışarı alınmasını sağlar.

Bu kıkırdama bir yana, kurulum ve paketleme sürecinin her iki kart için de oldukça aynı olduğunu söyleyebiliriz. Kırmızı panodaki çift odacıklı pompa, şişirmede biraz daha verimli, ancak boruyu pompa ucuna düzgün şekilde takmayı çok zor bulduk.


Red Paddle Co Ride MSL paddle board ve Point Break 10

Red Paddle Co Ride MSL paddle board (ön plan) ve Point Break 10' Paddleboard

(İmaj kredisi: Gelecek)

Red Paddle Co Ride MSL vs M.Y PointBreak: karar

Red Paddle Co Ride MSL ile M.Y PointBreak arasındaki bir savaşta, Ride MSL açık ara kazanandır. Genel olarak, kalite çok daha yüksek, tahta daha stabil ve onu daha kullanışlı hale getiren ek özellikler var.

Bununla birlikte, MY PointBreak'in 329 £ 'ına 899 £ 'lık bir RRP'de, bunların hiçbiri büyük bir sürpriz olarak gelmemelidir (raket gibi birkaç alanın olduğunu not etmek ilginç olsa da, yeni başlayanlar için en azından kürekçiler için , premium fiyat pek bir fark yaratmaz). Ara sıra kullanım için basit ama işlevsel bir tahta arıyorsanız, M.Y PointBreak bir göz atmaya değer. Ancak ayakta kürek sörfünü hobi olarak benimsemeyi planlıyorsanız ve kalıcı bir şey istiyorsanız, Ride MSL daha iyi bir yatırım olacaktır.

 • Red Paddle Co'da kürek tahtaları satın alın