Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • REM-Fit 500 Cool Gel yastık incelemesi: son derece yumuşak ama destekleyici

REM-Fit 500 Cool Gel yastık incelemesi: son derece yumuşak ama destekleyici

REM-Fit 500 Cool Gel yastık, ürün yelpazesindeki yedi yastıktan biridir, ancak bu, bize söylendiğine göre, markanın en popüler tarzıdır. İç kısım, soğutma özellikleri kazandırmak için jel ile aşılanmış hafızalı köpükten yapılmıştır ve çıkarılabilir, yıkanabilir dış kısım, ağ ekleri olan (muhtemelen hava akışına daha fazla yardımcı olmak için) esnek, teri uzaklaştıran kumaştan yapılmıştır.


89 sterlinlik bir RRP ile piyasadaki daha pahalı seçeneklerden biridir, ancak buna değer mi? Bu yastığın Pingtwitter'lere dahil edilmeye değer olup olmadığını görmek için test ettim.en iyi yastıksıralama. Tam REM-Fit 500 yastık incelemem için okumaya devam edin.

REM-Fit 500 Cool Gel yastık incelemesi: konfor

Bir süredir hafızalı köpük yastıklar konusunda şüpheliydim. Genel olarak, kafanızı büyük bir plastik yığının üzerine koyma fikri kulağa terli ve çekici gelmiyor ve geçmişte denediklerim çok fazla sağlamdı.

NSREM-Fit 500 Soğuk Jel yastıkbir şey açığa çıktı. Yüzeyi uzanmak için gerçekten çok yumuşak; bu, yan yattığımda kulağımı hafif ağrıtmayan ve kulak delme işlemimi tahriş etmeyen, denediğim (kuş tüyü, kuş tüyü veya başka türlü) tek yastık. Çok yumuşak olduğunu da düşünmeyin, bazı hafızalı köpük şiltelerle alabileceğiniz o 'hızlı' duygunun hiçbiri yok. Başınızdaki tüm baskıyı hafifletmeye yetecek kadar batacaksınız, ancak yine de çok desteklenmiş hissedeceksiniz. Açıkçası, dolgunluk da gerekli değildir.

REM-Fit 500 Soğuk Jel yastık


(İmaj kredisi: Gelecek)

Marka, yastığın boynunuzu ve omurganızı doğru bir şekilde hizalamak için vücudunuza uyum sağlamak üzere tasarlandığını söylüyor ve başarılı olduğunu söyleyebilirim. (Not: Bu tip bir köpük yastıktan beklediğimiz tek bir sertlik/yükseklik seçeneği vardır.)

Soğutma özelliklerine gelince, yine REM-Fit 500 Cool Gel yastık bir şekilde beklentilerimin üzerinde performans gösterdi. Bu yastık, ısıyı bazı hafızalı köpük şiltelerle aynı şekilde hapsediyor gibi görünmüyor (bizimkilerde olmasa da).en iyi hafızalı köpük şilte kılavuzu). Yüzünüzde üşümemek için yeterince ısınır, ardından gece boyunca bu nötr sıcaklığı korur. Etkileyici.


REM-Fit 500 Cool Gel yastık incelemesi: tasarım ve özellikler

Kuş tüyü veya sentetik dolguya alışkınsanız, REM-Fit 500 Cool Gel yastık garip bir şekilde ağır gelecektir ve 'katı' dolgunun yatağınızda güzel, dolgun geleneksel bir yastık kadar hoş görünmediğini kabul edeceğim. yastık (ama gerçekten değil hakkında, değil mi?).

Bu özel yastık, bir iç ve çıkarılabilir, yıkanabilir bir kılıftan oluşur. Dış kısım, serinletici 'Re-ax' liflerinin avantajlarından yararlanmak için, doğrudan üzerinde uyumanız gerektiği sonucuna varmak zorunda kaldığım, yeşil ağ kısımlı, yumuşak, esnek, ter tutmayan kumaştan yapılmıştır. . Bir yastık kılıfı eklediğinizde (ki bunu kesinlikle herkes yapıyor), yeşil ağ ortaya çıkıyor ve bu ideal değil. Kafes bölümlerinin etrafındaki birleşimler ayrıca bazen yüzünüzde hissedebileceğiniz hafif bir çıkıntı oluşturur, bu yüzden yastığı ters çeviriyorum, böylece alt taraftalar. Yani biraz garip tasarım kararları, ama hiçbir şey çok sorunlu değil.


REM-Fit 500 Soğuk Jel yastık

(İmaj kredisi: Gelecek)

İç kısım jel tozlu viskoelastik poliüretan köpükten yapılmıştır. (Viskoelastik poliüretan köpüğün çevresel etkisi hakkında kesin bir çizgi bulmak oldukça zordur, ancak sürdürülebilir bir şekilde satın almakla ilgileniyorsanız, şunları da düşünmek isteyebilirsiniz:Panda bambu hafızalı köpük yastık.) Bu iç köpük bölümü ayrıca hoş bir ek olan kendi ince kılıfına sahiptir - birçok yastığın çıkarılabilir bir dış yüzeyi vardır, ancak sonra hepsini içeride asılı bırakır. Bu çok daha akıllı ve daha lüks hissettiriyor.

REM-Fit 500 Cool Gel yastığı satın almalı mıyım?

Son olarak REM-Fit 500 Cool Gel yastık incelememin en önemli kısmına geliyoruz: Bir tane satın almalı mısınız? evet derdim. Denemeden önce, büyük ölçüde hafızalı köpüğün yastıklar için kötü bir fikir olduğu görüşündeydim, ancak yatağımda kalıcı bir yer kazanmak için yeterince yapıldı (birçok yastığı test ediyorum, bu yüzden bu göründüğünden daha önemli). Oldukça mükemmel olmasa da (neden oradaki ağ ekleri ve neden yeşiller?), Görkemli yumuşak, ancak destekleyici uyku yüzeyi onu 5* puana layık kılıyor.